Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki végzett már önkéntes...

Aki végzett már önkéntes munkát, mi róla a tapasztalatotok, véleményetek?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem Budapestre, és mivel ezzel egy csomó új lehetőség megnyílt előttem, szeretnék élni is velük. Ezek közül az egyik az önkénteskedés.

Jót tenne a lelkemnek, hasznos dolgot csinálhatnék és talán új ismerősöket, barátokat is szerezhetnék, ami szintén jól jönne, mert egyelőre eléggé egyedül vagyok itt.

Leginkább olyan lehetőségek érdekelnének, ahol emberekkel foglalkozhatok, nagyon gondolkozom például a gyerekkórházakban való ténykedésben.

Kinek van esetleg valami hasznos tanácsa, tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Előre is köszönöm :)


25



2019. szept. 26. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
Én csak az érettségi miatt csináltam, de nem szerettem. Ajánlom figyelmedbe, hogy csak pénzért dolgozz! Gondolkozz el azon, neked ki segített akkor, amikor igazán szükséged lett volna rá!
2019. szept. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ritkán csinálom, de akkor általában helyi szervezetnek.

Pl. anyám tanár, nyári szünet végén fogtuk magunkat és gerillában ugrósikolát és hasonló dolgokat festettünk az iskola udvarára, vagy éppen hóviharban, amikor kellett mentem menteni, nem kevés gázolajat elpöfögve, csak úgy.

2019. szept. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%

Csináltam a "kötelező önkéntessèg" alatt, hogy tudjak menni érettségizni. Utáltam, felét letudtam rabszolgamunkàban, aztán elmentem egy vállakozóhoz dolgozni és ő beirkàlta nekem, persze fizetést is kaptam.

Amiket a rabszolga munka alatt csináltam: Van a városunkban fesztivál minden évben, ott osztottam vizet, oszlopokat festettem, futóversenyen felügyeltem, kartont szabtam, egyéb kézműves dolgokat csináltam. Igazából volt 1-2 feladat ami tök jó volt, de rengeteg időt elvitt 8-9 óra után+tanulás, szóval ez egy hatalmas baromság. Ha VALÓBAN önszàntából csinálja az ember biztos sokkal jobb, de ez a rákenyszerítès része nekem eléggé kommunizmus feeling.

2019. okt. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En menhelyen kutyakat setaltatok,imadom :)
2019. okt. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a volt főnököm önkénteskedett árva gyerekeknél. Rajzolt, beszélgetett velük heti 1-2 nap pár órában. Egyszer csak szomorúan mesélte, hogy akihez beosztották kislány sírva fakadt tőle és alig bírták elhallgattatni. Következő alkalommal mikor ment volna épp indulás előtt telefonáltak, hogy a kislányt nem sikerült megbékíteniük úgyhogy ne menjen.


Szerintem szép dolog ha nincs jobb dolgod.

2020. jan. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!