Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ebben az esetben...

Szerintetek ebben az esetben kiírhat az orvos táppénzre vagy inkább ne is próbálkozzak?

Figyelt kérdés
Lesz egy nyaralásom nemsokára és sajnos pár nappal több szabadságra lenne szükségem, mint amennyi van. A munkáltatóm azt javasolta, hogy beszéljem meg az orvossal, hogy adjon táppénzes papírt erre a néhány napra, de az a baj, hogy hazudni sem szeretnék, hogy rosszul vagyok, ha nem igaz. Arra gondoltam, hogy elmondom ezt neki őszintén... Vagy esélyem sincs? Ritkán járok amúgy az orvoshoz, nem igazán ismerem.
2019. júl. 26. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
4%
Adsz pénzt a táppénzes papirért kicsit többet mint szoktál és sima liba
2019. júl. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Háziorvos, pénz nem szoktam neki adni. De ha erről van szó, adhatok végülis.
2019. júl. 26. 21:21
 3/8 A kérdező kommentje:
*pénzt
2019. júl. 26. 21:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak ismered egy kicsit?

Szóval szerintem tudod hogy mit kell neki mondani?

Ha undok nyilván hasmenés, ha rendes akkor az igazság, sok sikert és nem kell félni mert meg lesz az :-)

2019. júl. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Amikor nála voltam, nagyon rendes volt, de először nyilván az asszisztenssel kell beszélnem, ő pedig nem valami kedves. :D
2019. júl. 26. 21:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a dokinak mond az igazat,asszisztenst hagy ki ebből, igaz hogy ott lesz de ha ő nem rendes akkor nem érdemes vele beszélni, mondjuk azért jár a másik esély is, szóval amit most írok nem sok értelme van :-D
2019. júl. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Hívd ki és adj neki egy 10-est!

Ennyit gondolom megér a buli.

Bár ha a munkáltató adta az ötletet, akkor talán a 3 nap fizetés nélküli szabit javasolhatta volna inkább.

Eleve nem tartom jó ötletnek, hogy a munkáltató "tanácsára" táppénzre mész, mert akkor amikor legközelebb tényleg beteg leszel, akkor sem fognak neked hinni, hiszen felétek ezt el lehet intézni.

2019. júl. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindenhol el lehet intézni, vagyis orvosnál.

Nagy az udvarunk, rengeteg munka van a tujákkal, borostyánnal, sok dísznövénnyel, medence takarítással.

Szabit nem akart pàrom kivenni, mert kell augusztusra, baràtok jönnek két hétre.De kellett egy hét.Elment háziorvosához, csak annyit kérdez a doktornő, "hány napot szeretne X ?"

Ennyi.Na meg a boríték, évvégén karácsonyi ajàndék.

Az én háziorvosom is bármikor kiír, persze ha a lànyom beteg, akkor érthető, de volt olyan, hogy kellett egy hét, megmondtam őszintén, minden tovàbbi nélkül kiír(t).

Megmondod az igazat, ha rendes, ki fog írni.

2019. júl. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!