Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy képesek az emberek...

Hogy képesek az emberek évtizedekig dolgozni gyárakban?

Figyelt kérdés

Felfoghatatlan számomra, hogy nagyon sok ember miért elégszik meg azzal, hogy 3/folyamatos műszakban dolgozik egy gyárban, mint valami biorobot.

Miért nem vágynak jobbra? Többre?

Miért nem képzik magukat?

Hosszú távon rettentően káros az éjszakai munkavégzés. Nem zavarja őket, hogy rámegy az egészségük?



2019. szept. 12. 18:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
A magyar emberek örülhetnek,hogy egyáltalán van munkájuk,főleg a keleti régióban. Nekik nem nagyon van választásuk,becsüld meg amid van és ne foglalkozz mások életével!
2019. szept. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%

Sokkal jobb, mint irodában. Nem kell féreg emberekkel kommunikálni, jópofizni, nem kell napi 23 órát a mocskos telefont nyomkodni, nem kell megjátszani, hogy milyen szuper pozitív gondolkodó vagy, miközben legszívesebben beleugranál a Dunába.


Emlékezz, hogy csak a nagyon-nagyon buta emberek tudják becsapni magukat, a többség nem.

2019. szept. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
53%

Nagyszüleim anno gyárban dolgoztak több évtizedet. Ráadásul ugyanabban a gyárban. Nem voltak elégedetlenek az életükkel, rengeteg barátságuk szövődött ott.


Másrészt ha nem lenne jobb, én is simán elvállalnék gyári munkát.

2019. szept. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
23%

Nekem az a felfoghatatlan, hogy neked miért ezen kell rugóznod?

Te is ott kezdesz, mit janizol akkor?

2019. szept. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
65%
Azért 3 műszak mellett plusz ha család is van nem könnyű tanulni.
2019. szept. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%

Számomra meg az felfoghatatlan, hogy egy felső vezető hogy képes éjt nappallá téve elhanyagolni a családját a karrier miatt? Hogy képes áttaposni a másikon keresztbe téve neki, csakhogy több pénze legyen?

Nem hiányzik neki a családja?

2019. szept. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
42%
Gyari munkas vagyok es csak egy muszakban vagyok.En keresem a leg kevesebbet a gyarba a tobbiek mellett,meg is boldogabb es gazdagabb vagyok mint a kerdezo akinek felfoghatatlan az ilyesmi...te csak kepezd magad,vagy menj es nyald a kulfoldiek feneket :)
2019. szept. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Metionin ***** válasza:
90%
Megszokják, beletörődnek vagy éppenséggel pont hogy szeretik. Azért gyár és gyár között is van különbség.
2019. szept. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
59%
A prolik megelégszenek annyival, hogy 3 műszakba robotolnak. Nem érdekli őket az egészségük, azt se nagyon tudják mi az. Beérik annyival, legyen tőtött cigi, olcsó pia, energia ital, facebook, meg Ájfón 0ft kezdőrészletre. Hétvégén "bebaszcsiznak" és úgy tengődnek, lézengenek 40 évesen is mint huszonévesen. Természetesen fogkeféjük sincs, de sportkipufogó a 20 éves Swiftre az van.
2019. szept. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%

Én se bírom elképzelni, hogyan lehet elviselni évtizedekig ilyen szinten monoton munkákat - én az adatrögzítést ugyanide sorolom.

Attól még, hogy régen is volt ilyen, nem tudom felfogni, hogyan lehet ezt elviselni.


Viszont sokszor nem az emberen magán múlik, hogy nem tud ebből kitörni.


Az ember gondolkozó lény, sok dolgon jár az agya, sokszor miérteken, hogyanokon.

Természetes, hogy olykor azon is elgondolkozunk, mások hogy képesek így vagy amúgy élni.

Engem nagyon nem köt le a szépirodalom, sőt, filmeket is ritkán nézek... De azért úgy tudom, hogy sok irodalmi művet is sorsok, élethelyzetek, jellemek ihlettek. Mindenkit izgat a másik emberek élete többé-kevésbé. Tanulni is lehet belőle.



Ezen az oldalon majdnem minden kérdés alatt kötözködés megy.. Holott némelyiknél még érdekes eszmefuttatás is lehetne.

2019. szept. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!