Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem töltődik a laptop...

Miért nem töltődik a laptop akksija? (magyarázat lent)

Figyelt kérdés
Áramba bevan dugva a töltő, világít is a töltőn lévő kis led, a gép is érzékeli mert ezt írja ki: "csatlakoztatva, nem töltődik". Mi lehet a probléma?
2011. júl. 20. 12:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ha a laptop akkumlátora teljesen le van merülve próbálkozik a töltéssel de nem tud tölteni mert feszültség kell az akkumlátorban lévő nyomtatott áramkőrnek is amit a cellákból vesz fel az akkumlátor biztonsági rendszere nem engedi a töltést de a számítógép úgy észleli hogy vesz fel áramot a nyomtatot áramkör meg felelős azért is hogy megmondja a számítógépnek mennyi van az akkumlátorban!

Megoldás: Ha 0% az aku töltötsége és litiumos! Fagyaszd be 30 percre 0°c alá majd közvetlen a laptop használata nélkül (bikázva tölts rá valamennyit utána ha tölt működik!

ha 100% akkor tönkrement a nyomtatott áram kőr cseréld vagy próbálj meg az akkumlátorra kötni valamit ami lemerítí és újratölteni! ha ez se megy próbáld meg másik akkumlátorral ha azt se tölti a gépedben van a probléma!

Ha az akkumlátorról nem tudod használni a gépet nincs vesztenivalód!

2011. júl. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget de nem sikerült :S ha az áramkör ment tönkre akkor elég azt cseréltetni vagy akksit is cseréljem le?
2011. júl. 20. 22:23
 3/18 anonim válasza:
detto ugyanez !!!!!!! bedugom, és ac power vagy mit ír ki, nemtudom hogy kell ezt lekapcsolni, de nem tölti fel!
2011. júl. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 varzsha válasza:

Az aksi hülyéskedik általában! Resetelni kell!

Egy módszer amivel jó eredményeket értem el:


1. Windows csökkentett módban indít.

2. eszközkezelő-->telepek, v. elemek--> Itt a "Microsoft ACPI szabványnak megfelelő vezérlőmódú telep." drivert letilt!

3. töltő kihúz, akku teljesen lemerít, még várjunk vele 1-2 órát! Amikor is..

4. akku ki --> majd be --> töltő rádug DE a gépet ne kapcsoljuk be!! Töltés: ajánlott 12-15 óra. (ne törődjünk a töltésvisszajelzővel)

5. ha ez megvan, töltő ki, aksi ki --> töltő vissza, Win indít, driver (amit letiltottunk) engedélyez!

6. gép leállít, töltő ki akku be, gép indít! :)


Ha ügyesek voltunk ez meggyógyítja az összevissza hibázó, 10 perces aksikat (nálam 80%-os arányban!) szinte a gyári állapotára!


Ez olyan akkumulátoroknál jöhet jól, melyeken nincs "Reset" gomb! Tulajdonképp ezt végezzük el!

2013. febr. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:

Nekem is ugyanez a problémám de nem vagyok gép zseni!!

Nekem ez Kínaiul van!!! Kérlek titeket valaki írja le magyarul!! Előre is köszi szépen!

2013. jún. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 peti.10 válasza:
100%

Ha nem az akksi ment tönkre (ami csak úgy hirtelen nem megy tönkre, annak vannak jelei) akkor a következőt csináld:

- Laptop kikapcs, töltő ki, akksi ki, töltő vissza, bekapcs.

- Vezérlőpult -> Eszközkezelő -> Telepek (angol windows-on battery) -> ha lenyitod többek között van ott egy "AC-adapter" és egy "ACPI szabványnak...". Erre a kettőre jobbklikk eltávolítás.

- Laptop kikapcs, töltő ki, akksi vissza, töltő vissza, bekapcs.

- Bekapcsolásnál az a két illesztő amit kitöröltél automatikusan újratelepül és elkezd tölteni.

2014. jan. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
Nekem is az a baj h nem az akksi rossz hanem simán csak nem tölt és nem a töltővel van baj.Érdekelne hogy a legutolsó válaszoló tanácsa bevált e?
2014. máj. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
az utolsó megoldás nekem teljesen bevált !!! köszi! :)
2014. máj. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Ghades válasza:
Nekem is ez a aproblémám, de nekem nem világít a led, így is ugyanaz lehet a megoldás?
2014. jún. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Eltávolítottam az illesztőprogramot, de nem óhajtja magát visszatelepíteni, és illesztőprogramot nem találtam a laptophoz(egy őskövület ASUS A6R-t használok). Hogyan tudom újratelepíteni manuálisan?
2014. okt. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!