Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megéri átmennem Szülésznőre?

Megéri átmennem Szülésznőre?

Figyelt kérdés

1 évet már elvegeztem a PTE ETK ápoló szakán és most fontolora vettem higy szakirányt váltsak, szeretnék átmenni Szülésznőre.

Vélemények? Elsősorban a Munka világa erdekelne. Gyakom meg nem volt, nem latok bele. Marmint tudom mia dolga mit csinal. Meggazdagodni gondolom nem fogok vele, de a magyar egeszsegugyben nem is varok mast.

Valaki aki szülésznőnek tanul szombathelyen? :)



2019. aug. 21. 12:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Hát itt Pesten 50.000 Ftot kér egy fogadott szülésznő a szülésért. Ha csak 2t vállalsz egy hónapban a fizud mellet akkor az azért nem rossz.
2019. aug. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Hany korhaz van a kornyeken es hany szuleszno dolgozik benne?! Na ezt a szamot erdemes fontolora venned,

Szerintem apolokbol hiany van, de a szuelszno szebb szakma.

2019. aug. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
75%
Baratnom annak tanult is dolgozott is a szakmaban par évet Bpen. Sajnos neki nagyon rossz a tapsztalata. Indokolatlanul sok csaszar azt nezik hogy az orvosnak jo legyen nehogy szabadnapon dologzni kelljen. Oxitocin es tarasi nehogy tizen x orakat kellejen bent lennie vajudasnal. O koszoni szepen nem csinalja tovabb. Ha engednek a termesztes szulest es ilyen parti korhaz letezne akkor szivvel lelekkel csinalna élete végéig. En azt hittem tuloz aztan szultem egy gyereket es rajottem minden szava igaz (megpsizkalt az orvos ezert cssaszar lett megkapta a pénzét es elment nyaralni ahogy tervezte)
2019. aug. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne csak az anyagi részére hegyezzük ki ezt a dolgot. Egy szülésznőnek folyamatos készenlétben kell lennie kb mint egy szülészorvosnak ha felfogadják éd indul a szülés, akkor csapot-papot ott kell hagyni. A szülésnél ha nincs komplikáció egy szülésznő aktívabban részt vesz így nem árt ha türelmes, empatikus és minden helyzetre felkészült. Egy jó szülésznő aranyat ér és értük kb verseny megy (akkor a fizetés is kifejezetten jó) de én találkoztam már olyan bunkóval is, hogy nem is értettem mit keresett ott, szerintem pályát tévesztett, nem is ő volt a kismamák kedvence. Alapvetően egy gyönyörű szakma, gyönyörű pillanatokbak lehet részese egy szülésznő és adhat éltreszóló emléket egy családnak, vagy éppen ronthatja el teljesen az élményt ha nem olyan a tudása, hozzáállása. Nagy felelősség de szerintem az ápolónál ezerszer többet adhat az embernek.
2019. aug. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nővéremék üzletében évekig dolgozott egy lány, aki szülésznőnek tanult. Megyeszékhely, mégis évekig tartott neki bekerülni a kórházba, hogy a szakmájában dolgozhasson.
2019. aug. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
3: több ilyen kórház is van Budapesten, én magam is tudatosan egy ilyenben szültem egy maximálisan háborítatlanszülés és gátvédelempárti orvos-szülésznő párossal. Annak ellenére, hogy a protokoll miatt indított szülésem volt gyönyörű emlékként maradt meg, háborítatlan, az oxitocint leszámítva beavatkozásmentes gátvédelmes szülésem volt.
2019. aug. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat! Mindenképpen fontolóra veszem. Igazaból rettenetesen tetszik, és noha még úgy isten igazaból nem kóstóltam bele, úgy érzem közel áll hozzám ez a szakma. Mindenképpen egészségügyben szeretnék dolgozni (kis mazohista létemre), és szerintem maga a szülés folyamata csidálatos de én a terhesgondozást vagy már cska az osztály való létet is élvezném :)

Szerintem átfogom menni szülésznő szakra most szeptembertől.

A legnagyobb félelmem nem a pénz de nem is a felelősség sem az hogy az orvosok által le vagyunk nézve, gürcölni kell az elismerésért és a rivalizálást meg sme említem.

Attól félek nem találok munkát. Higy akar évekig tart elhelyezkednem. Most elég nagy “divat” lett szülésznőnek tanulni, pintosna mert szép szakma, izgalmas, és ki nem szereti latni ahogy egy párból szülő lesz? Pécsi vagyok, itt egy kórház van csak. Remélem hogy 3-4 év mulva nem negatívat irok hozza ehhez a topikhoz :D

2019. aug. 21. 12:56
 8/15 anonim ***** válasza:
33%

“szép szakma, izgalmas, és ki nem szereti latni ahogy egy párból szülő lesz?“


Úgy érted, ki nem szereti látni, ahogy óriásira tágult likakból dől a vér? Rengetegen...

2019. aug. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

2es vagyok es en is pecsi :)


Masodszor fogok szulni ugyanannal a szulesznonel (amugy nm kert penzt, mi adtunk neki anno most ugyanez a helyzet)

O azt mondja, h jelenleg a szuleszeten nincs forgas, mindenki helyhezkototten dolgozik, tehat ugyanazok vannak mindig nstn, patologian, szuloszoban stb. Ez akkor valtozhat, ha ugye felkernek egy szulesre.

(Az en szulesznom szuloszoban van amugy is)


Szigetvaron, Mohacson nm tudom mi a helyzet, de itt pecsen szuloszobara vagy a klinikara bekerulni, sztem tobbe kevesbe protkos munka, foleg ha megnezed egy evben hanyan vegeznek..

2019. aug. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hát én nem így látom. Ápolóként szarabb dolgokat lát az ember. Különben meg aki egészségügyben tervez dolgozni bírja már a váladékokat! Akik mi itt vagyunk és tanulunk a fele ezert fogja itt hagyni mert rájön hogy nem bírja. Vagy átmegy dietetikara vagy gyógytornára ott nincs se sz.r se vér se genny se magzatbíz se semmi. Szerintem ezekkel együtt szép, nem undoritó, valahogy meg kell születnünk. Nem azt mondom hogy csodalatos és szép látvány ahogy a beöntés sem az, a gátmentszés sem az, és az a nyomástól való ágyra sz.rás sem az. A méhlepényt inkább nem említrm meg a különboző járulékokat.

Ettől függetlenül lennék szülésznő hogy ezekkel tisztában vagyok.

És akkor még nem beszeltem az esetleges halálálozásról, komplikációkról és betegségekről. De voltam gyakon a pécsi szülészeten mint ápoló és noha szülést elejétől végéig nem láttam, de szerintem ezekkel együtt szép szakma. Gyomor kell hozza. De az elfekvőn ápolni jobb?

2019. aug. 21. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!