Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Reális magyarázat arra hogy...

Reális magyarázat arra hogy ha csak online munkavégzési napom van akkor minek kell bemennem a munkahelyre ha csak net és laptop kell a munkavégzéshez?

Figyelt kérdés

Irodai munkakörben vagyok és vannak ún. online napok amikor előre tudhatóan és tervezhetően csak online munkacégzés zajlik. Vagyis net laptop és kész. Be kell jelentkezni a neten a felhős alkalmazásba és ott végezni a melót (adatbázis b***sztatása). A munkához nem kell semmi papír dokumentum pecsét semmi se kell csak net és laptop. AZ meg otthon is van.

Reális magyarázat van arra hogy minek kel nekem ilyne napokon bemennem a melóhelyre? Mikor semmi olyat nem csinálok ott amit ne csinálhatnék a világon bárhol ahol van net?


Vajon a home office fogalma miért maga a patás ördög a főnökség számára?

Mert a főnök standard válasza az hogy nem tudja ellenőrizni mit csinálok. Na de miért is kéne ellenőrizni? A nap végére a kiszabott melóval végzek ez nem elég neki?


Nem mindegy neki hogy reggel 5kor kelek és délre végzek vagy kényelmesen 10kor kezdek neki és estére végzek-ha estére így is úgy is kész vagyok? És csak ez számít semmi más?

Nekem ez felfoghatatlan


2019. szept. 17. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Eddig akárhány helyen dolgoztam, mindenhol ez volt! :( Hülye magyar hozzáállás a munkáltató részérōl, hogy ha otthon vagy, tuti nem dolgozol. Pedig minden egyes munkámnál vezették a statisztikát, volt ahol napi szinten (!) ellenōrizték a darabszámokat az adatbázisból, tehát abból láthatták volna, hogy ki dolgozik otthon és ki nem. Mégsem volt megengedve az otthoni munkavégzés.

Pedig még a munkáltatónak is jobb lenne, ha nem kéne bérleti díjat fizetnie egy hatalmas ingatlanon, meg áramot, fűtést, vizet, épülettakarítást, stb...

2019. szept. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

És tudod mi az igazi vicc: az hogy a főnök ha benn vagyok se tudja másképp megnézni dolgozom-e minthogy ránéz a felhős programra. Mert az hogy a gép előtt ülök az semmi-és ha a facebook megy??


Tehát ránéz a felhős appra látja épp folyamatban a munka. De a vicc hogy ezt akárhonnan meg tudná tenni az őserdő közepéről is ha ott van net.


Akkor meg minek benn lenni?

2019. szept. 17. 12:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyszer olvastam valahol, hogy Magyarországon a távmunka elterjedésének lényeges akadálya, hogy a főnököket zavarja, ha nem tudják ellenőrizni (face-to-face) a beosztottat. Vagyis .... talán nem is ellenőrizni, hanem b...tatni.

Most képzeld el, mennyire más lenne neki, hogy nem tudná a saját nyomorát minden reggel ráönteni a beosztottaira! :DDD

2019. szept. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!