Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ilyenek az emberek,...

Miért ilyenek az emberek, azzal akinek letiltása van?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömről van szó. Több idő után végre sikerült neki elhelyezkednie.

Sajnos a régmúltban volt egyszer egy nehéz időszak és nem tudott elmenni dolgozni és bedőltek a hitelek (2 db) és néhány közüzemi dolog is. De a behajtócégek adják át egymásnak, mintha valami süti lenne és kamatoztatják a világ végéig. Amikor a végrehajtóhoz kerül az is rátesz nem keveset. Egy 200e-res tartozás már 2Millió. Ami szerintem nagyon durva.

Nem arról van szó, hogy ne kamatozzon, vagy jó duplázódjon meg, na de hogy majd tízszerese azért durva. Meg valószínűsíthető hogy van amit már másodjára akarnak behajtani, mikor már egyszer lejárt.

De a kérdés nem is pont erre irányul, de az az alapja.

Lényeg, hogy az ismerős sok-sok évig dolgozott egy munkahelyen, nem is volt gond szépen vonták tőle ennyi. Aztán munkanélküli lett egy pár hónapig, de most néhány hónapja végre sikerült neki egy jó állást találni.

Jól végezte a dolgát, szerette amit csinál, nem volt gond a munkájával, őt is szerették, ellátta becsülettel a feladatot.

De ugye a vh. elkezdett bedurvulni és mindjárt kiküldött 3 behajtást egyszerre. Na erre a főnökök nem nézve, hogy mennyire jól végzi a munkáját már csak a gonosz dögöt látják benne, mintha nem is tudom mit követett volna el. De meg nem kérdezik, hogy mi volt a baj stb.

Miért nem az számít, hogy egy ember hogy végzi a munkáját? Igen, lehet a múltban elrontott dolgokat, vagy éppen buta volt és aztán jött olyan aminek nem kellett volna. De aztán felállt, leporolta a térdét és keresett állást és megállta a helyét és becsülettel és jól végezte a munkáját. Akkor miért kezdik ki?

Nem menekül el, nem alkalmi munkákból teng, hanem igenis elment normális munkahelyre, bevállalja, hogy igenis ő sajnos most ennyivel kevesebbet kap, de ő akkor is normálisan és becsületesen szeretne dolgozni. De akkor miért ilyenek a főnökök???

Miért kell egy száz éves dolog miatt így csinálni? Miért nem az számít mit tesz le az asztalra?

Én nem értem ezt az egészet.

Az ember a legembertelenebb az egész világon és ez nagyon sok mindenben megmutatkozik.

:(


2019. okt. 3. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
A szomorka jel előtti utolsó mondatoddal megválaszoltad a kérdésedre a választ.
2019. okt. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem csak úgy a semmiből emelkedik meg egy tartozás, ha hiba történt, akkor ezt tudja igazolni, és tisztázhatná a dolgot. Ha nem ment utána, akkor te sem tudsz mindent a tartozásairól. Dolgoztam követeléskezelőnél. A főnöknek meg más gondja is lehetett vele, amit valószínűleg szintén nem kötöttek az orrodra, esetleg szépítve kaptad meg a sztorit.
2019. okt. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltatónak macera a letiltásokat kezelni, főleg ha több felé megy. Neki kell kalkulálnia, hogy hova mennyit, el is kell utalni ami a többfelé utalás miatt nagyobb költség, ha elcseszi az ő felelőssége. Érthető, hogy nem nézi jó szemmel, hogy ilyesmit kell intézzen.
2019. okt. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Végrehajtásra kerül a sor, vagy a követeléskezelőhöz, addig ÉVEK telnek el és az illető előtte minden figyelmeztetésre, felszólításra vastagon tojt.

Voltam én is nehéz helyzetben és ha csak EGYSZER IS nem tudtam fizetni, akkor mentem, vagy írtam, soha nem volt belőle semmi baj, nem vagyok BAR listás, követeléskezelőt, végrehajtót csak hírből ismerem.

Viszont az ilyen emberekről mint az ismerősöd, minden normális ember levonja a konzekvenciát, mert megbízhatatlan, felelőtlen, óvatosan kell kezelni minden szavát, lehetőleg távol tartani őket.

2019. okt. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!