Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nektek is van ilyen típusú...

Nektek is van ilyen típusú flegma ismerősötök?

Figyelt kérdés

Nagyon nem csípem a flegma embereket. Van egy jó barátom aki így próbálta leplezni a visszahúzódó természetét eleinte, róla jó hogy nem mondtam le. Viszont a következő két ember akit bemutatok ők nem szimplán flegmák hanem a bunkó típusú flegmák.


1. Még egyetemen kellett projektekhez csapatokat alkotni. Mi a barátaimmal hárman kitaláltuk hogy leszünk egy csapat. A gond az volt h 4 fős csapatok kellettek. Így hát bevettünk egy lányt a csapatban. Az elején gyorssan lejött hogy itt gondok lesznek. Nem jelent meg a megbeszéléseken és mindenre az volt a válasza hogy f,sza. Próbáltunk vele más témákról is beszélni hogy ne érezze magát kívülállónak. Mindenre tőmondatokban válaszolt. Ő témát sosem indított vagy kezdeményezett. Ezzel nem lett volna gond hogyha teszi ő is a dolgát a projektben de nem tette. Kapott tőlünk egy figyelmeztetést, hogyha nem vesz részt a dolgokban akkor nem leszünk jóban. Erre adott egy flegma félmondatos választ. Mi adtunk neki egy hetet hátha... Hát hiába. Végül kiraktuk a csapatból. Másnap tajtékozva jött be az egyetemre. Szerintem ennyi ösdzetettszót és mondatot még nem hallottam elhangzani a szájából. Teljesen felvolt háborodva, hogy ő elfoglalt és nem mindig ér rá és ezért nem kéne kirakni a csapatból.Minket ez nem igen hatott meg. Később amikor lezárult a projekt még láttam őt az egyetemen de már nem sokáig. Mindig egyedül volt és amikor valaki megpróbált beszélni vele akkor mindig jöttek az egyszavas válaszok, flegma arckifejezéssel társulva persze. Gyanítom hogy kibukott később és ezért tűnt el.


2: Ő egy mostani munkatársam. Az érdeklődési köre nem túl széles, fogalmazzunk így. Gyakorlatilag a macskákon, a rockon és a maketteken kívül semmi nem érdekli. Az elején próbáltam vele beszélni ezekről a témákról mert ha épp nem kell dolgoznia vagy szünetet tart akkor macskás képeket néz vagy makettet tervez vagy rockot hallgat.Hát úgy ahogy sikerült vele beszélnem. Viszont egy idő után ez sem volt elég. A többi munkatársal ellentétben ő sosem kérdezi meg hogy mi újság. Annyira flegma a srác hogy amikor megsérült a lábam, ami elég látványos, nem kérdezte meg h mivan vele... Egyszerűen nem érdekelte. Karácsony után megkérdezte a főnök tőle hogy hogyan telt az ünnep. Mondta hogy jól de nem kérdezett vissza. Sőt soha nem kérdez vissza semmit mert nem érdekli hogy mivan a másikkal. Ma már csak munkáról beszélek vele, 100% ban. Még az időjárás szintű témákat is hanyagolom mert kár belemenni. Annyit mondd általában hogy aha, oké.


Nektek is van/volt ilyen flegma ismerősötök? Ha igen meséljétek el. Szerintetek miért ilyenek ezek az emberek?



2019. júl. 29. 08:46
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Igaazából arra lettem volna kíváncsi hogy nem bunkóság/flegmaság -e: minden ok nélkül letojni egy projektet és a többieket, mobilozni beszélgetés közben,nem felköszönteni a másikat úgy h mindenki más megtette, annyit mondani h jó étvágyat, érdeklődni a másik felől ha az egyértelműen rosszul van vagy történt vele valami.


Ezek szerint ezek csak szerintem voltak bunkó/flegma dolgok. Köszi a válaszokat.

2019. aug. 2. 07:58
 22/23 A kérdező kommentje:
Pontosabban van ahol ezek hiánya. Rosszul fogalmaztam, elnézést.
2019. aug. 2. 08:01
 23/23 anonim ***** válasza:
69%

Te ember, annyira idegesítő vagy, hogy már a kérdésedből lejön: én sem szólnék hozzád :) De nem vagy egyedül, egy csomó ilyen van, aki nem tudja leállítani a száját és MINDENKIHEZ szólni kell valami felesleges faxságot. Aki meg nem vevő arra, az bunkó/flegma stb. “Még az időjárás szintű témát is hanyagolom” Jól teszed, senkit nem érdekel. Egy munkahely az munkahely, nagyon gyakori, hogy ezt elfelejtik az emberek és azt gondolják, hogy minden kolléga a pajtásuk, mindenkivel beszélgetni KELL, mindenki életéhez köze van. Hát nem. A barátaidtól elvárhatod, hogy hosszas regényekben válaszoljanak mindenre, amit kitalálsz, a munkatársaidat inkább hagyd békén.

“Annyira flegma, hogy meg se kérdezte mi van a lábammal” hát ezen komolyan beszarok:D Akkor mindenki flegma ugye? A járókelők, a buszsofőr, az eladónénik- mivel ők sem kérdezték meg, mi van a lábikóddal. És nekik is kb ugyanannyi közük van hozzá.

Egy kérdés: munkán kívül vannak valódi barátaid? Mert ha nem, akkor érthető miért ragaszkodsz ennyire a kollégáidhoz és akarsz ennyire beszélgetést kezdeményezni, holott a másik fél nyilvánvalóan nem vevő erre. Találj barátokat, haverokat máshol, így kevesebb időd lesz a kollégáidon csámcsogni.

2019. aug. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!