Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is szorong a munkahelyén?

Más is szorong a munkahelyén?

Figyelt kérdés
Én depressziós is vagyok, a munka kimerít, és eléggé szorongok a munkahelyen. más is van így ezzel? vagy váltanom kellene emiatt? 26/F

2019. aug. 5. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Voltam így, de már nem szorongok. Sikerült legyőznöm a "démonaimat"...

Te küzdesz velük, vagy csak kifogásokat és menekülő utakat keresel?


Néha persze nincs más kiút, mint a váltás...de akkor miért nem léped meg? Nem egy 50 éves szakmunkás vagy akinek rezeg a léc...te még fiatal vagy, bármit csinálhatsz.

2019. aug. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Voltam így és váltottam, az segített.
2019. aug. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igy vagyok és váltani fogok, valami mást, újat tanulni amit szeretek is csinálni. Próbálj meg te is lépni, hogy jobb legyen.
2019. aug. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen és nagy eséllyel én is.

De nekem nincs lábremegés, szapora szívverés és ezek.

Max. gyomorégés van (de lehet a kaja miatt), meg a nagy wc elintézése munkahelyen.

Nem érzem jól a munkahelyen, várom a rosszat (mert kit érdekel, hogy nekem rossz?!).

Fáradékony vagyok, saját dolgommal nem tudok haladni.

Nincs kedvem már sehova se menni, nem okoz örömöt az, hogy ha veszek magamnak valamit egy boltban...na jó, van amikor igen, de közbejön az érzés: költöm a pénzem.

szombat este már nincs jókedvem, mert hétfőn menni kell dolgozni.

Depressziós vagyok nagy eséllyel.


És igen, váltani kéne nekem is, neked is. Csak ugye ott vannak a számlák, amiket fizetni kell, ott van az éhes gyomor, amit tömni kell kajával.

Mindehhez jön az, hogy úgyis a "sajnáljuk!!!!"jár egy-egy állásjelentkezésem után.

És nem értik itthon, miért alszok annyit napközben. Hát mert fáradt vagyok.

2019. aug. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én így voltam, pedig idősebb vagyok, mint te. Szorongtam, hogy nem vagyok elég jó. Váltottam, de nem lett jobb. Mindig meg akarok felelni. Lehet, hogy neked is ez okozza a gondot és nem biztos, hogy a váltás megoldja. Önmagaddal kell kezdened valamit ez esetben, oldani a szorongást, önbizalom fejlesztése, ilyenek. Nekem még nem sikerült, de tudom, hogy ezt kellene tennem. Segíthet pszichológus, coach. Talán. Ettől függetlenül egy támogatóbb munkakörnyezet, támogató munkatársak, támogató főnökök, jobb munkaszervezés, kellemesebb munkakörnyezet sokat segít, ehhez van, hogy váltani kell. Csak egy példa: én utálok telefonálni nyilvánosan. Ha egy egyszemélyes irodában lehettem volna, sokkal ügyesebb lettem volna, de több kolléga füle hallatára a telefonos ügyintézés valahogy nem ment. Vagy legalább az a kolléga ne lett volna ott, aki állandóan mindenkit kritizált. De ez csak egy apró példa.
2019. aug. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos velem is ez volt a probléma, én is 26 éves vagyok. Az első munkahelyemen nem volt ilyen gondom, fiatalos közegben voltam, mindenki jó fej volt. Utána egy másik munkahelyen kezdtem dolgozni, ahol már az állásinterjún is szokatlanul stresszes voltam, elcsuklott a hangom. Ekkor kezdődött a stressz oka: A leendő főnököm nagyon megértő volt, nyugtatott, de így visszagondolva eléggé kellemetlen ez is. Az első munkanapon szembesültem vele, hogy a közvetlen kollégák közül a legfiatalabb is a 30-as évei legvégét tapossa. Mindenki gyerekként kezelt, tanácsokkal és tapasztalatokkal akartak ellátni, mind a munka terén, mint a magánéletben, mintha óvodás lennék. Több, mint 1,5 év alatt ez jócskán elvette az önbizalmamat, hisz napi 8 órát olyanok között töltöttem, akik szinte gyermekként akartak kezelni, pedig felnőtt nő. Az utolsó napjaimon egyikük szinte elnézést kért, saját bevallása szerint féltékeny volt rám, amiért ilyen fiatalon a főnök egyfolytában engem dicsért, amiért ügyes vagyok és ez roppantul derogált neki, hisz ő öregebb, neki kéne ügyesebbnek lennie. Minden esetre a hozzáállásuk és a folytonos harc velük ilyen tüneteket produkált: gyors szívverés, melynek következtében elkezdtem hadarni, végül átgondolatlanul összevissza beszélni, félrebeszélni, elcsuklott a hangom. Mindenbe beleszóltak, már a látványuktól is felment a vérnyomásom. Telefonálás közben hallgatóztak, közbeszóltak. Ha egy megbeszélésen ők nem vettek részt, akkor rögtön utána érdeklődtek, körbeálltak és kérdezgették mi volt - mintha bármi közül lenne hozzá. Végül már otthon is tiszta ideg voltam: a szorongás miatt nem tudtam enni, folyton hasmenésem volt. Nem mertem elmenni sehova, mert hasmenésem lett. Nálam a munkahelyi szorongás és stressz okozta ezeket a tüneteket, 1,5 hónapja hogy otthagytam és azóta jókat eszem, egyszer sem volt hasmenésem.

Szerintem érdemes átgondolni, hogy mi váltja ki a szorongást és ha lehet, akkor változtatni rajta. Ha nem, akkor munkahelyet váltani, ha az sem lenne megoldás, akkor szakemberhez fordulni. Változtatás nélkül hosszú távon a tünetek és a szorongás okozta tünetek erősödni fognak.

2019. aug. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

És napokig erős gyomorfájásom volt, mely se ülve, se fekve nem volt elviselhető. Epekőre gyanakodtam, de kiderült, hogy a stressztől van.

Ezen kívül sokszor voltam felfújódva, amit különböző ételekre fogtam és nem mertem belőlük enni: pl papika, gomba. Mióta nem dolgozom ott azóta már a gyomorfájás sem jelentkezett és bármit ehetek felfújódás nélkül.

2019. aug. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt. Váltottam új munkahelyet és most már minden rendben. Mi az oka a munkahelyen hogy szorongsz?
2019. aug. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!