Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ausztriában fogok dolgozni...

Ausztriában fogok dolgozni fél évet, hogy van a bankkártya használat?

Figyelt kérdés

Szóval, 19 éves vagyok és Bécsben fogok dolgozni konyhai kisegítőként fél évet.

Most végeztem a középiskolával, egy évet halasztok az egyetem előtt pénzkeresés és nyelvtanulás szempontjából.

Sberbankban nyitottam Fair csomagban bankszámlát, mellé ingyen nyithattam euro számlát is. Csak egy kártyám lesz.

A következő kérdéseim lennének:

- az euro számlára ha pénzt akarok utalni a másik számlámról(ami HUF-os akkor a bank árfolyamával számítják át?

- simán rakhatnék az euro számlára is pénzt(€-t) a bankban befizetéssel?

- külföldön ha fizetek a kártyával akkor az euro számlámról megy le a pénz vagy a magyarról? De akkor ugye szintén át kell váltani a bank árfolyamán?

- illetve akkor a két számlát egy kártyáról tudom használni?


Elnézést a hülye kérdésekért de még nagyon új vagyok a témában,sose volt bankszámlám,nem fizettem még kártyával(még nem jött meg) és eddig nem is volt rá szükség.

Köszönöm a segítségeket.

19F



2018. jún. 24. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Bocs, nem tudok válaszolni egyik kérdésedre sem, de miért itthon nyitottál euro számlát? Kp-ban fogod kapni a fizudat?
2018. jún. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem, euroban.

Azt mondtak ingyen van ha nyitok euro szamlat,es hogy ezt kint tudom hasznalni.

Tenyleg semmi tapasztalatom nincs, sem a csaladban senkinek :/

2018. jún. 24. 20:44
 3/7 A kérdező kommentje:

Jaaa,igen kp-ban

Bocsi

Hirtelen forintra gondoltam.

Szoval keszpenzben es euroban. De kerhetem szamlara is. Nekik mindegy azt mondtak

2018. jún. 24. 20:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekik mindegy, csak ők nem fognak külföldi bankszámlára utalni, mert az pluszköltség. Ugyanígy, nem tudom, hogy te hoyg fogod a pénzed a számládra tenni, mivel befizetni csak a saját bankodban tudsz, az meg ugye Magyarországon van.

A több kérdést meg szerintem tedd fel a bankodban. Pl mikor nekem itthon volt devizaszámlám, nem is kaptam hozzá bankkátryát.

2018. jún. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez így marha gáz, ők nem fognak neked utalgatni külföldi számlára, ezt már most felejtsd el.


ALAP egy saját ottani kártya kelleni fog, vagy csak kp-ben kapsz fizut.

Ammit meg nem fogsz tudni feltenni a magyar számládra, mivel a bankfiókod otthon van.

2018. jún. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, igazatok van. Errol tajekoztattak is, hogy ha penzt akarok ra tenni akkor azt csak itthon tudom.

De ertem, akkor toluk csak kp-t kapok. Ohh. Elvileg 2-3 hetente tudok hazajarni..

2018. jún. 25. 18:23
 7/7 anonim válasza:
Nyiss kint számlát. Ha jól tudom van, ami negyedévente 25 euroba kerül. Szerintem jobban jársz. Plusz: beírod a gugliba, hogy Ausztria munkavállalás tudnivalók bankszámla - vagy valami hasonlót - és egy rakat találat lesz, fórumokkal együtt. Minden jót, remélem, az egyetem is összejön, sok sikert!
2018. jún. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!