Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meddig lehet elmenni egy...

Meddig lehet elmenni egy diakmunkassal szemben?

Figyelt kérdés

Az utobbi idoben egy csicskanak erzem magam. Irodai munka, penzben nem rossz, nem is ertik nehanyan a kornyezetemben, hogy mit sir a szam, miert nem elegszem meg ezzel... mert, hogy en tobbre vagyok, mint csatlosnak lenni. Komoly dolgokat akarok csinalni, hogy azt erezzem valamit leteszek az asztalra.


Folyamatosan mindenkinek szivesseget teszek, segitek ahol tudok, ezzel nincs is baj hisz ez a dolgom. Viszont ugy gondolom, hogy kezdenek mar a munkatarsaim atesni a lo tuloldalara. Nem gondolnam, hogy az a munkakorombe tartozik, hogy delben megyek ki ebedet hozni a tobbieknek. Persze megkernek ra oke, hozok...csak mar ugy jonnek oda hozzam, mintha rendelest leadnanak. Boltba, postara tokomtudja mindenhova engem kuldenek, ha epp ugy van akkor szakado esoben. Ergo a szr melot en vegzem el, ugyanugy hazon belul is, legyen az 60oldal lefenymasolasa, vagy a dobozok elpakolasa, dossziek rendezgetese vagy a huszonnyolcadik folosleges excel tabla legyartasa amit soha senki nem nez meg ugyse. Ja meg persze amihez nincs kedve a tobbieknek, ami monoton es unalmas. Eddig volt benne egy kis izgalom, bar komolyabb felelossegteljesebb dolgokat ezelott sem csinalhattam, de gyakornokkent ez ertheto elfogadtam.


Papiron szakmai gyakornokkent futok, de ebben mar nincsen szakma. Sirni tudnek neha, vagy orjongeni, tudom, hogy nemet kene mondanom, de szem elott kell tartanom azt is, hogy "ezert tartanak", de megis, hol a hatar?


Megkernek, megkoszonik, oke. De ezzel nem szerzek szakmai tapasztalatot, ezt nem tudom kamatoztatni. Mit tehetek?

21/L



2019. máj. 6. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Ha valóban szeretnél több szakmai dolgot is csinálni, egyszerűen kérdezd meg, nem csinálhatnál valami szakmát IS. Ezeket a dolgokat mindenhol a gyakornok végzi, nem fognak ők fénymásolgatni, ha helyette normális munkát is tud végezni. Amikor van egy kicsi szabad kapacitásod, menj oda valakihez és kérd meg, meséljen arról, amit éppen csinál. Érdeklődj a szakma után, lássák is, te valóban csinálnál is valamit, nem csak az idődet akarod ott eltölteni.

A saját tapasztalatom, és ne vedd magadra kérlek ha te ne vagy ilyen, hogy a gyakorlaton lévőktől csak állandó nyígás megy nulla tudás és nulla szorgalom mellett. A sokadik ilyen ember után ha jön egy normális is, eleinte sajnos őt is a többi alapján kezeli mindenki.

2019. máj. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a legtöbb helyen ez megy. Abol nincs gyakornok, ott a legfialabb és legfrisebb munkaerővel bánnak így.

Nincsen szakmai mentorod, akivel tudnál erről beszélni?

2019. máj. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az elejen tobb mindent csinalhattam, csinaltam is. Most az a fontos, hogy a rendes dolgozok pontszamai legyenek jok, amit a gepen kattintgatnak. Ezt nem vehetem el eloluk, majd ha helyre razodnak a pontok/teljesitmenyek, akkor ujra csinalhatok tobb mindent.

Addig meg ez...:(

Azt erzem nem is akarjak, hogy jobban beleassam magam a dolgokba, nincs idejuk velem foglalkozni.

2019. máj. 6. 18:42
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Diákmunka...

Legyen az bármilyen szakma, szinte mindenki Róóóólandként kezdi :)

2019. máj. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De van jogom nemet mondani, vagy fogadjam el, hogy ez a dolgom?
2019. máj. 6. 19:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan ezért veszik fel a diákokat.

Amíg többször annyiba kerül a cégnek egy munkaórám mint a diáknak, addig a diák dolga, hogy tehermentesítsen és a kuli munkát elvégezze.

A cégnek az nem üzlet, hogy a diák szakmai tapasztalatot szerezzen, hiszen csak rövid időre jött. Fizetést kap és még az állandó létszám munkaidejéből is fordítsanak rá? Miért érné ez meg?

A diákmunkás az nem gyakornok, akivel hosszabb távon terveznek. Nem azért kapja a fizetését, hogy szakmai gyakorlatot szerezzen, (aztán máshol kamatoztassa). Ha később a céghez kerülne, majd megkapja a figyelmet, de addig pénzkidobás.

Ha a saját céged lenne és a saját pénzed bánná hogy csinálnád? Ez szimplán pénzügyi döntés.

2019. máj. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Diakszovetkezeten keresztul dolgozok itt, nincs kimondottan mentorom. A fonok mondta, hogy ne assam bele magam komolyabb feladatokba a kozeljovoben, hogy a sajat emberei teljesitmenye legyen jo. Tudtam ugymond, hogy mire vallalkozok, de arra nem gondoltam volna, hogy ennyire csicskaztatni fognak, hogy rutinszeruve valik az, hogy en ebedert maszkalok ki nekik minden nap. Ha nemet mondok sertodes van, meg "ugyan mi mas dolgod van", kozben meg a fonok azt mondja, ne legyen ennyire megfelelesi kenyszerem. Az a baj, hogy ha vege a sulinak, akkor mondhatni 0 szakmai tapasztalattal nem fognak felvenni sehova.
2019. máj. 7. 09:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt már betudod írni mint tapasztalat. Nem kell magyarázni hogy mit csináltál.
2019. máj. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!