Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pályaelhagyó tanítónő mit...

Pályaelhagyó tanítónő mit kezdhet magával?

Figyelt kérdés

Életem volt a tanítás, sohasem munkaként, mindig is hivatásként tekintettem rá... szinte minden percét élveztem, de most eljutottam odaàig, h be kell fejeznem - nem a diákok miatt, őket imádom, hanem a mai szülők miatt... sajnos rendelkezem azzal az alap eq-illetve empátiaszinttel, ami a gyermekek tanításához, fejlesztéséhez, lelki tanácsadáshoz + egyebekhez szükséges, ennélfogva nem vagyok képes kizárni a - bocsánat, de - idióta, gyökér, agresszív, magukat Istennek képzelő szülőket... sajnos ez van, nincsenek szavak arra, amit érzek, de engem már szanaszét cincáltak, megettek, megforgattak, majd diadalmasan kiköptek- sokszor, a magukat hozzáértőnek tartó szülők... én ezt már nem bírom, a gyermekeim szeretete sajnos már nem nyújt elég védelmet/pajzsot...

Egyrészt nyilván jólesett egy icike-picike kis szeletkét leírni az érzéseimből, másrészt viszont tényleg érdekelne, hogy van-e itt valaki hasonló szituációban - amikor már nem bír kiállni a szeretett gyermek mellett a saját (xar) szülei ellenében..., és megtette ezt a hatalmas lépést, h a szíve szakadt meg, de elhagyta a hivatását...? Mihez kezdett magával? Hogy dolgozta fel? Milyen irányba indult? Nagyon-nagyon megköszönnék bármilyen választ....



2019. aug. 29. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
minden munkahelyen sok a barom, magát Istennek képzelő kolléga vagy vevő vagy főnök vagy alkalmazott. Bárhova mész ez fog fogadni.
2019. aug. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az elsővel. Nincs olyan pálya, szakma, ahol csak tündéri emberek vannak. Mindegy, hogy könyvtárba, áruházba, vagy péknek mész, mindenhol vannak parasztok.
2019. aug. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is biztos jó tanár lehetsz a leíràsod alapján, ha a gyerekekkel kölcsönös a szeretet.

Nagyon sok a hülye ember, hidd el. Én is emberekkel dolgozom, és azt veszem észre nagyon sok esetben, hogy a gyerek értelmesebb a szüleinèl, ő szól például a szülőkre, hogy x helyen ezt nem szabad, a szülők meg letojjàk mi van kiírva, még az sem érdekli őket, ha a saját gyerekük életét teszik kockàra. Ez a szomorú valósàg.

Ezt vagy elfogadod, és motivàlnak téged a gyerekek és az, hogy azt végzed amire mindig is vágytàl, vagy választasz pár évre, esetleg örökre, de hidd el a legtöbb pedagógus pár éven belül visszatér a pàlyàra.

Diplomàd van, szóval valami irodàba biztos bejutnàl, vagy esetleg szóba jöhet az, hogy visszamèsz az egyetemre és csinálsz egy màsoddiplomàt amivel már többre mehetsz. Nen hiszem, hogy àrufeltöltő szeretnél lenni, vagy hasonlók.

2019. aug. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Irodai,ügyfélszolgálati munka,amely nem igényel konkrét végzettséget,esetleg a HR en belül is vannak pozik,amely "csak" érettségit kérnek.

Abban egyet értek az előttem lévőkkel,sajnos mindenhol vannak ilyen emberek.

2019. aug. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1-es válaszoló mindent elmondott.

Egy a lényeg: a felnőttek mindenhol ilyenek. A gyerekek jók. Minél messzebb vannak még a felnőttkortól, annál jobbak.

Térj vissza a tanításhoz, ha rám hallgatsz. Vagy menj más közegbe, ne közoktatásba, hanem pl. magán tanodába, vagy nyiss te egyet, ahol gyerekekkel foglalkozhatsz.

A felnőttkor ártalmas, mindenki meghülyül. :-)

2019. aug. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy a felnőttek mindenhol ilyenek. Csakhogy kérdezőnek 30 ilyen felnőttel kell megküzdenie, míg más munkahelyeken jóval szolidabb ez a szám.

Az én időmben a szülők és a pedagógus egy csaoatban játszottak. Talán Benjamin Spockon kellene számonkérni a dolgot, az ő könyvei nyomán kezdett ennyire kifordulni magából a világ.

2019. aug. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!