Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Másutt is szokásos hogy az...

Másutt is szokásos hogy az emberek a nyári hosszú szabiról felmondólevéllel jönnek vissza?

Figyelt kérdés

Másutt is szokásos forgatókönyv az hogy kiveszik a nyári hosszú szabit (2 hét akár vagy több) és a szabiról már felmondólevéllel jönnek vissza? Vagyis előre eltervezték hogy szabi után felmondanak, vagy épp a szabit arra használták fel hogy új helyet találjanak?


Vagyis tervezett dolog, nem egy spontán „így alakult“ dolog?

Másutt is szokásos ez?


És ugye ahogy lenni szokott a felmondási időben már nem igazán dolgozni járnak be, csak alibiből.


2019. júl. 17. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Inkább a fordítottja fordul elő. Visszajössz szabiról és nincs melód.
2019. júl. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TappancsMancs ***** válasza:
Nem tudom ez mennyire elterjedt, de nyilván van ilyen is, és ilyenkor van idejük nyugodtabban is átgondolni a dolgokat. De azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a szabi valójában már álláskeresés. Úgy összességében szerintem ez csak az egyik forgatókönyv az állásváltásokra.
2019. júl. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ezt így konkrétan nem tapasztaltam egyik cégnél sem, ahol dolgoztam eddig (bár nem soknál voltam), de teljesen meg tudom érteni. Mert ugye hogy is van ez? Ha nagyon rossz cégről van szó, akkor nem kell szabi ahhoz, hogy minden percemet azzal töltsem, hogy másik munkahelyet keressek. De valóban, egy nyári szabadság arról szól, hogy előtte az ember kidolgozza a lelkét, a szokásosnál is többet, mert ugye mindent el kell végezni, és ha eleve sz.r a meló vagy a munkahely, akkor ez még rátesz egy lapáttal, aztán a szabadság alatt rájön az ember, hogy milyen jól megvan az utált munkahelye nélkül és ha szerencséje van, még arra is van ideje, hogy újat keressen. Totál megértem.

A másik még az szokott lenni, hogy elindul egy felmondási hullám adott cégnél, egyik elkezdni aztán szépen gyűrűzik. De ezt is megelőzi már egy több hónapos vagy akár több éves elégedetlenség és nem hinném, hogy összefügg a nyári szabadsággal. Persze, egy szabi alatt jobban van idő átgondolni az életedet, de nem hinném, hogy ez a felmondási gondolat abban a két hétben alakul ki az emberben.

Mindenesetre érdekes ez a jelenség, amit megfigyeltél nálatok. Milyen típusú cég és milyen típusú munkavállalók mondanak fel? Gondolom jobbára azok, akiknek keresettek szakmája van, és könnyebben váltanak.

2019. júl. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!