Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak úgy lehetek egyéni...

Csak úgy lehetek egyéni vállakozó, ha regisztrálva vagyok álláskeresőnek?

Figyelt kérdés

Szóval úgy volt, hogy idén már egyéni vàllalkozóvà vàlok, el is kezdtem az egészet intézni, azonban jöttek a dolgok sorra és befuccsolt az egész. Azt mondta egy könyvelő nekem, hogy csak úgy lehetek egyéni vállakozó, ha regisztrálva vagyok álláskeresőnek, regisztráltam is. Jelenleg dolgozom és iskolába járok, azonban kijött egy papír miszerint kötelező neken elmenni egy munkaügyi által szervezett képzésre, különben törölnek az álláskeresők közül. Azonban én 2 év múlva vállalkozást akarok, akkor most azért nem lehetek majd vállalkozó, mert nem fogadom el a munkaügyi hülyeségèt miközben dolgozom és iskolába járok? Egyébként sem vállalnám el egyik képzést sem, nőkènt nem igen mennèk esztergàlyosnak vagy hegesztőnek...

Csak értelmes válaszokat kérnèk!


2019. szept. 27. 10:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség. Lehetsz egyéni vállalkozó munkaügyi regisztráció nélkül is. Az más kérdés, hogy pályázni is akarsz-e ilyen fiatal vállalkozós támogatásra, mert annak viszont feltétele a regisztráció.

Téged legalább képzésre küldtek, engem pályaorientációs tanácsadásra, ami 3 alkalom volt, de okosabb nem lettem semmivel.

2019. szept. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mi van??? Az álláskeresésnek semmi köze az egyéni vállalkozáshoz! Elindítod a vállalkozást és fizeted az adót, mint minden vállalkozó! A könyvelődet meg sürgősen cseréld le, mielőtt több százezres kárt csinál neked, mint ahogy nekem csinált a hülye ex-könyvelőm.
2019. szept. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. szept. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A kettőnek semmi köze egymáshoz. Azonban tényleg van olyan támogatás vállalkozáshoz, aminek a megpályázásához szükséges a regisztráció. Nem arra gondolt a könyvelő?
2019. szept. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Válts könyvelőt.

Ahhoz amit leírtál, kb fép órányi intézkedés kell az ügyfélkapun keresztül. Semmmmmi más.

2019. szept. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha dolgozol minek vagy oda beregisztràlva??? A màsik meg semmi köze nincs a vàllalkozàsodnak a munkaügyihez. Csak akkor ha azt akarod hogy ök tàmogassanak, pénzt adjanak neked a vàllallkozàshoz. Szóval valamit vagy félreértettél, vagy hülye a könyvelö. De am mi céllal vagy oda bejelentkezve?? Nem értem. Am ezeknek a képzéseikre felvételizni kell. Úgysem talàlnànak alkalmasnak a vasas szakmàra, de a tesztet is direkr elszúrhatod ha akarod. Ha odamentél de nem sikerült te mindent megtettél, igy nem törölnek ki.
2019. szept. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ezek szerint a támogatás miatt kellett regisztrálnom, a könyvelő viszont annyit mondott, hogy ez szükséges az egyéni vállalkozás alapítàsàhoz.

Egyébként pont azért maradt abba az intézkedés, mert rájöttem, hogy hülye a könyvelőm.

Köszönöm a válaszokat!

2019. szept. 27. 13:04
 8/15 anonim ***** válasza:

A könyvelőd is az Ecserin vette a végzettségét.

Szép világ lenne, ha csak munkanélküliek alapíthetnának vállalkozást.

A tény az, hogy akár főállás mellett is lehet valaki vállalkozó. Mint ahogy jópáran csinálják is ezt: dolgoznak valahol alkalmazottként, mellette meg egy kis "mellékesért" egyéni vállalkozóként is dolgoznak.


Az már érdekesebb kérdés, hogy vajon aktív munkaviszony mellett is lehet valaki regisztrált álláskereső?

2019. szept. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
De azt a tàmogatàst sem adjàk àm mindenkinek. Pàlyàzni kell rà. Ha csókos vagy roma is pàlyàzik elsôsorban azok kapnak tàmogatàst. Szóval nagy az esély hogy el lesz utasítva a pàlyàzatod.
2019. szept. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A volt könyvelőm állítása szerint már több tíz pályázatot adott be és egyiket sem utasították vissza, ez nem tudom mennyire igaz, annyi biztos, hogy a fiànak sikerült elintéznie(ismerem a fiàt), ezért is mentem hozzá ezzel kapcsolatban. Időközben viszont rájöttem, hogy nem százas a nő...
2019. szept. 27. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!