Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tanácsot szeretnék kérni....

Tanácsot szeretnék kérni. Hogyan változtassak az életemen? Hogyan legyek céltudatosabb, motiváltabb és kevésbé lusta? 17/F

Figyelt kérdés

Az a fő problémám, hogy hiába tervezek el valamit, nem valósítom meg. Inkább semmittevéssel töltöm az időmet, ahelyett hogy valami értelmes dolgot csinálnék. Konkrétan évek óta szinte minden napom ugyanaz: hazajövök suliból, bámulom a monitort lefekvésig, alszom. Ezt elég sokáig "élveztem" is, hogy jóformán egész nap csak számítógépes játékokkal játszottam, de most már nagyon unom ezt az egészet, főleg, hogy sokat gondolkodom mostanság, így lassan 18 évesen ideje lenne változtatnom pár dolgon... Tudom, hogy csinálhatnék értelmesebb dolgokat is, pl. könyvet olvashatnék, sporolhatnék, (nyelvet) tanulhatnék, stb, ehelyett akkor is egész nap gép előtt ülök, akkor is ha épp nem tudok vagy nincs kedvem mit csinálni rajta (pl. filmnézés). Van hogy csak bámulom a monitort és kattintgatok össze vissza, vagy 50x felnézek facebookra hátha írt valaki, miközben tudom hogy valószínűleg az alatt az 5 perc alatt míg épp nem voltam fent úgysem írt rám senki... :D Nem mondanám magamról, hogy számítógépfüggő vagyok (bár emiatt kissé okolom a szüleimet is, hogy hagyták, hogy 0-24 számítógépezzek szabadidőmben), egyszerűen "nincs kedvem" nekifogni az eltervezett dolgaimnak. Ezen mégis hogy próbáljak változtatni? (Egyébként nyári szünetben volt egy félig-meddig bevált módszerem, felírtam egy füzetbe, hogy másnap mit kéne csinálnom, és többnyire meg is csináltam, de ahogy jött a suli ezt úgy be is fejeztem, suliidőben valahogy ez sem működik...)

A másik dolog, hogy elég kevés barátom van, az a kevés is a sulimból. Általánosban még eléggé antiszociális voltam, a szüleim meg kb. ugyanolyan otthonülősek mint én. Annyit kell tudni hogy egy ~25000-es kisvárosban lakom, ide is járok szakközépbe, és körülbelül az a kevés barátom is akikkel itt ismerkedtem össze, falusi, kb mint a sulim 95%-a egyébként (kb. 30 km-es körzetből). Na most a legtöbbjükkel suli időn kívül szinte nem is tudok találkozni, elég gyérül járnak itt a buszok, van olyan osztálytársam akinek délután 4-kor jön/megy az utolsó. Egyetlen haverom lakik itt, ő meg szinte folyton dolgozik. Emiatt meg megintcsak elég sok szabadidős tevékenység, amit gépezés helyett csinálhatnék, ki van lőve. Eljárogatnék én szívesen sportolni, beülni valahova (amit az osztálytársaimmal hetente 1-2 óra erejéig szoktunk is, de az vajmi kevés...ugye buszok miatt), vagy bármi egyéb, csak hát nincs kivel. Ez a másik nagy dilemmám. Hol és hogyan ismerkedjek emberekkel? Fogjam magam és járjak el egyedül valahova? Az nálam nem nagyon pálya...


2017. febr. 12. 02:03
 1/6 A kérdező kommentje:

Hopsz, lemaradt a kérdés alja:

Az nálam nem nagyon pálya... Pedig nem ártana legalább egy(!) ember, akivel „tevékenykedhetnék”, esetleg egy barátnő, bár az már nagyobb falat :D Egyébként netes haverokkal tele a padlás, van akivel találkoztam is, nem is egyszer, de ő meg 150 km-re lakik.

