Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nekem kell kifizetni?

Nekem kell kifizetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Reggeli címemen megálltam (szabályosan) a kétsávos autóút mellett, egy kamion elfért és megfordult volna mellettem.

Mire kiértem, valaki levitte a tükrömet.

Hívtam rendőrt (van térfigyelő, de pont nem látta az esetet-meglepő).


Odaadtam a főnökömnek a rendőrségi papírt, de azt mondta, hogy ezt nekem kell kifizetnem. Nem egy összeg, de mégis milyen alapon? Nincs flottás autóra ilyen biztosítás? Hogy működik ez? Ha nem a saját hibámból keletkezik kár, azt is nekem kell állnom?


2019. szept. 25. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
kamionos biztosítója fizeti
2019. szept. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem kamionos vagyok. :(

Sima kis fuvarozócég, belföldön.

2019. szept. 25. 10:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha céges autó, akkor írásban kell szabályozni, kinek mi a felelőssége, és mikor. Javaslom, kérdezz meg egy ügyvédet.

Ha szabályosan parkoltál, akkor szerintem nem vagy hibás jogilag, de ez munkajog is, szóval nem olyan egyszerű a dolog.

2019. szept. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megkérdezem. Elvileg úgy van, hogy felelek az általam okozott károkért a munkaeszközöknél, csak ez ugye nem egy általam okozott kár és kezdem úgy érezni, hogy ebben is hülyének néznek.
2019. szept. 25. 10:34
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
aki fuvarosnak áll, az ne legyen szívbajos. A fuvaros cégek többnyire elmebetegek, legyél te is az
2019. szept. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már érzem, hogy pályát tévesztettem, szóval úgy érzem, hogy más munkát kell keresnem. Tényleg nem normálisak.
2019. szept. 25. 10:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez nem általad okozott kár, hanem közlekedési balesetből ered. Ha rádbizonyítanál, hogy a te hibádból következett be a baleset, akkor jogos lenne, hogy kifizettetik veled, de így nem az.
2019. szept. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!