Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megteheti a munkáltató?

Megteheti a munkáltató?

Figyelt kérdés

Ma voltam bent a főnöknél, és elmondtam neki, hogy felmondok egészségügyi okok miatt. Mondta, hogy akkor vegyem ki a hétre a szabadságot, és jövőhét hétfőn menjek vissza úgy, hogy megírtam a közös megegyezéssel való felmondást.


Hiteles-e amit mondott, vagy átverhet ezzel?



2019. szept. 18. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:

A közös megegyezéssel történő munkaviszony megszüntetése nem klasszikus felmondás. És ahogy a nevéből is látszik, az van benne, amit a két fél előre megbeszélt.

Te egyedül max egy sima felmondást tudsz írni.


Vagy még lett beszélve az, hogy pl mennyi felmondási időt kell letölteni, kapsz-e végkielégítést? Melyik az utolsó napja a munkaviszonynak?


Önmagában az nem furcsa, hogy kiveteti a felgyűlt szabikat, ha nem veszed ki, akkor pénzben fogja megváltani.

2019. szept. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Alapesetben a munkáltató mondja meg, hogy mikor mész szabira. Tehát igen, megteheti.
2019. szept. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tehát amit ma megbeszéltem a főnökkel, az ugyanúgy érvényes lesz hétfőn is, amikor alá kell írnia a közös megegyezést, amit én írtam? Azt mondta a főnök, hogy én írjam meg.


A felmondási időt mondta, hogy 30 napot kell letölteni, és mondtam, hogyha lehet, akkor az egészségügyi gondok miatt el lehetne halasztani? És akkor azt mondta, hogy rendben. Végkielégítést nem beszéltem vele, és nem is kérek, csak annyi a lényeg, hogy eljöjjek onnan.

2019. szept. 18. 14:53
 4/9 A kérdező kommentje:
*Illetve mondta, hogy írjam bele az egészségiügyi gondot a közös megegyezésbe.
2019. szept. 18. 14:56
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

Fura még mindig. A közös megegyezésbe nem kell okot írni, és nem te írod meg.


Mióta dolgozol ott? Ha eü problémád van, miért nem vagy táppénzen?

2019. szept. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Fura még mindig. A közös megegyezésbe nem kell okot írni, és nem te írod meg."

Épp ezért kérdeztem, hogy átverhet-e a főnök, mert nekem is furcsa.


"Mióta dolgozol ott? Ha eü problémád van, miért nem vagy táppénzen?"

4 hónapja. Azért, mert akkor lényegében be sem kéne járnom dolgozni, ugyanis feltételezem, hogy a rengeteg portól vagyok állandóan rosszul és fáj a fejem.

2019. szept. 18. 15:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ver át. A közös megegyezéses felmondást is kezdeményezni kell írásban. Amit tőled kér az az, hogy írásban jelezd, hogy nem akarsz ott dolgozni és közös megegyezéssel (tehát nem egyoldalúan) akarsz távozni.

A részarányos szabadságot pedig kivetetheti veled. Ez is bevett szokás.

2019. szept. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A felmondást mindig írásba kell foglalni, ez eddig rendben. Neked lényegét tekintve mindegy, hogy közös megegyezéssel jössz el, vagy te mondasz fel rendes felmondással, ez is rendben. Végkielégítés nem jár, mert csak 4 hónapja vagy ott, így ezzel nem tud átverni. Az egy hét szabadsággal sincs semmi gond, mert kiadhatja. Így annyival kevesebbet kell időarányosan kifizetnie. Annyit tudnál tenni, hogy mai nappal adod be a felmondásodat, akkor ennyit bukna, te meg ennyit nyernél. Más átverést én itt nem látok.
2019. szept. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó jól mondja. Annyi, hogy a főnök által írt felmondást áláírva, pecsételve is kellene kapnod. És főleg a kilépő papírjaid, amin szerepel, pontosan mettől meddig dolgoztál, bérpapír, rózsaszín könyvecske lepecsételve, ezeket is adnia kell!
2019. szept. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!