Dióhéjban ebben a szituációban vagyok, amiből szeretnék valahogy kimászni, és változtatni. Csak azt nem tudom, hogy hogyan. Már nagyon sokat gondolkodtam azon is, hogy el kéne mennem pszichológushoz, mert úgy érzem magam nem fogok változást elérni, hátha segítene, főleg, hogy szerintem, szinte biztos vagyok benne, enyhe szociális fóbiám van. A szüleimmel meg egyáltalán nem lehet ilyen dolgokról beszélni, sokszor meg sem hallgatnak, „van elég gondjuk így is” (csak akkor minek vállalnak gyereket? na mindegy, a nővérem egyébként legalább meghallgat, ő viszont nem nagyon szolgált eddig bármiféle tanáccsal, főleg hogy hasonló személyiség, mint én :/) Köszönöm annak, aki végigolvasta, örülnék, ha valaki tudna tanácsot adni.

2017. febr. 12. 02:06
 2/6 anonim válasza:
Szerezz egy barátnőt. Valószínűleg, így, vagy úgy, jó hatással lesz rád. Persze azért válogasd meg, hogy kivel vagy együtt. Pont azért ez a legfontosabb mert ahogy fogalmaztad "az már nagyobb falat". Azt csináld ami a legfontosabb, még ha nehéz is. A te időd is véges.
2017. febr. 12. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Előző vagyok, még kiegészíteném.

Van célod? Vagy csak azért akarsz céltudatos lenni, mert a szüleid, a társadalom, vagy más emberek ezt követelik meg tőled? A suli elvégzése nem cél? Ha valóban akarsz valamit, és azt szívvel-lélekkel hiszed, akkor tenni is fogsz érte. A céltudatosság kevés. Más ismerni az utat, és járni rajta.

Ha el akarsz kezdeni változtatni az életeden, akkor csak el kell kezdened. Ez így furcsán hangzik, de ha el akarsz jutni valahová akkor meg kell tenned az első lépést. Senki nem fog átkarolni, mint egy mozgássérültet, és támogatni. Tanácsokat adnak, kioktatnak, de amíg TE nem lépsz addig nem fog történni semmi. Életkorodat meghaladó gondolkodásmódod, mindenképp segíteni fog ebben. Egyébként állítólag Nikola Tesla is "antiszociális" volt. Nem tudom, mert nem ismertem, rám is mondták már olyanok is akiknek kevesebb igaz barátjuk van. Azok mondták, akiknek nem kerestem a társaságát, és erről ők maguk tehetnek. A jegyzetelést ne hagyd abba, amint véget ér a suli lehet újra csinálni, ha suliidőben semmiképpen nem megy.


És keress egy hobbit. Egy olyat ahol kiélheted a kreativitásod, vagy csak levezetheted azt a pluszt ami benned van, mert van benned valami plusz energia, amivel te is tisztában vagy, és ezt az energiát jobb kiadni. Sok sikert. :)

2017. febr. 12. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én az előttem lévő hozzászólóval kicsit vitatkoznék. Azért a "szerezz barátnőt" kicsit erős kijelentés szerintem. Ez nem olyan, hogy lemész a kisboltba és veszel egyet... Nekem is pl hiába mondják az emberek, hogy legyenek barátaid, nem olyan könnyű az. Főleg ha eljátszották már a bizalmadat és hiába állsz mindenkihez jó indulattal, lesz benned egy tartás. Kapcsolatot kialakítani ennél is nehezebb egy olyan embernek aki nincs oda feltétlen a társaságért. Na mindegy ez csak egy vélemény. Szerintem elsősorban önmagadra kellene rá találnod. A hobbival teljesen egyetértek, keress valami olyat amit szívesen csinálsz, amiben látod a fejlődés lehetőségét. Ha pedig tudod, hogy igazán jó vagy valamiben az sok motivációt fog adni. Lehet nem elsőre, ehhez idő kell, a lényeg hogy nem szabad feladni. A pszichológus nem rossz ötlet, 2-3 alkalom és lehet te is jobban tisztáznád magadban a dolgokat. Ő nem fogja megmondani mit kell tenned, viszont segít rámutatni a lehetséges, számodra bejárható utakra. Vissza térve a hobbihoz és a motivációhoz. Sportolásra nem gondoltál? Nekem ez adta először a legnagyobb motivációt. Elég vékony alkat vagyok, szóval nem fogyásról volt szó, szimplán zavart, hogy ha lehajolok nem érem el a talajt vagy a lábamat. Így kezdtem el nyújtani és találtam rá a jógára, aztán az erősítő tornákra. Azóta sokkal jobban érzem magam a bőrömben és ennek is egy titka van: nem szabad feladni, főlegnem akkor amikor a legrosszabb. Emellett érdekel a filozófia, a művészetek is, ezekben tudok kiteljesedni. De biztos vagyok benne neked is rengeteg dolog van amit szeretsz csinálni, illetve mindig is kiakartad próbálni.

