Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezt a fajta provokációt...

Ezt a fajta provokációt hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés
Az olyan emberekre gondolok, aki tudatosan, kaján álmosollyal a képén beleáll az emberbe valamivel, aztán hozzáteszi, hogy csak poén volt, ne vedd komolyan. Majd odafordul máshoz, hogy "látod milyen sértődékeny?" Védhetetlennek érzem magam ebben a helyzetben. És pontosan tudom, hogy az illető szándékosan provokál, tudatosan sérteget. Ha beleállok, sértődékeny vagyok, ha hagyom akkor is vesztes helyzet. Mit lehet tenni az ilyen aljas, sunyi, gátlástalan emberekkel? Az egészben az a nehéz, hogy aljas képmutató, és nem áll bele egyenesen a konfliktusba. Mit tennétek ilyen esetben?
2019. szept. 19. 15:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Valószínűleg mint a 8-as írja valami hátsó lelki vagy egyéb problémája lehet, lehet ez valami gyerekkori dolog is, amit nem tudott feldolgozni stb.. Próbáld jobb belátásra bírni, de ne légy vele túl haragos. A rossz nevelésről és környezetről sokan nem tehetnek.

Az, hogy megpróbált "nyalizni" nem lehet valami stabil személyisége, én picit sajnálom az ilyeneket..

2019. szept. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Akkor próbált meg nyalizni, mikor berágtam, és betonkeményen eligazítottam. Akkor sem tudtam hova tenni ezt az éles váltást. A legfurcsább az volt, hogy én abszolút pozitívan és segítőkészen álltam hozzá, hideg zuhanyként értek ezek a támadásai, viszont csak akkor csinálta, ha volt ott valami haverja. Akkor kezdett el provokálni, amikor meg eligazítottam, akkor elkezdett nyalizni.
2019. szept. 20. 11:39
 13/14 anonim ***** válasza:

De attól h a kollégád attól még nem kell vele beszélgetned, meg ilyen olyan dolgokat csinálnod a munkán kívül. Aki gázos, azt egy percig sem szabad közel engedned magadhoz, és akkor nem is kerültök ilyen helyzetbe.


Ha nyalizik neked, akkor csinálja, nem kell reagálni, nem kell mondani semmit. Egy idő után úgyis észreveszi magát, és akkor az hogy ő nyalizik, ahhoz neked semmi közöd nem lesz. Kb mint ha magába beszélne. És akkor abbahagyja, mert nem az történt, mint amit várt. Onnantól tisztelni fog, és nem játszmázik veled. A társaságodban normális fog maradni, és nem engedi meg magának az ilyen viselkedést, legbelül még lehet h örülni is fog neki, hogy a társaságodban normális lehet. Mivel az ilyen emberek nem szándékosan viselkednek így, hanem tudatlanul, és ők is szenvednek attól hogy ilyenek, de nem tudnak mit csinálni, mert olyan erősen beépült a személyiségükbe ez a viselkedés. És ha a többiek nem lennének vevők a hülyeségeire az neki is jobb lenne, mert kevésbé aktiválódna az agyában a rossz program, és már ettől nyugodtabb lenne.

2019. szept. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, a kommented egy részével abszolút egyetértek. Több ember mondta sajnos, hogy túl nyitottan, segítőkészen állok emberekhez, és a gátlástalan ember ezt kihasználja... Én is észrevettem, hogy azt a kollégát, aki minden esetben távolságtartóan viselkedik, azt meg sem környékezi ez az ember. Nagy hibám, hogy először mindenkihez pozitívan állok hozzá, és aki hajlamos, az ezt megpróbálja kihasználni.


Viszont azzal már nem értek egyet, hogy ezt véletlenül csinálja. A gátlástalan ember pontosan tudja, hogy ő gerinctelen és számító, és ezt tudatosan alkalmazza. Nekem is van egy csomó gondom, én is vagyok frusztrált, ilyenkor elmegyek futni pl. Eszembe nem jutna egy olyan emberen levezetni, aki nekem semmit nem ártott.

2019. szept. 21. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!