Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért dolgozik valaki évtizede...

Miért dolgozik valaki évtizedekig egy gyárban?

Figyelt kérdés

Sosem értettem, hogy lehet gyárban dolgozni évekig, vagy akár évtizedekig.

Hogy tudnak emberek 15 évig dolgozni 3 műszakban?

Nem vágynak jobbra, többre?

Miért nem mernek lépni?



2019. febr. 26. 15:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%

Méghogy gyárban, de bárhol.

Én képtelen voltam, lennék.

Egy idő után kevésnek, fullasztónak éreztem.

Amúgy röhej, hogy az ilyen minden jó, ahogy van, fejlődésre képtelen nyomik erre büszkék és leszólják a munkahelyet váltókat.

2019. febr. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Mert máshova nem veszik fel őket.
2019. febr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%
Nem jók màsra, csak erre.
2019. febr. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%

Merte nincs semmilyen normális végzettségük, tehát nem értenek semmihez sem.

Viszonylag buták, nem tudnak önálló döntéseket hozni, vállalkozni.


Egyszerűen arra alkalmasak,hogy egy munkafolyamatot végezzenek valami hülyebiztos gépen.


Én mindig nagyon égőnek tartottam amikor valaki 10-20 évet tölt el egy gyárban, és ez alatt az időalatt előrébb sem tud lépni.


Vágynak jobbra, csak megmozdítani a kisujjukat már luxus. Inkább a darabszám.


Én nem tudom felfogni már azt se, hogy lehet egyáltalán 3 műszakban dolgozni. Hogy lehet éjszaka dolgozni?

2019. febr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Vidéken nincs túl sok lehetőség. Barátnőm gyárban van diplomásként, gyakorlat hiányában nem kapott más melót. Nyilván folyamatosan nézni a melókat,ő sem akar ott maradbmni. Szóval nem, nem minden gyári munkás azért van ott mert nem jó másra.
2019. febr. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Én tudom, hogy másra nem igazán vagyok jó meg nem is akarok több felelősséget.

Minden szarral együtt havi 220 nettó megvan Borsodban nekem.

Van egy hitel nélküli kis parasztházam a gyártól 10 km-re, ott lakom egyedül, nagy terveim nincsenek, szal nekem ez megfelelő.

A rezsim kb 30 ezer forint, a kaja kb megint ennyi, bent is adnak enni.

12 óra jó, mert aznap akkor végig, meg másnap is, aztán utána két napig akkor filmezek, olvasok, el tudok menni túrázni.

Bár most bent vagyok a házban, nyugalom van, nem szól hozzám a kutya se, nincs semmi pörgés, idegesség.

Nem olyan rossz ez. Van már félrerakva vagy 6 millió forintom 30 évesen.

A vélemények meg nem érdekelnek.

2019. febr. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%
6. Uhhh. Gyari munkabol raktad felre?? Azt se hiszem el.
2019. febr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

12 év alatt nehogy már ne rakjak félre 6 millát.

Havi 40 ezer kell hozzá.

Nyilvan a 220-ból nem 40 ezret rakok el.

100 ezret simán, viszont nem is régóta van ilyen bér.

2019. febr. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Neki ez tetszik, nincs nagy igénye, stb.
2019. febr. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%
Én ugyan nem vagyok 15 éve gyárban, de nagyon elszeretnék már jönni onnan. Csak sajnos egyáltalán nem könnyű. Vidéken nem nagyon van más lehetőség, költözés meg Magyarországon belül lehetetlen, ilyen albérlet árak mellett. Az hogy ennyi idősen elmenjek egyetemre szintén kivitelezhetetlen, főleg hogy a gyári munka mellett nem lehetne megoldani levelezőin sem. Péntekenként nincs az a gyári meló, ahonnan elengednének. Az ilyen hegesztői és hasonló szakmák meg kb. ugyanezek. Nem fizetnek jobban. Kamionoztam egy ideig, de kegyetlen élet az, róni az utakat, hugyos parkolókban hétvégézni, 4-5 hétig távol lenni, nem ér meg az 2000 eurót. Angolul beszélek, de kitörölhetem vele a seggem. Pedig rohadtul elfelejteném már a gyárakat, de semmi kilátás, holott 24 órában ezen kattogok. Magamtól itthon megtanulni programozni, mégegy nyelvet megtanulni, nyelvvizsgát szerezni, de ezek roppant hosszú távú tervek, és idő is kell rá. Elrontottam, nem mentem egyetemre, tisztában vagyok vele, de nem kell hozzám vágni, hogy hülye vagyok, nem vágyom többre, mert ez nincs így. Borzalmas depresszióban is vagyok főleg ez végett. De nincs is aki segítsen, ötletet adjon. Saját levemben főlök. Egyébként nem csak hülyék dolgoznak gyárakban, a környéken nem egy értelmes ember oda kényszerült, mert nincs más. :(
2019. febr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!