Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pénzügyi tanácsadói munka. Jó...

Pénzügyi tanácsadói munka. Jó ez nekem? Mi ez tulajdonképpen?

Figyelt kérdés

Barátom által megismerkedtem a 3 betűs céggel (ofau..)

Pénzügyi tanácsadó munkáról volt szó. Én tök lelkes voltam az elején, el jártam a céges oktatásokra, és megcsináltam a biztosítás közvetői vizsgát is.

Az egész tök jónak tűnt, mondták hogy 700 körül simán kereshetek majd, mert most pörögnek a hitelek.

Viszont élesben nem igazán megy ez.. illetve nem is érzem azt, hogy tanácsadásról lenne szó.

Tulajdonképpen el kéne adnom termékeket. Inkább érzem magam valamiféle ügynöknek.


Van értelme ezzel próbálkozni? Mi a véleményetek róla? Eddig konkrétan egy Ft-ot sem kerestem, sőt mínsuzban vagyok a vizsgadíj miatt.



2019. szept. 24. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
2019. szept. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, a pénzügyi tanácsadó a szép elnevezése annak a munkának, amit biztosítási ügynöknek neveznek.

Ehhez egy alkat kell, ami szerintem keveseknek van meg.

A vizsgadíjra annyit tudok mondani: tanulópénz.

Máskor már helyén tudod kezelni, ha efféle munkával horribilis jutalékot emlegetnek, mint lehetőséget.

Ha alkalmazott leszel harmadakkora fizetésért, akkor biztos lehetsz benne, hogy azt mindig megkapod, az nem egy elhúzott mézesmadzag lesz. Ez a nagy különbség.

2019. szept. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia. Szerintem az oktatást olyan szempontból ne bánd hogy plussz tudásra tettél szert illetve egy szakmára amivel később ha úgy adódna el tudnál helyezkedni. Ugy ez 35 ezer forint volt de ha azt nézzük külön okj-n ugyanez került volna 100-200 ezerbe és kb 2 évbe. Ilyen szempontból szerintem hasznosnak mondható. Igaz ez a szakma nem tetszik és nem is való mindenkinek. Ha úgy érzed nem nekwd valo akkor válts de ha pedig látsz benne lehetőséget akkor folytasd mert hosszú távon ha beindul jól lehet nagyon járni ezzel a munkával. Én is ezt csinálom jelenleg és az elején azt gondoltam majd jol át kell vernem az embereket amit én egyáltalán nem akartam. De rájöttem hogy én ezt máshogyan fogom csinalni. Elmondom az infokat ha erdekli valamai akkor őszintén tajekoztatok mindwnkit a negativ oldalárol is. Ha nem kell neki akkor is oké semmi bajde legalabb nem ugy köt hogy nem jol van informálni. Tehat az hogy ,, átvered-e" az ügyfelet attól függ hogy át akarod-e. Vannak akik igen sajnos...szomoru de vannak de te ne legyel ilyen es minden szuper lesz :D sok sikert
2019. okt. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!