Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondoltok nehéz munkát...

Mit gondoltok nehéz munkát találni Ausztriaban?

Figyelt kérdés

Nekem érettségim van és diplomám. Illetve beszélek németül.

Nincs kifejezetten szakmám de azt látom mindenhova szakmunkásokat keresnek csak.


Pár napja több helyre elküldtem az eletrajzom de semmi reakció..


2019. szept. 11. 06:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban. Nekem több szakmám is van, az önéletrajzom is tip-top, de még a gyári szalagmelókról se kapok visszajelzést.
2019. szept. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Te mióta keresel? Nem tudom nekem csak egy ideig kellene hogy tudjak normalisan félretenni megalapozni az életem.. utána már ellennek az itthoni fizubol többé kevésbé. Te hogy pályázol? Milyen oldalakat nézel?
2019. szept. 11. 07:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Az érettségi csak MO-on jelent valamit, máshol legfeljebb az egyetemi felvételhez kell.

A diploma meg nem mindegy, milyen szak.

Szakma, képzettség nélkül nem sok esélyed van.

2019. szept. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én már 3 hónapja. Egy csomó munkaközvetítőnél is már regisztrálva vagyok, de tojnak a fejemre.

Gyárakba is adtam már be úgy, hogy nem hirdettek, csak felhívtam, elküldtem, várok. És várok és várok. Legalább egy olyan válasz is jól esne, hogy "köszönjük, megkaptuk a cv-t". De még erre sem meltatnak.


Most sokan lehet, hogy azon töprengenek, biztosan egy rámenős, vagy parasztos viselkedésem van, esetleg csapnivaló a CV-m, holott épp ellenkezőleg: én anno még középiskolában, 3 nívós tanártól tanultam, hogyan kell mind magyar, mind az osztrák "igényeknek" megfelelően pályázni. Hál istennek volt ilyen tantárgyam, hogyan kell jó önéletrajzot írni magyarul-nemetul-angolul.


Hát, nem tudom. Biztos nem velem van bajuk a munkáltatóknak,mert esélyt sem adnak még arra sem, hogy egy személyes elbeszélgetésen részt vegyek...


Telefonban a graziak a fejemhez vágták, hogy nem beszélek németül.

Bécsben pedig (ahol 1x sikerült személyesen is), ott a HR-es ráírta egy lapra, hogy "felmért nyelvtudás: folyékony"


Akkor most mi van?

2019. szept. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ismeretség nélkül rosszul csináljátok.
2019. szept. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az lehet, de akkor mondj egy tippet, ismeretség nélkül hogy lehet kijutni?

Mert állások ugyan vannak hirdetve (feltétel Pflichtschule), és mégsem vagy rá alkalmas se erettségivel, se szakmával.

Ha diplomám lenne, én bele se írnám a Lebenslaufba, hiszen kapasból kidobják, ha nem a szakmában keresel.

Sőt, magyar embert fel sem vesznek irodai munkára, hiába van meg hozzá mindene.mert nem és kész. Max protekcioval

2019. szept. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát ez az.


Belepsz a facen az Austriai munkavállalók csoportba. Vagy valami hasonló a neve.

Ott látsz egy csomó hirdetést.


De a legjobb ha beszélsz a kocsiba, ki mész, meglátod hol van felvétel , kisboltokba, Merkúr a stb.


Olyan helyre add be, ahol sok ember, mert megfelelő nyelvtudással hamar lesz ismeretseged.


Egyébként egy csomó benzinkútra is keresnek embert.


Azt hiszem itt a határ melletti Spárba is keresnek embereket.


Szállással együtt kéne a meló?


Kőműves meló is jó lenne?

2019. szept. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk a haverom 25eves, OKJ infos, és felvették kint a bankba.

Angol nagyon jól megy neki, de a német annyira nem. Szóval nem folyekonyan megy neki.

2019. szept. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Teljesen el vagyok keseredve... Nő vagyok. Jó lenne valami hofer vagy nagyobb üzlet is.
2019. szept. 11. 09:12
 10/11 anonim ***** válasza:

Diplomával is felvesznek a diplomának megfelelő helyre.

A folyékony nyelvtudás, mit takar? C1 szintet meghaladja?


Adott munkában szerzett tapasztalat kell. Ha takarítani akarsz kimenni, akkor takarítói tapasztalat, amit igazolsz papíron német nyelven.

Ha fejlesztő pedagógusnak akarsz kimenni, akkor abban tapasztalat.

1 év bőven elég bármilyen területen.


Ha gyár munka akkor Németország, Hollandia, Anglia nem pedig Ausztria.


Ausztria minimum C1 nyelvtudás, de úgy is hetek-hónapok megszokni a dialektusokat.

Adott terület, amire ki akarsz menni abba magyarországi tapasztalat német nyelven igazolva.

2019. szept. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!