Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért normális manapság sok...

Miért normális manapság sok embernek, hogy két munkahelyen dolgozik?

Figyelt kérdés

Tegnap meg lettem szólva, hogy miért nincs másik munkahelyem, pedig már így is 50 órát melózok egy héten.

Régebben két évig dolgoztam olyan helyen, ahol havi 300-330 órát kellett tolni, de a végén már teljesen zombi lettem tőle és ott kellett hagynom és szándékosan jöttem ide, ahol csak heti 50-et kell.

Jobban belegondolva, nem csak annak az ismerősömnek van két munkahelye, aki leszólt, de rajta kívül vannak még jó páran, ami régebben szerintem nem volt ennyire jellemző.



2019. okt. 16. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Az árak emelkednek, a bérek nem, vagy nem olyan ütemben. Aki nem akar leadni az életszínvonalból, muszáj plusz munkával kompenzálni. És ők még a becsületesek. Vannak akik a kiadásaik tisztességtelen módon történő csökkentésével oldják meg.
2019. okt. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Mindenki annyit dolgozik amennyit bír, senkinek semmi köze hozzá.
2019. okt. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A vidéki nagymamám (!!!) szokott megszólni, amiért “csak” 1 munkahelyem van, náluk a faluban 50-60 éve minden nő a közeli városba járt másodállásba takarítani, minden férfi pedig kerti munkákat végzett másodállásban másoknál
2019. okt. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

de egyébként a mai fiatalok közül is tapasztaltam már ilyet én is... munkahelyet váltottam, egy jobb pozícióba kerültem, magasabb fizuért. Az illető kérdezett róla, ezért meséltem el neki. Első kérdése: most akkor ezt csinálod a régi állásod MELLETT?

.....

Magamban felidegesített, a kérdése, hogy emellett miért tartanám meg a régi állásom, másrészt mit gondol nekem hány órából áll egy nap....

de nyugodt hangon válaszoltam, hogy a régi munkám abbahagytam. Erre kínos csend lett.

2019. okt. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Most akkor mondjam azt, hogy ha úgy is biztonságosan megélnék (de akár luxusra már nem jutna), akkor legszívesebben életem végéig csak 6, sőt, esetleg 4 óra munkát vállalnék?


Mondjuk ha elromlik a mosógép, akkor legyen tartalék, hogy vegyek egy másik, kb. középkategóriásat (nem a legolcsóbbat, hanem annál eggyel drágábbat), ruhát biztonságosan tudjak venni annyit, amennyit kell...

2019. okt. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kevés embernek van normális végzettsége hogy 1 helyen keressen normális bért.

Nálunk senkinek sincs másodállása, szép is lenne.

2019. okt. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért,mert ostobák.

Kihasználják őket mások.

Az a baj,ha tömegesen ezt csinálják,akkor sosem fognak normális bért fizetni sehol.


Kérdés.

Mi értelme az életednek,ha egész nap dolgozol?

Akkor minek élsz?Azért,hogy biológiailag fenntartsd magad?

Hát,ennél a halál is jobb.


Másrészt tönkremegy az egészségük,és ezeknek az embereknek duplán kell költeni az egészségügyi ellátásra,mint azoknak,akik sosem járnak orvoshoz,mert nem betegszenek bele a munkába.


Nekem is van ilyen ismerősöm.Ő Pesten akar lakni.Ezért két munkahelyen dolgozik.Vidéken is lakhatna,de hát az nem jó.

Csak kérdem én mit érez abból,hogy ott van,amikor mindig csak dolgozik?

Ez élet?

2019. okt. 17. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!