Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Online miért nem lehet jelentk...

Online miért nem lehet jelentkezni a munkaügyi központ képzéseire?

Figyelt kérdés
Annyira megoldhatatlan ez?? Nekik is könnyebb lenne, nekünk is. Igaz ahhoz hozzà kéne nyúlni az oldalukhoz és modernizàlni de simàn megoldható lenne. Szakképzési centrum képzéseire érdekes, lehet jelentkezni online.

2019. okt. 7. 16:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Megoldható lenne mert minden adat benne van a rendszerükbe ami ehhez szükséges hogy megtudják ítélni hogy megfelelsz az elvárásoknak vagy sem. Nyilván oka is van hogy miért nem vezették még be ezt a módszert, meg azért ismerjük be amit ebbe az országba művelnek az informatikai rendszerekkel az kegyetlen instabil. A kormányablak rendszere az kivételesen jól sikerült, akárhol jártam, meg beszéltem emberekkel nem panaszkodnak rá. Az ügyfélkapu sem lenne rossz, de én szerintem nem elég áttekinthető. Nyilvánvalóan a munkaügyi központ rendszerét is fel lehetne erre fejleszteni mert simán megoldható lenne de nyilván oka is van hogy miért nem akarják ezt. Persze ez sokaknak előny lenne, ugye egyeseknek utazniuk kell a legközelebbi munkaügyi központba ami pénzbe kerül oké hogy a munkaügyi ezt állja de ezt ha online is tudnák kezelni az emberek már ezen spórolni tudnának. De sokan sajnos nem képesek ezeket normálisan kezelni. Amikor én voltam munkanélküli jó pár éve már akkor még nagyon fejletlen volt az online rendszerük. Akkor még az sem működött ha ki akartam töröltetni magam mert találtam állást. Megcsináltam úgy ahogyan azt írták, még fel is hívtam őket telefonon hogy online csinálnám meg, meg is csináltam, elvileg minden jó volt mert vissza igazolták. Aztán jó másfél hónappal később jött tőlük a levél hogy nem jelentem meg az adott időpontban amikor kellett volna és menjek be mert ez meg ez lesz. Akkor egyből betelefonáltam mert tőlem mégis csak 20 km-re volt, busz ritkán járt oda közvetlenül mert ez volt a legtöbb probléma, amikor tudtam motorral mentem, de esős, nyirkos, hideg időben ez az opció nem játszott.

Akkor amikor telefonon beszéltem velük mondta a hölgy hogy ez a rendszer instabil, mert ők nem látják hogy kiléptem volna és hogy lenne állásom így menjek be, valamikor amikor ráérek vigyem a munkaszerződésem vagy igazolást hogy dolgozok stb... és akkor törölnek. Amikor volt időm bementem, kijelentkeztem onnan, és az ottani ügyintéző is mondta hogy kegyetlen instabil az egész rendszerük valakinek nem csak visszaigazolja hanem valóban elfogadja a rendszer hogy kilépett, másnak vissza igazolja és azt látja vissza hogy elfogadták a kilépését, de aztán mégsem lett törölve sehonnan és ők ezt úgy látják odabent hogy még álláskereső de nem jár be. Akkor mondták hogy ez még gyerekcipőben jár. Ha jól emlékszem ez 5-6 éve volt.

De tavaly amikor egyik kollégám aki hozzánk jött dolgozni ő online akart kijelentkezni és felhívták hogy személyesen menjen be elintézni mert a rendszer hiába fogadta el neki, nem lett törölve. Ő erre rákérdezett hogy akkor mi értelme van ennek, miért mondják hogy online is meglehet tenni stb... De az ügyintéző akivel beszélt csak annyit mondott neki hogy ő sem érti ezt, de mondta hogy ő személy szerint nem támogatja ezt az online dolgot mert hiába jó dolog ez, de mégsem úgy működik ahogyan kellene.

2019. okt. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Aha értelek. Ez is igaz végülis. De ez mind azért van mert nem képesek szakembert alkalmazni hogy rendbe tegye az informatikai rendszerüket. Mivel leszarjàk. Nem ilyen lenne ez ha nem kontàrok intéznék ezt is. Akik bent ülnek ott azok közül szerintem egyik se ért ehhez. Szóval erre is embert kéne alkalmazni, külön. Bàr az tény ezek hozzà se nyùltak az oldalukhoz évek óta. Infók sincsenek semmi. Ez túl nagy elvàràs, úgy làtom.
2019. okt. 7. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!