Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kamionozás vagy CNC-snek éri...

Kamionozás vagy CNC-snek éri meg jobban elmenni?

Figyelt kérdés
Melyiknek éri meg jobban elmenni dolgozni?

2019. aug. 8. 16:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

A kamionozás napjainkban egyre veszélyesebb lett (nemzetközi).

Sok a lehúzás, unalmas, főleg ha mindig ugyanaz az útvonal.

Nem feltétlen tudsz jól keresni vele, nagyon sok pénznyelő részlet van benne.


CNC: stresszmentesebb, mellette tudsz családdal is lenni, nem kell napokig egy büdös fülkében aludnod gázspray-vel a párnád alatt.

Keresett szakma, főleg külföldön jól megfizetik.


Előnyök:

Kamionozás kalandos, jó ha szeretsz sokat vezetni és autópályázni, de egy idő után unalmas és ideges, fáradt leszel.


CNC: mindenhol keresnek szakembert. Tényleg mindenhol. És pofátlanul el lehet kérni akármennyit.

És nem fog fájni fél év múlva a derekad sem :D

2019. aug. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én azt mondom ki kell próbálni mind a kettőt legalább 2-3 hónapra vagy 1 évre, ezekután mérlegelek és el döntöm melyik tetszik jobban?
2019. aug. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Tudod mennyibe kerül egy kamion jogsi? :D


Elég komoly befektetés kell ha csak kipróbálni akarja

2019. aug. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3#Igen tudom de meg lehet próbálni jelentkezni az ingyenesre is.
2019. aug. 9. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat:))

csak még1 kérdés!!

ha most szeretném letenni a cnc-t akkor ha OKJ csinálom meg az ér valamit szerintetek?

tehát nem 4éves nappali tagozaton.

igaz a bizonyitvány ugyan olyan de viszont mégse nézi jó szemmel a cég ha gyorstalpalón szerzem a tanulni valót a szakmához.

VÁLASZOKAT ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!

2019. aug. 9. 07:00
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig olyan kétségbeesett cnc álláshirdetéseket láttam, hogy maga a cég küld el képzésre, nekik mindegy, csak menj már oda és akard csinálni. :D
2019. aug. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt tanulod pedig, szaktudásban nem különbözik. Nem adnak le se többet se kevesebbet, csak 4 évnél jobban elolszlik a tananyag, esetleg annyi előny, hogy több időd van gyakorolni.

De tényleg senki sem figyeli azt h hány éves volt a képzés. Papír megvan róla? Akkor menj.

2019. aug. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

CNC képzéshez szükséges fémipari előképzettség megléte. Pl gépi forgácsoló, gépgyártás technológus...

Habár a CNC-s szakma valóban keresett, de nem kezdőknek. Több éves tapasztalat nélkül szóba se állnak veled. Kamionost se hinném, hogy friss jogsival felvesznek, de arra nincs rálátásom. Esetleg próbáld meg, hogy kamu adatokkal kezdőként jelentkezel cégekhez és meddig jutsz (van egy tippem, hogy nem sokáig).

2019. aug. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ma már felvesznek kezdő kamionost elég sok helyre, ha nem lenne sofőrhiány tuti nem vennének fel sehova, de így szerencsés a helyzet.


A jogsi csak elsőre tűnik soknak, 600k kb, de ezt az első hónapban már visszatudod keresni szóval nem hiszem hogy olyan egetrengető lenne, a némelyik cég az E kategóriát finanszírozza neked, szóval 120k minusz, csak alá kell írni 1-2 évre szerződést, de úgy tudom még mindig folynak INGYENES kamionos képzések és alá se kell írni.


Én meg pont a CNChez nem tudok hozzászólni, de ma már minden 3. ember cnc-n végez, ráadásul csak okj kell hozzá nem diploma, szóval szerintem ez is olyan felhígult szakma lett mint a kamionos ma már.


A félelemben élés meg ritka hogy a fülkét törik fel, az üzemanyagot szokták lelopni inkább, és a fülkerablások is inkább franciaországban szoktak történni, vagy még délebbre, a legtöbb cég az észak olasz, benelux, német-osztrák pályát járja, esetleg szlovén, ott meg rend van nem kell félni, üzemanyagot se lopnak főleg ha benzinkúton állsz meg lehetőleg a bejárathoz közel vagy autohofban ahol kamera is vesz.

2019. aug. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ja és a kérdésre válaszolva: ha akarsz életet a munka mellett, értem úgy hogy napi 8-10 óra után hazamész és azt csinálsz amit akarsz, és nem kell hetekig a munkahelyeden aludni (a fülkében), akkor a CNC, habár ahhoz meg gyanítom költözködni kell majd mert nem minden helyen keresnek, és a fizetések is tájegységenként elég eltérőek...


A kamionozáshoz meg nem nagyon kell költözni, mert az összes nagy cég pestten van kb, szóval durván 150 km oda az út 1 hónapban 2x (oda-vissza), szóval ott nem kell költözködni. Kivéve ha napizóst akarsz, vagy hetelőst, akkor már elég drága lenne ez a sokszori út.


Kamionos fizetés elég változó főleg annak függvényében mennyit vállalsz be, Ha pl egy hónapban csak 2-3 napot vagy otthon, a többit kint töltöd, akkor olyan 600-650 ezer körül, ha 3 hét kint 1 hét otthon 450-500 körül, ha hetelőzöl nemzetköziben akkor 400-450 körül, ha belföldön hetelőzöl akkor 300-350.

2019. aug. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!