Ismerkedéssel kapcsolatban nem igazán tudok tanácsot adni. Nekem nincs sok barátom, olyan igazi egy se. Volt egy szörnyű kapcsolatom. Szóval ebben én sem vagyok valami jó. Én jelenleg úgy érzem boldog vagyok így ahogy vagyok, mondhat bárki bármit, sokan nem értik, hogyan lehet boldog valaki társaság nélkül. Nem tudom, nekem sikerült. Szóval egy társaságra csak azért hogy legyen nincs is igényem.

18/L

2017. febr. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nos, ez egy egész érdekes kérdés a részedről, elgondolkodtató.

Itt egyedül TE tudsz változtatni, mi hiába mondunk akármit, a tettek rajtad múlnak.

Sok mindent ajánlani nem tudok, de amiket gondolok, hogy esetleg segíthetnének, leírom.


Elsőnek is, mikor hazamész, fogod magad és nem lefekszel vagy a gép elé bújsz, hanem ha még minden egyes porcikád tiltakozik is, elkezdesz tanulni még akkor is, ha nincs lecke. Ez olyan, ami szerintem egy jó ok arra, hogy az ember ne a gép elé üljön.


Másik: egyedül is járhatod a várost. Mint írtad, a barátaiddal ez nem igazán megvalósítható. Nem kell céltudatosan járni, hogy te erre meg erre a helyre feltétlen elakarsz menni, csak járj egy nagy kört, vegyél magadnak valamit, amit közben elrágcsálsz.

Vagy menj el kondizni. Naponta mit tudom én, egy órát, és a városban sétálás helyett kocoghatsz is. :) Akkor a testednek is sokat segítel és ezáltal egyben meg is oldódik egy része a gondnak, nem?

Most ugrott be egy abszurd ötlet, ami fiúknak általában nem bejövős, a főzés. Mit szólnál hozzá, ha valami totál egyszerű ételeket főznél suli után, a szüleidnek is segítenél ezzel. Nem kell ezt egy ismerősnek se tudnia, nem is kellene kimozdulnod.


Pszichológus meg nem hinném, hogy kellene. A lustaság és a motiváció hiánya nem oda való. Bár nem mondom, hogy nem próbálhatod meg, de vajon mennyit tudna segíteni? Max kicsit a jobb társalgás elérésében. De azt meg magadnak kell kitapasztalni.


Esetleg: nincs valami kültéri csapatsport ott? Foci meg egyéb? Azokhoz annyi beszéd nem is kell, kicsi csak.


De, végső soron is, magadnak kell megcsinálni.

A barátnő szerzést meg, az, aki írta, az se rossz ötlet, de az jóval később. Elsőnek is legyen motivációd, célod. Aztán. Elsőnek győzz a lustaság felett. Hidd el, kész felüdülés lesz, mikor már végleg legyőzted a lustaságot. :D


(Volt lusta vagyok én is.)

2017. febr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, reagálnék egy pár dologra:


"Van célod? Vagy csak azért akarsz céltudatos lenni, mert a szüleid, a társadalom, vagy más emberek ezt követelik meg tőled? A suli elvégzése nem cél?"

