Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szeretnék tanácsot kérni. Mi...

Szeretnék tanácsot kérni. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Van egy bizonyos vagyonom. Nem vagyok Orbán Viktor, de nem is vagyok szegény.


Ezt javarészt, igen abból teremtettem elő.... de nem ez a kérdés.


Kiégetnem érzem magam, a férifakból TELJESEN kiábrándult.



Nincsennek terveim, motivaciom, nincs celom ..


Reggel 2 xanax es fel liter amarettokval kezdem a napot .. majd folytatom Aperol, Campari, Baileyss... es estere igy gyakorlatilag eljaluok ... nincsennek celjaim, nincsennek barataim, nincsennek almaim ..



mit csinaljak?


25 eves vagyok, nő


2019. ápr. 15. 13:03
 1/9 A kérdező kommentje:

.. hozzateszem, alkohol es ilyen tudatmodosito bogyik nelkul ezt nem leeht csinalni ...


felek az ongyilkossagtol

2019. ápr. 15. 13:05
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
A pénz nem boldogít. Dugd be a bankba és tégy úgy mintha nem is lenne. Dolgozz, éld az életed. Meglátod, sokkal jobb lesz. Aztán később elő lehet venni, de ezt a pasi ne tudja, míg össze nem házasodtok.
2019. ápr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem neked az életcél az, ami hiányzik. Mi az amit szeretnél az életben? Utazni? Családot? Alkotni? Karriert? Találd mi a legfontosabb, aztán tervezd meg lépésről lépésre hogyan juthatsz el oda és kezd el megvalósítani. Minden más jönni fog közben.
2019. ápr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Először is szokj le a nyugtató - pia kombóról, mert így nem is kell öngyilkosnak lenned, magadtól is hamar bevégzed.

A xanax, pia amúgy is okozhat depressziót. Az is nagyon valószínű, hogy EZEK okozzák a mostani állapotodat. Ha boldogságot keresel, akkor kirándulj, tanulj zenét, nyelveket, szerezz kutyát/macskát, olvass.

Megvalósíthatod egy gyerekkori álmodat is akár. ha tevékenykedsz, kimozdulsz, akkor lesznek majd barátok is.

2019. ápr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Azok alapján amit leírtál, magadnak köszönheted, hogy idejutottál. Sokan úgy vannak vele, hogy könnyű pénz (nézőpont kérdése szerintem), lustaságból nem mennek el dolgozni. Nem tudok elképzelni olyan élethelyzetet, hogy ez bármire is megoldás legyen..Te miért nem mentél el normális munkahelyre dolgozni? Igaz, hogy akkor nem valószínű, hogy lenne olyan vagyonod mint most (bár így nem mész vele sokra), de nem lennél ekkora testi/lelki roncs. Szerintem, hagyj fel ezzel az élettel, azonnal, keress egy nagyon jó pszichológust/pszichiátert, a pénzed egy részét fektesd be, a másik részével pedig gazdálkodj, amíg nem tudsz elhelyezkedni egy tisztességes helyen. ( bár nem tudom mekkora az a vagyon). Fel kell építened egy teljesen új életet, nem könnyű és hosszú, de büszke leszel magadra a végén, hogy innen fel tudtál állni.


Sok sikert!

2019. ápr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonymousreview60 ***** válasza:
55%

"igen abból teremtettem elő" Na és aztán. Ha nem lettél beteg és másnak sem adtad át, akkor eddig oké. A lelkedet kell rendbe rakni.

A tanácsom:

1. A pénzre vigyázz! Jó lesz az még a céljaidra, amikor helyrejössz.

2. Kábítod magad, mert a tétlenség nyomaszt/felejteni akarsz/útálod magadat (ezt tudat alatt) stb. Ez hosszabb távon emészti a vagyont, de ami fontosabb az egészséget és a szépséget is.

3. Érdemes lenne valami elfoglaltságot találnod. Akár aljamunkát is, hogy legyen elfoglaltságod, kialakuljon a napi rutin. (pl. a monoton takarítás közben gondolkodhatsz, hogy miért ezt az utat választottad, és hova szeretnél továbblépni.) Az eltereli a figyelmet. A tétlen elme az ördög műhelye.

Kellene egy edőterembe járás/sport. A jóga használ az állóképességnek, jót tesz a gerincnek és közben lehet meditálni.

Kellene, egy hobbi (lehetőleg olyan, ahol vannak csoportos találkozók/tapasztalatcsere).

Kellene egy tanfolyam (nyelv, szakma stb. - akkor is, ha diplomás vagy).

Ha tényleg ennyi pénzed van, és ennyi időd van inni, ezekre is va lehetőséged.

4. Ne kezdj el táskát, ruhát, külföldi utat venni pótszer gyanánt, mert ezek most csak nagyon rövid időre tennének boldoggá. Viszont emészti a pénzt mint a fene.

5. Érdemes lenne pszichoterápiára járnod. Egyedül is le lehet rendezni ezeket a gond(olat)okat magadban, de ha valaki segít, az gyorsítja a dolgot.

2019. ápr. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem első körben segítséget érdemes kérni egy addiktológián. Ott gondolom pszichológiai tanácsadást is adnak. Utána/közben érdemes lenne egy önismereti tábort bevállalni, ahol többek közt az emberi értékeid előtérbe-, és felszínre kerül.
2019. ápr. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat . Valóban az életcél, ami hiányzik az életemből, és nem tudom mi lehetne az…..

Tényleg fogalmam sincs. Család? De hogy, ha TELJESEN kiábándult vagyok a férfiakból, teljesen teljesen …..



Legszimpatikus “életcélom”, hogy szülök egy gyermeket, én, egyedül, magamnak és felnevelem.

