Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkanélküliként időeltöltés?

Munkanélküliként időeltöltés?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egyedülálló 30 éves férfi vagyok. Külföldi munkából jöttem haza 2 év után, elég sokat dolgoztam, kimerültem rendesen (idegileg is). Jelenleg itthon lakom édesanyámnál, 2 hónapja nem csinálok semmit, nagyjából 2-3 hét kellett, hogy úgy érezzem, hogy újra élek.


Problémám a következő: kezd beütni a depresszió a semmittevéstől. Itthon nem tudok sok dolgot csinálni, takarítani szoktam, számítógépeken cikkeket-híreket olvasni, de ez nem fedi le az egész napot. Sokan gondolkozok dolgokon, hogy mit kellett volna másképp csinálni, de ez a sok agyalás úgy érzem negatívan hat rám. Nincs sok barátom, de ők dolgoznak, interneten nem tudunk emiatt sokat beszélni, ezért a nappali időszakban 8-16 h-ig alig van szocális "kapcsolatom". Néha tornázok, kerékpározok, könyvet olvasok ami az átlagos napokat színesebbé teszi.


Ötlet, hogy mit kellene csináljak? Nagyon sokat dolgoztam, egyelőre nem akarok visszakerülni a mókuskerékbe, de lehet ez is baj, hogy a nagyon nagy hajtásból kikerültem és jelenleg szinte semmi aktivitást nem produkálok.


Aki hasonlóan munkanélküli az mit csinál a szabadidejében? Személyes kérdés, titeket nem hangol le ez az állapot? (Annyit hozzáteszek, hogy jelenleg nem is szorulok rá anyagilag, hogy azonnal dolgozzak, de mégis negatívan hat rám ez a semmittevés).



2019. aug. 23. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy részmukaidős állás? 4 órás. Vagy hobbi, túrázás, kerékpár túrák, főző tanfolyam, nyelvtanfolyam?
2019. aug. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A tanuláson már gondolkoztam, de egyelőre nem vesz rá semmi. Az angol nyelv elég jól megy, a nyelvvizsga letételét fölöslegesnek tartom.


Részmunkaidős állás jó volna, de sajnos kis városban lakunk, itt nem nagyon akad olyan, utazással meg majdnem annyi időm elmenne (plusz az utazási költség), mintha teljes munkaidőben dolgoznék. Szeptember végén valószínűleg kezdhetnék egy budapesti cégnél, de a felköltözéshez sincs energiám/motivációm, de itt vidéken ahol lakom meg nincs sok lehetőség, ennek a gondolata is aggaszt. Külföldre nem mennék vissza egy jó ideig, vagy talán soha többé.

2019. aug. 23. 10:11
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Süss, főzz, rajzolj, fess, fotózz, sportolj eleget és aludj 9 órákat helyettem is, nekem ezekre nincs időm! :(
2019. aug. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A fotózás nagyon jó ötlet, van is egy elég jó gépem, több objektívvel is, szerintem összesen 100 képet lőttem vele időhiány miatt.


Kitartást, ismerős érzés. Én annyira ki voltam már készülve amúgy a sok munka ideje alatt, hogy amikor lett volna időm aludni akkor is keltem, mint a gép hogy indulás dolgozni.


Köszönöm a pozitív tanácsokat.

2019. aug. 23. 10:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, ne érezz bűntudatot azért, mert most egy feltöltődős időszakod van. Megérdemled! Ki tudja, lehet maholnap megismerkedsz a jövendőbeliddel és ezerrel elkezditek építeni az életeteket együtt (erre anno én is csak legyintettem, majd beütött :)).

Szóval, élvezd ki ezt az időszakot! Mi az, amit már nagyon szerettél volna csinálni, de nem tudtál? Egész nap filmet néznél? Tedd azt! Leülnél egy könyvvel és szemétkajával óra hosszákra? Tedd azt!

Sétálj a természetben, a városban, hátha megihlet fotózásra. Ha van valami fotós baráti kör a közelben, menj el oda vagy fotós fórumhoz csatlakozz be, ez is egy módja a barátszerzésnek.

ne úgy tekints erre az időszakra hogy kell valami "eredménye" legyen. Vagyis, az egyetlen eredmény, hogy ki legyél pihenve, hogy ne félj valami újba belevágni.

Akár az is lehet egy mini-projekt, hogy fellistázod, mit szeretnél csinálni, mik az ideális munkakörülmények Neked.


Egyszer-egyszer, ha olyan a hangulat, anyudnak is örömet okozhatsz - csinálhatsz vacsit, kitakaríthatsz, ezek is örömfaktorok.

2019. aug. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogd fel úgy, hogy ezt megèrdemled, tettèl nagyon sokat azért, hogy most ne kelljen semmit csinàlnod.

Van valami hobbid amire eddig soha nem volt időd? Csináld azt!

Vagy tanulj meg valami újat, én most belekezdtem egy új nyelvbe, és felüdülès az angol után végre egy olyat is tanulni amit szeretek.

Nézz videókat olyan témàról ami nagyon érdekel.

Nézz filmeket, biztos volt olyan film 2 év alatt ami kijött, érdekelt is volna, de időd nem volt megnèzni.

Menj el kàvèzóba, akár anyukàddal is, beszèlgessetek hosszan. Sètàlj, menj el bulizni, még mindig fiatal vagy. Hallgass zenèt, olvass, sportolj, bàmuld a csillagokat és elmèlkedj, ülj ki a termèszetbe, menj el horgàszni/kalandparkba/strandra. Utazz el valahova amit már rég látni szeretnèl.

Remélem tudtam segíteni. :)

2019. aug. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad, hogy nincsenek problémák az anyagiakkal.


Akkor viszont miért töltöd az egész napot otthon, miért nem utazgatsz inkább? Persze nem kell mindjárt világkörüli útra gondolni, belföldön is biztosan vannak olyan helyek, ahol nem jártál még.


Kapj fel egy hátizsákot, és vár a kaland! Próbálj ki új dolgokat, fedezz fel új helyeket, ismerkedj új emberekkel!


Ne hagyd, hogy így elteljen az értékes idő! Szabad vagy, időd mint a tenger, használd is ki!


Tudom miről beszélek, mi a párommal fél évet utazgattunk így, belföldön és a szomszédos országokban. Felejthetetlen élményeket szereztünk, életem legjobb időszaka volt, tervben van a folytatás.

2019. aug. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 he84 ***** válasza:
Igaza van itt néhány válaszolónak, foglalkozz többet a hobbijaiddal. Mivel nem tudom mik a hobbijaid, így csak javasolni tudok én is. Például ha szeretsz úszni, akkor néha járj el úszni, strandolni ameddig még jó idő van. Meg mondjuk ha van korábbról esetleg néhány PC-s játék, amikkel anno játszottál és szereted, akkor játssz azokkal is. Ha meg mondjuk tudsz képszerkeszteni, videókat csinálni, akkor csináld azokat is, ha gondolod. Mindenesetre ne agyalj, ne stresszelj hogy mit csinálj, mert az nem jó. Legalábbis a sok agyalás soha nem jó semminél se.
2019. aug. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!