Nem mások elvárása miatt akarok céltudatos lenni, magam miatt :) Csak valahogy a lustaságomat kéne offolnom... A suli elvégzésével nincs gondom, elég órákon odafigyelnem.


"Nem tudom, mert nem ismertem, rám is mondták már olyanok is akiknek kevesebb igaz barátjuk van. Azok mondták, akiknek nem kerestem a társaságát, és erről ők maguk tehetnek."

Ez volt a helyzet velem is, még általános suliban. Azóta próbálom értelmes emberek társaságát keresni, de ez olyan kb., mint a tű a szénakazalban (bár mint említettem a kérdésben hál istennek a középsuliban találtam pár ilyen embert, csak sajnos a távolságok...).


"És keress egy hobbit. Egy olyat ahol kiélheted a kreativitásod, vagy csak levezetheted azt a pluszt ami benned van, mert van benned valami plusz energia, amivel te is tisztában vagy, és ezt az energiát jobb kiadni."

Hát igen, erre is még rá kéne jönnöm, hogy mi az a hobbi, amit élvezetből csinálhatnék.


-


"Azért a "szerezz barátnőt" kicsit erős kijelentés szerintem. Ez nem olyan, hogy lemész a kisboltba és veszel egyet... Nekem is pl hiába mondják az emberek, hogy legyenek barátaid, nem olyan könnyű az. Főleg ha eljátszották már a bizalmadat"

Pontosan ez a helyzet. A bizalmamat is csúnyán eljátszották már (van egy konkrét eset, hosszú sztori), + nagyon "válogatós" vagyok az emberekkel barátnő és barátság téren is. A válaszod vége pont ide illik: Szóval egy társaságra csak azért hogy legyen nincs is igényem.


"Sportolásra nem gondoltál?"

De. Viszont egy edzőpartnerrel sokkal könnyebb lenne belekezdenem (főleg magamat ismerve), csak hát az meg (egyelőre) nincs. Vagy addig fogok valakit piszkálni, míg nem jár el velem, vagy muszáj lesz rávennem magam egyedül :)


-


"Elsőnek is, mikor hazamész, fogod magad és nem lefekszel vagy a gép elé bújsz, hanem ha még minden egyes porcikád tiltakozik is, elkezdesz tanulni még akkor is, ha nincs lecke. Ez olyan, ami szerintem egy jó ok arra, hogy az ember ne a gép elé üljön."

Na igen, azt hiszem ezt kéne valahogy a kivitelezés szintjére vinnem. :D


"Másik: egyedül is járhatod a várost."

...meg ezt is. Már egy ideje egyébként kezdek ott tartani, hogy inkább kimegyek sétálni egyedül, csak ne itthon legyek. (De eddig még a lustaság győzött)


"Most ugrott be egy abszurd ötlet, ami fiúknak általában nem bejövős, a főzés."

Na, ez számomra ponthogy jó ötlet, köszi. :D


"Pszichológus meg nem hinném, hogy kellene. A lustaság és a motiváció hiánya nem oda való. "

Háát, igazából lenne még 1-2 dolog ami miatt úgy gondolom, hogy talán érdemes lenne elmennem, pl. fent említettem, hogy szerintem enyhébb szociális fóbiám van (nem magamtól találtam ki, utánaolvastam, tudnék konkrét példát is mondani rá). Ezt pl. jó lenne leküzdeni valahogy, és itt a probléma: nem tudom hogyan.


Kondi, foci: ezek annyira pont nem érdekelnek, de úszni például szívesen eljárnék. Esetleg még a kocogás, de nincs a közelben se futópálya, se park, se semmi, csak beton, azon meg tudtommal nem jó futni :/


"De, végső soron is, magadnak kell megcsinálni.

A barátnő szerzést meg, az, aki írta, az se rossz ötlet, de az jóval később. Elsőnek is legyen motivációd, célod. Aztán. Elsőnek győzz a lustaság felett. Hidd el, kész felüdülés lesz, mikor már végleg legyőzted a lustaságot. :D"

Ámen :)

2017. febr. 14. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!