Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Főnököm nem akarja kifizetni...

Főnököm nem akarja kifizetni a hivatalos munkabért. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Ma volt utolsó munkanapom. Főnök nem akarja kifizetni a bért, ami a papíron szerepel(97.000ft), mondván hogy sokat voltam szabadságon.(22nap) Ezért ő le akar vonni közel 50.000ft-ot. Nem engedtem, nem írtam alá. Semmi bajom nem lett volna, ha a berpapiron a 47e szerepel, nem a 97e ami jár. Azt mondta akkor megcsináltatja a könyvelővel,hogy fizetetlen szabadságon voltam. Megteheti? Mit tudok tenni ellene?
2017. aug. 18. 13:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
A szabadságra nem 100% os fizu jár
2017. aug. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom hogy ha előre kifizették az egész évi szabadságot akkor azt most levonhatják. Bár majd lesz aki jobban tudja a jogszabályt.
2017. aug. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

#1:

dehogynem

beteg szabin van kevesebb, meg persze fizetés nélkülin


én megmondanám neki, hogy feldobod a munkaügyön, vagy akár bíróságra is viszed az ügyet

2017. aug. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Azt tudom. De a 97e-ben már minden benne van. A kivett szabadság is.
2017. aug. 18. 13:11
 5/16 A kérdező kommentje:

"Én is úgy tudom hogy ha előre kifizették az egész évi szabadságot akkor azt most levonhatják. Bár majd lesz aki jobban tudja a jogszabályt."


Mint írtam nincs azzal baj, csak akkor szerepeljen a berpapiron es a készpénz kifizetési számlán is ez az összeg legyen. Nem így volt.

2017. aug. 18. 13:15
 6/16 anonim ***** válasza:

Készpénzkifizetési számla? Akkor Te "kényszervállalkozó" voltál? Az a gáz, hogy ott nagyon nincs szabi és ti nem a munka törvénykönyve hatálya alá tartoztok.


Nézd meg a vállalkozási szerződésedet!

2017. aug. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ja, látom van bérpapír is, akkor nem nagyon értem. Általában / mindig azért vetetik ki a dolgozóval a szabikat, hogy ne kelljen szabadságmegváltást fizetni. (mert azok ugye plusz napoknak számítanak a ledolgozottakon felül).
2017. aug. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Neeeem, nem az voltam :) vagy nem tudom mi annak a neve, rá van írva egy összeg, hogy annyit adott nekem. Ilyen indigós kis tömb.
2017. aug. 18. 13:22
 9/16 anonim ***** válasza:
Hány éves VAGY?
2017. aug. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ez miért fontos? Több szabi jar mint 22, ha arra vagy kíváncsi.
2017. aug. 18. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!