Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit kezdjek ezzel a kollégámmal?

Mit kezdjek ezzel a kollégámmal?

Figyelt kérdés

Tavaly novemberben jött ide és utána pár hónappal jóban lettünk. Csak az elmúlt időben azt vettem észre mintha kihasználna. De lehet csak nekem tűnik úgy. Mindig én viszem a 3 az 1-ben kávét (ő nagy ritkán hoz), ha van nálam édesség megkínálom őt is, ha bármi van én hívom fel mindig. Mikor később jött akkor én is én hívtam. Sőt ha ugye nem jött valamiért akkor előbb a kollégámat hívta fel nem engem, hogy nem jön. Sokszor a másik kollégámtól tudtam meg, hogy nem jön vagy később jön. Ez kicsit rosszulesett nekem. Kölcsönkért tőlem egy nagyobb összeget amit még nem adott meg.

Viszont mindig meghallgatott ha bármi bajom volt , ha sírtam. Ha beszélt rólam a többi kolléga akkor elmondta. Ezért nem tudom, hogy most ő barát vagy ellenség?


27/N


2019. aug. 3. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látszik, te adsz neki dolgokat, tehát te vagy, akinek el kéne határozni, hogy ennyit már nem adsz. Kérd vissza a kölcsönt, és ne adj neki kávét, stb.
2019. aug. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
Barát, aki próbálgatja a határait, lévén nem húztad meg azokat.
2019. aug. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Se nem barát, se nem ellenség.

Csak egy pletykás kolléga, aki él a juttatásaiddal, de nem helyez a többiek elé.

Egyáltalán utánajártál, hogy igaz e amit a többiek állítólag mondanak rólad?

Mondjuk az érthető, hogy nem téged hív fel, hanem a főnököt, ha nem tud jönni, vagy késik. Vagy ha ott egyenrangú mindenki, akkor éppen annak mondja el, aki éppen a telefont felveszi.

Szerintem csak te tulajdonítasz ennek a "kapcsolatnak" jelentőséget és magyarázol bele barátságot.

2019. aug. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
... ja és a pénzedet meg kérd vissza, mert ez tényleg kihasználás!
2019. aug. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagy hiba pénzt kölcsönadni! Ezt soha ne tedd máskor! Kérd meg erélyesen, hogy adja vissza, mert neked x dolog miatt szükséged lenne rá. Sajnos ismerős a helyzet, így tanulni kell belőle. Vannak ilyen karvalylelkű emberek...

A másik, hogy a munkahely, az munkahely: 3 lépés távolság kiépítése fontos mindenkivel. Ezzel a személlyel meg végképp. Jelezd felé, hogy nem feltétlen akarod a társaságát, pl.: nem foglalkozol vele annyit. Elég bünti lesz neki ez.

2019. aug. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kollégának nem adunk pénzt kölcsön! Ez íratlan, de pirosbetűs alapszabály.
2019. aug. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!