Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munka Ausztriában?

Munka Ausztriában?

Figyelt kérdés

Szeretnék kimenni dolgozni Ausztriába jövőre, de az a gond hogy németül nem beszélek, csak angolul felsőfokon.

Több középfokú műszaki (nem szakmunka), és egy felsőfokú végzettségem van.

Munka területén egyelőre takarításra vagy mosogatásra gondoltam (szeretnék egy lazább munkát mert a jelenlegi szellemileg kimerít), majd egy év után nyelvet tanulni.

Ingáznék minden nap mert közel a határ, bár nem tudom mennyire telítettek ezek a munkák a határ menti vagy Bécs környéki területeken.

Annak ellenére hogy férfi vagyok, a takarítás nekem egyfajta hobbi, tehát még élvezném is amit csinálok, plusz mivel fiatal vagyok és otthon lakom, elég egyelőre az alacsonyabb bér is (ami így is 3x több mint a jelenlegi fizetésem).


2019. aug. 11. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Hmmm... Tudod itt már konkrétan Dunát lehetne rekeszteni az ilyen emberekből, mint te: nyelv nincs minden más igen. Nagy kedvencem a határ mentén, tudod Facebookon hány ilyet olvasok? Hány ilyen embert húznak le a saját nép társai? Tudod, nem te vagy az egyedüli kártya a pakliban. Szerződést hogy a fa... Omban fogod elolvasni? Minden osztrák tud angolul? Ugye? Mindenki érted fog kapkodni, mert te neked éppen több végzettséged? Persze, vannak munka körök ahol szívesen fognak látni, lesz egy ember a bandában aki fordít, de minden másra pedig activity lesz.
2019. aug. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Gondold meg gyerek, mert vicc vagy. Úgy le leszel húzva, ki leszel használva, sőt ki leszel szolgáltatva, mint a bűn.
2019. aug. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A mosogatás minden csak nem laza munka.
2019. aug. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvtudás nélkül nehéz lesz.
2019. aug. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Ha több infót akarsz Ausztriáról, írj rám privátban. Az első két kommentek én írtam.
2019. aug. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt meggondolnám...

Édesanyám kint él és vannak szintén kint élő magyar ismerősei. Anyukám jól tud németül és így könnyű boldogulni, azonban az ismerősei Békés megyéből valóak és 5 év után sem tanultak meg németül Ausztriában. A nőnek már nagyon sok munkahelye volt, mindenhonnan felmondott, mert nem érezte jól magát és ki is használták. A férfit is kihasználják szakácsként az étteremben, mert ő is csak angolul tud. Tehát azt akarom írni, hogy oda édeskevés lesz az angol. Az ügyintézés és minden németül folyik. Ők már annyira megunták az egészet, hogy több év után jövőre végleg haza költöznek Magyarországra. Hidd el, a németül nem beszélőből rengeteg van kint és nemcsak magyar. Cseh, szlovák, lengyel, ukrán stb.

Ausztriának képzett munkaerőre van szüksége.

2019. aug. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerződést hogy írod alá?
2019. aug. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

És minden nap kocsival ingàznàl, kiszàmoltad, hogy az mennyi pénz lenne? Így is megéri ez neked? Mert szerintem ezt maximum elektromos autóval érdemes elkezdeni. A szerződèst meg, hogy írnàd alà?

Egyébként nehogy azt hidd, hogy takarítani és mosogatni tök buli. Lehet, hogy hányàst vagy szart kell takarítanod, jobb esetben meg csak odaszàradt festèket. Mosogatàsnàl meg majd vàllig turkàlhatsz a szennyvízben, amiben mindenfèle nyàlas krumplipürè meg hasonló guszta dolgok úsznak, és a gumikesztyű sem véd, tapasztalat. A kezed majd kèrgessè szàrad, és büdös lesz rajtad a ruha, meg úgy minden. Közben veled fognak majd kötekedni, mert te végzed a legalja munkàt a konyhàt, és téged fognak csicskàztatni is. Ez is tapasztalat. Én egy napot dolgoztam ilyen helyen, de soha többet. Pedig én nem mosogatàsra lettem felvève, hanem apróbb előkeszületek elkèszítèsère, ehhez képest egész nap robotoltam, mosogattam, asztalt mostam, salátàt mostam, tànyèrokat hordtam, asztalt mostam, hatalmas fémedènyeket kapirgàltam, kocsikat húzigàltam, és megkaptam, hogy nem csinálok semmit és lassú vagyok. Persze pont attól aki tényleg nem csinált semmit, mert az idősebb dolgozók akik valóban dolgoztak azok a napvègère elismertek.

Szóval gondold át, hogy bírnád-e cèrnàval! Én sem fizikailag nem bírom, hanem nem viselem el azt, ha valaki ugrál rajtam és csesztet egész végig, meg ha csicskàskènt kezelnek.

2019. aug. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!