Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért várnak emberek évekig...

Miért várnak emberek évekig munkanélküliként?

Figyelt kérdés

Itt többször olvasom hogy sokan már több mint egy éve nem dolgoznak mert nem jeleznek nekik vissza. Ennyi meg annyi helyre adták be az önéletrajzukat.

Komolyan nem értem miből élnek addig, hogyan fizetik a tb-jüket és mit csinálnak egész nap?

Ha valaki akar munkát, az talál is gyorsan, nem?


Mikor nem volt munkám max 2 héten belül több ajánlatot is kaptam, a legjobbal éltem is. Mivel feladtam hirdetést. Nem tudnék sokáig munka nélkül lenni.


2018. jún. 18. 22:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%
eltartja az állam őket, azaz mi
2018. jún. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
16%
Az adóinkból élnek
2018. jún. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Oké. De akkor miért nyafognak itt állandóan hogy nem találnak, miközben nem is akarnak dolgozni!
2018. jún. 18. 22:29
 4/17 anonim ***** válasza:
49%
A halált.
2018. jún. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Fish1 ***** válasza:
56%

Szerintem aki tényleg több évig nem dolgozik, az nem is akar és mindenre van kifogása, hogy melyik állás miért nem jó neki.

Gondolom segít nekik szülő vagy akárki. A TB-tartozást meg visszamenőleg is behajtja a NAV + rátesznek egy halom késedelmi kamatot. Ha közben valami baja lesz, akkor meg szívás.

2018. jún. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

Én is le szoktam dobni a láncot, mikor látom, hogy emberek totál természetesen írják, hogy 3-4 éve nem találnak állást.

3-4 hét hihető, de bammeg, év?

Következő VB lenne a következő mikor dolgozok?

Kizárt, el nem tudom képzelni.

2018. jún. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%

Nem feltétlenül, én pl. soha nem kértem segélyt (utálok ügyintézni), megtakarításból éltem, aztán volt örökség, más családtag...

Az előző alkalmakkor végig kerestem állást, másfél-másfél éven át, pár havonta találtam valamit, akkor jelentkeztem s vagy bejött, vagy nem. A második esetben még budapesti bérletet is kellett fizetnem s már ott tartottam, hogy öngyilkosság, mert élősködni nem fogok, mire állásom lett.

Béna vagyok álláskeresésben, van ilyen.

Most speckóbb, azt nem ecsetelem, elegem lett az alkalmazottságból, sőt, évekre a szakmámból is s elfajultak a dolgok. Annyira jó lenne, ha lenne egy normális munka s csak dolgoznom kéne. De azt megkeresni, úristen. Pedig csináltam már olyat.


Mit csinálnak? Bármit, annyi dolog van, én sosem tudnék unatkozni, ha száz életem lenne is. Mélynyomorban kicsit neccesebb, mint amikor még külföldi motorostúrákra megy az ember, de azért bőven vannak lehetőségek. Itt van pl. a Net, egy netfüggőnek ez bőven lefedi a napot, de én egy könyvtárban is le tudnék élni fél életet, ha kiengednek sétálni egy közeli erdőbe. S mennyi munka van már egy házban és kertben...


Rossz alkotás nélkül, de ahhoz sem kell állás.

2018. jún. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Azt hozzáteszem, hogy nem rinyálok, max. megemlítem néha, mert már magamon röhögök kínomban :D

Tisztában vagyok vele, hogy csak én tehetek róla, ha majd éhenhalok a viszonylag jó diplomámmal, elég magas IQ-mmal s a gyakorlatommal (ami rég volt, de felfrissítettem a tudásom azóta).


A TB-t végülis nem muszáj fizetni (persze ez illegális, de megtehető), csak utólag. Ha közben éhenhalsz, nem kell. S csak 5 évre visszamenőleg plusz büntetés, de ez utóbbi nem tudom, mennyi. Ha baja lesz az embernek, ebben a fejetlenségben simán megműthetik ingyen, bár ez lehet, hogy lutri, nem sok esetről tudok.

2018. jún. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

Kicsit konkrétabban.Ha volt némi munkaviszonyuk és elbocsájtották őket akkor 3 hónapig (ebben nem vagyok 100%-ig biztos) kapnak munkanélkülit.Ezután vagy behívják őket közmunkára vagy nem.Ha igen ott "tevékenykednek"(egyes helyeken normálisan dolgoznak sokszor csak lézengenek).25 éves kor felett kötelező elfogadni ez alatt nem muszáj.Akkor marad a 26 ezer ftos segély.TB járulék támogatást lehet igényelni szociális alapon a helyi önkormányzatnál és akkor fizetik helyette.

Sokszor beiskolázzák az aktív állás keresőket tanfolyamokra ha megfelesz akkor mehetsz.Kapsz egy semmit mondó szakmát 0 tudással (tapasztalat).

Ezek az emberek általában szülőknél nagyszülőknél élnek hiszen máshogy nem jönnének ki a pénzükből.

Rengetegen lébecolnak így és nem is akarnak elmenni dolgozni ez az önéletrajzos duma meg hogy messze a munkahely...mind kifogás.

Még 8 általánossal is lehet munkát találni ha nagyon keresel.Nem lesz könnyű és nem fogsz sokat kapni ezért sokan nem is mennek el.

Rengetegszer hallom azt hogy hiába keresnének nettó 150ezret amiből lejön az albérlet utazás stb így nem nem sok maradni egyszerűbb otthon maradni.

2018. jún. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
41%

"mennyi munka van már egy házban és kertben..."


Pont annyi, amennyit egy átlag ember képes elvégezni a munka után és hétvégén.


Én apám alkoholista volt, közel 15 évet volt otthon mire megdöglött. Gyakorlatilag anyám tartotta el, meg kapott segélyt amiből finanszírozta a piálást.


Kicsit vicces volt ennyi idő alatt folyamatosan azt hallgatni, mennyi munka van a kerttel meg az állatokkal. Főleg annak fényében, hogy mi intéztünk otthon mindent. Illetve a napi programok olyanok voltak neki, hogy fűnyírás, másnap mosogatás, harmadnap kapálás.


Persze ha felhoztam neki, hogy mások ezt 8-10 óra munka után is megcsinálják akkor megkaptam, hogy takarodhatok el a háztól.


Időnként mikor nagyon szorult a hurok a nyaka körül, akkor nézegetett állásokat. Ami annyit jelentett, hogy olvasgatta az újságot, bekarikázgatta az otthon végezhető munkákat, majd elkezdte hogy majd segítünk neki, és mit fogunk csinálni...magyarul ha már munkát keres akkor dolgozzunk már helyette.

2018. jún. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!