Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért van az, hogy ha bármit...

Miért van az, hogy ha bármit is elérnék az életben, akkor is azt gondolnám magamról, hogy nem érek semmit?

Figyelt kérdés
Tényleg nem érek semmit. Értéktelen senki vagyok,hogy így fogalmazzak. Mások sokkal jobbak mindenben,én pedig ez nekem nem adatott meg. Ezt érzem már régóta.
2019. márc. 19. 07:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Azért van, mert a saját dolgod helyett másokkal foglalkozol
2019. márc. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonymousreview60 ***** válasza:

#1: Az csak tünet, hogy állandóan másokhoz méri magát. Az alapvető ok más.

Kérdező: Gyerekkorodban mennyire fogadtak el, dícsértek meg a szüleid, barátaid? A testvéreddel kivételeztek?

2019. márc. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát szinte sehogy. Sehogy se fogadtak el.
2019. márc. 19. 07:43
 4/10 anonim ***** válasza:
Azt, hogy még mindig abból a helyzetből beszélsz amiben vagy, így nyilván nem fogod pozitívan látni a dolgokat. Csináld a dolgod és bizonyísd be, hogy akkor is ezt gondolnád! Mert ez csak szöveg így, hogy ne kelljen csinálni semmit - te is PONTOSAN tudod!
2019. márc. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Abszolút rossz környezetben vagy, aki így vélekednek veled kapcsolatban.
2019. márc. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonymousreview60 ***** válasza:
#3-at fejtsd ki! Ez a viselkedésed alapja.
2019. márc. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szüleid sara, én is így vagyok.
2019. márc. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Dettó. Apám sara. Mindig meg akartam felelni neki tudatosan és tudat alatt is. Hiába próbáltam nem törődni vele és a véleményével. Eleve ott kezdődött, hogy nem örült annak, hogy az egy szem gyereke nem fiú.

Aztán már mindegy volt, mit teszek. Sose volt _elég_ jó. Még ha meg is dicsért, volt egy de. Mindig.

Mostanra már én se vagyok elég jó saját magamnak. Hiába voltam nem rég büszke még valamire, amit elértem, most már csak egy semminek látom. Másnak is sikerült, még jobban is. Úgyhogy ja.

A szülők tudják a legjobban tönkre tenni az embert.

2019. márc. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Vree ***** válasza:

Fejben dől el. :) Legyél arrogáns. Döntsd el, hogy tetszel magadnak, és hogy más mit gondol, vagy akár, hogy a tények mik, az érdektelen. XD


Ez lehet hülyeségnek hangzik, de ha függetleníted az önértékelésedet, az sok mindent megold. Ez nem azt jelenti, hogy nem tökekedhetsz fejlődésre, de ne azon múljon, hogy jól érzed-e magad a bőrödben. Minden relatív, olyan szerencsés vagy, hogy élsz, ember vagy, hogy pont itt, most. Ne arra gondolj, hogy még mennyivel jobb lehetne, hanem hogy mi mindened van, ami másnak, emberbek, állatnak, kőne’ nincs.

2019. márc. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egen, kedves előttem szóló. És mit csinálsz, ha ez mélyen van kódolva a lényedbe, kb születéstől kezdve, szinte a nevelésed része volt, hogy xar vagy vagy sose leszel elég jó, ehhez hozzá jött a folyamatos alátámasztás (naiv gyerekként aligha bevonzottam) hogy utólag rádöbbensz hogy még a "barátaid" számára is csak szamár voltál a ló helyettesítésére... És aztán ott állsz, alapértelmezett hogy semmit se érsz, és hiába bizonyítod be aztán magadnak hogy há! ezt mégis sikerült elérni... Aztán jön megint valami esemény, aminek hatására megint csak azt látod, semmit nem ért az egész...
2019. márc. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!