Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy dönthetem el mi akarok...

Hogy dönthetem el mi akarok lenni?

Figyelt kérdés
Nemsokára döntenem kéne, de nem tudok. Nem azzal van a baj hogy nincsenek szimpatikus munkalehetőségek, azzal van a baj hogy ezek között nem tudok dönteni.

2019. aug. 6. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Millió lehetőséged van a világban válogatni. Ha nincs olyan még mindig, indits vállalkozást a saját igényed kiteljesitésére.
2019. aug. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vedd alapul a személyiségedet, a stílusodat, a teherbírásodat, a tudásodat, és ahhoz mérten dönts.
2019. aug. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy vagyok, úgyhogy megértem, hogy szeretnél segítséget kapni. Engem több lehetőség is érdekel (3-4), több, de hasonló szakma, de mégis mindegyik más és más, és ehhez megfelelő képzést kell választanom. Készítettem egy táblázatszerűséget, mindegyik opcióhoz figyelembe vettem, hogy mennyi időt, pénzt vesz igénybe, milyen feltételei vannak (pl. felvételi nehézsége), és milyen továbbképzési lehetőségek vannak később. Ez alapján próbálok dönteni, és a táblázat segít a gondolatok rendszerezésében.

Nagyon jó még, ha megkérded téged igazán ismerő emberek véleményét is. Én legszívesebben ezt tenném, de nem mertem elmesélni a terveimet - nem tudom miért, de valahogy nem ment -, úgyhogy inkább magam döntök. Pedig talán az egyik leghasznavehetőbb segítség lehet a döntésben egy közeli családtag vagy egy közeli barát véleménye. Kevésbé ismerő embereket viszont megkérdeztem, félig-meddig beavatva a részletekbe őket, de a véleményük végül nem sokat segített, mert éreztem, hogy nem látják át, nem érzik át a helyzetemet, és hogy más szempontok szerint döntenének.

Az az igazság, hogy bármi mellett döntesz, a többit vagy néhányat a többi lehetőség közül sajnálni fogsz. De egyszerre nem lehet több dolgot csinálni (általában). Muszáj egy mellett letenni a voksot, pedig a másik vagy harmadik opció lehet, hogy éppolyan jó lenne. Nehéz, főleg, ha az ember jövője, megélhetése múlik rajta.

Jó hír, hogy ha valaki fiatal, akkor nincs olyan nagy tétje a döntésének. Ugyanis egyikbe belefogsz, csinálod, és ha nem jön be és még mindig vágysz a másikra, akkor megtanulod/megpályázod azt is, és azt is csinálod egy darabig, hátha az jobban bejön. És még utána is újratervezhetsz, míg erőd engedi. Ha már idősebb vagy, akkor az idő szűkössége miatt nagyobb a tétje, hogy jól válassz, mert utána kevesebb lehetőség van váltani.

És valóban, alaposan gondold át a személyiségedet, hogy melyik munkában tudod magad jobban elképzelni, próbáld kvülről látni magadat, mint egy filmben, és amelyikben a legjobban tetszel magadnak. Ami legközelebb áll a személyiségedhez. Rám is ugyanez vár a napokban, egyelőre a kérdőjeleket látom csak.

2019. aug. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most mész egyetemre vagy gimnáziumba, vagy már megvan az érettségid, csak még egyelőre döntésképtelen vagy?

Én is így voltam még tavaly is, igazából csak nem rég jöttem rá, hogy mi is tetszik.

Azt tanácsolom, hogy írd fel egymás alá az összes olyan szakmát ami tetszik, akár vegyesen is, olyat is írj amihez diploma szükséges(ha van ilyen terved), meg olyat is ami mondjuk érettségire épülő vagy szakmunka. Aztán kezdj el gondolkodni, képzeld el magad ezeknek, olvasgass utána, hogy melyiknek pontosan mi a feladata, és előbb utóbb fogsz tudni dönteni, én is így tettem. Nagyon sokat gondolkodtam az asztalos, bútorasztalos, a burkoló, a festő és a pedagógia között. Miután részletesen mérlegeltem mindet és mélyen magamba néztem rájöttem, hogy melyik legyen, és melyiknek van a legtöbb értelme.

2019. aug. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!