Lesz valakim, aki mindig mellettem van, akit szerethetek és akiért érdemes felkellni reggel, motivál.

Ugyan nincs gyerekem, de szerintem, úgy gondolom hatalmas motivációt ad egy gyermek.



Gyerekkori álmaim, lakás, autó, utazás.. ezeket megvalósítottam már mind, kivéve a család.



“ Ne kezdj el táskát, ruhát, külföldi utat venni pótszer gyanánt “

Igen, pont ezt csinálom amit említesz. Ezek azért segítenek napokra, hetekre felviditanak.



“ Érdemes lenne pszichoterápiára járnod. “

Erre is gondoltam, mert senkinek nem tudok erről beszélni, ugyse senki a családomból, senki a baráti körömből ezt nem tudja, és isten mentsen hogy megtudja… de valakinek jó lenne végre kisírnom magam. De nem hiszem, hogy segíteni tudna. Antidepresszianszt, amit adna, szedni ezeken felül nem a legjobb ötlet..

2019. ápr. 16. 16:06
 9/9 anonymousreview60 ***** válasza:

Itt a 2 legfontosabb dolog (és ráadásul összefügg) az alkoholproblémáddal, vásárlási mániáddal (addiktológia) és a bénultsággal, kiábrándultsággal (pszichoterápia) kezdeni valamit. Ha érdekel a terápia működése, írj magánban! A többi lent.


„Köszönöm szépen a válaszokat. Valóban az életcél, ami hiányzik az életemből, és nem tudom mi lehetne az…..” Ez csak próbálkozással és önismerettel derül ki. Kezd el megfigyelni az embereket és beszélgetni velük. Mi a munkájuk? Mi a hobbijuk? Miért azt választották? Ezután te is próbáld ki egyik másik dolgot. Nézz utána, mit kell hozzá tanulni, és hogy abban a munkakörben milyen a napi munka, fizetés stb. A Google és a YouTube ebben rengeteget segíthet. Gondolj vissza a középiskolás évekre. Mi volt a kedvenc tantárgyad, mi ment a legjobban? Érdekel az a dolog most is?

„Tényleg fogalmam sincs. Család? De hogy, ha TELJESEN kiábándult vagyok a férfiakból, teljesen teljesen … .” Itt az lehet a baj, hogy a munkád kapcsán látott képet általánosítottad az összes férfira (elnézést, humanoid hímre). Nem tudom milyen hatások értek: durvák voltak, gépiesek, csettintentettek és ugorjál, de ezek nem minden humanoid hímre igazak. Férfiakat is lehet találni.

„Legszimpatikus “életcélom”, hogy szülök egy gyermeket, én, egyedül, magamnak és felnevelem. Lesz valakim, aki mindig mellettem van, akit szerethetek és akiért érdemes felkellni reggel, motivál.” Ez működhet, de 1. Mi lesz, ha a gyerek a világ túlsó felére költözik, és egyedül maradsz? 2. Mi lesz, ha öntudatlanul a gyerekben éled ki magadat, és akarata ellenére zongoristát vagy sebészorvost akarsz belőle faragni, aztán bemutat neked, hogy hát lóf@ßt kedves mama vagy nem váltja be a hozzá fűzött reményeket? Akkor (1-2. pont) mi tölti ki azt az űrt?

„Ugyan nincs gyerekem, de szerintem, úgy gondolom hatalmas motivációt ad egy gyermek.” Tagadhatatlan.

„Gyerekkori álmaim, lakás, autó, utazás.. ezeket megvalósítottam már mind,” Gratulálok.

„kivéve a család.” Elnézést a kifejezésért, de bármikor felcsináltathatod magadat, de a gyereknek az az érdeke, hogy meglegyen az apja is vagy legalább az esélye arra, hogy az apjával jó kapcsolata legyen. Nem ítélem el azt a nőt, aki sokszoros párkapcsolati kudarc után spermabankhoz fordul, de te azért ezelőtt fussál már még 2-3 kört!


“ Ne kezdj el táskát, ruhát, külföldi utat venni pótszer gyanánt “ „Igen, pont ezt csinálom amit említesz. Ezek azért segítenek napokra, hetekre felviditanak.” No igen, ez tipikus (ld. Munk Veronika: Kéjutca), de viszi el a pénzt és a problémádat ugyanúgy nem oldja meg, mint az alkohol, csak elfedi-elfelejteti egy időre az űrt, a fájdalmat.


“ Érdemes lenne pszichoterápiára járnod.“ „Erre is gondoltam, mert senkinek nem tudok erről beszélni, ugyse senki a családomból, senki a baráti körömből ezt nem tudja, és isten mentsen hogy megtudja… de valakinek jó lenne végre kisírnom magam.” Tadáá! pont erre való a pszichoterapeuta. Nem 2-3 hónap lesz, mire megoldódik a bajod, de ha te is akarod, ő kérdez és lehetőségeket mutat. Ha te meg közreműködsz, akkor meg tudod oldani.

„De nem hiszem, hogy segíteni tudna.” Próbáltad? Azért ez nem olyan, hogy: Heteroként (melegként) tudom, hogy nem vagyok meleg (hetero).

„Antidepresszianszt, amit adna, szedni ezeken felül nem a legjobb ötlet.” Képzavarban élsz, nem tudod miről beszélsz. A pszichiáter az egy orvos, az írHAT fel antidepresszánst (de nem feltétlenül), mert vannak olyan esetek, amiken a beszélgetés nem segít (ti. annyire megborult az agyi kémia). A pszichológus az egy bölcsész ember, aki ha pszichoterapiát (bölcsész dolog) tanult és van hatósági engedélye, akkor vállalhat pácienseket, mint az én terapeutám.

2019. ápr. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!