Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érettségivel milyen állást...

Érettségivel milyen állást ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Kereskedelmi irányú az érettségim, ha ez esetleg számít. Gyárba nagyon nem szeretnék menni, és az ilyen árufeltöltő/pénztáros állások sem tetszenek. Ne értsetek félre tudom, hogy manapság egy érettségi nem sokat ér, és tudom hogy nem ideálisak a lehetőségeim, de pályakezdő vagyok és kérlek benneteket, hogy adjatok néhány tippet, tanácsot nekem, és normálisan válaszoljatok. Nem nézem le a gyári melósokat, de én azt egyszerűen nem bírnám. Sem a monotonitást, sem a fizikai részét, és arról nem is beszélve, hogy az itt dolgozok 80 százaléka milyen ember. Szüleim gyárban dolgoznak, tőlük is hallottam, hogy csomóan börtönviseltek, vagy teljesen kulturálatlan emberek. Bár magam is tapasztaltam már, hogy odanéztem, hogy kik jönnek ki egy gyárból, és közéjük sem mertem volna menni konkrétan. De persze vannak normális, dolgos emberek is köztük ezt nem vitatom. 1 műszakos munka lenne a legjobb, reggeltől délután valameddig. Szerintem ez lenne a normális. Illetve ami fizikailag nem annyira megterhelő, mert nincs valami jó fizikumom. Mit javasolnátok? (20F) A suliban a törit és a magyart szerettem, mindkettőből sikerült 5-ösre érettségiznem, ha ez esetleg számít.

2019. szept. 23. 14:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%
Meki
2019. szept. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
6%
Ha nem értesz semmihez, akkor menj el árufeltöltőnek.
2019. szept. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9%

Egy érettségi manapság semmi. Lehetőségeid: árufeltöltő, gyár, utcaseprés, valami irodai munka, közfoglalkoztatotti állások, gyorsétterembe kiszolgálás (feltéve, ha nem kérnek ilyen szakirányú végzettséget, mint a vendéglátás), moziba jegyárus.

Oltári nagy lehetőségeid nincsenek a semmi végzettséged miatt.

2019. szept. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Adminisztrátori állások között keresgélj.
2019. szept. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Ügyfélszolgálat. Esetleg még az eladó, h&m és hasonló üzletekbe.

Nemzeti közművek és az elmű nálunk mindig keres ügyfelest, mobilszolgáltatók is szoktak keresni ügyfeles értékesítőt.

Plázákban hirdet a dm, rossman, pepco és a h&m is eladó felvételt.

2019. szept. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nyelvet beszélsz?
2019. szept. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6-os: Sajnos nem.
2019. szept. 23. 14:35
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Az érettségi alig több a 8 általánosnál, ha nem értesz semmihez. A kereskedelmi ismereteidet meg vagy figyelembe veszik vagy nem. A semminél több, de egy középsulis tudás nem ugyanaz mintha egyetemen szerezted volna.
2019. szept. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

Nem piszkálni akarlak de nem akarsz tanulni valamit? Nincs ami úgy igazán érdekelne?


Én azt ajánlom hogy mindenképpen tanulj még valamit, nem kell egyetemre menned ha nem akarsz vannak OKJ képzések is. Logisztikai ügyintéző vagy valami hasonló.


Vagy feküdj rá az idegen nyelvekre. Jó idegen nyelv tudás pl angol és egy orosz vagy más ritkábban használ nyelv szuper jó kombó lehet.


Különben maradnak ezek a munkák amiket nem annyira akarsz..


Én nekem már van egy diplomám de most szeretnék mást tanulni más területen dolgozni. Szerintem önmagunk képzése a legjobb befektetés.


Gondold át mit szeretnél az életben. Mi az ami érdekel. :)

2019. szept. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9-es: Abszolút jogos felvetés.Az egyetem egy kissé necces, mert azért anyagilag nem vagyunk úgy eleresztve, korábban a tanáraim tanácsolták, hogy próbáljak meg valamit, de nem merült fel komolyan. A szüleim nem hittek benne, hogy megvan hozzá a kitartásom, őszintén szólva én magam sem vagyok benne biztos. De az 100%, hogy szívesebben tanulnék valami értelmeset, mint hogy egy gyárban dolgozzak. Tavaly elkezdtem egy OKJ-t, pont logisztikai ügyintéző, de nem végeztem el, mert borzasztó unalmasnak találtam. Mi érdekelne? Hát a sportot szeretem, sokat olvasok ezzel kapcsolatban, bár én nem vagyok az a különösen tehetséges figura, egy tesi érettségibe is bele törne a bicskám. Pedig jó lenne olyan dologgal foglalkozni, ami tényleg érdekel. Amint mondtam, a törit és a magyart szerettem az iskolában, de sajnos azokkal nem sokra megyek gondolom...
2019. szept. 23. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!