Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új munkahelyen normális ha...

Új munkahelyen normális ha így fogadnak?

Figyelt kérdés
Tegnap volt az első napom, természetesen bemutatkoztam mindenkinek. Igazából nem üdvözöltek túl kó szájízzel. Többen azt mondták bárhol, csak ide ne, hogy ő még a hozzátartozóját se hozná ide stb. Meg inkább tanuljak, minthogy itt ragadjak. Ezek csak a legenyhébb kifejezések voltak, sajnos durvábbakat is kaptam. Egy kicsit rosszul esett, hiszen számomra ez eredmény lenne.
2018. nov. 13. 08:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat: " nem túl jó szájízzel" elírtam.
2018. nov. 13. 08:45
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
De akkor ez nem neked szólt, hanem a munkahelyről egy kritika a részükről. (Amit nem tartok helyesnek, mert ne sz...arjon már oda, ahonnan eszik.) Majd ha kilépett, utána fikázza a helyet.
2018. nov. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó kis munkahely lehet.


Sokáig nem leszel ott akkor szerintem.


Nekem is volt ilyen, kb. pár ember még be is szólt hogy "mi a f@@sz van", kb. ilyeneket.


Aztán léptem le mint a huzat, ki lehetne elemezni mi a szitu ilyenkor, de nekem annyira még nem sikerült rájönnöm.


Interneten nézegess más helyeket, ennek így sok értelme nincsen.

2018. nov. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos normális az ilyenfajta fogadtatás is. Nekem is voltak már helyek, ahol már első napomon a kolléga szidni kezdte a céget nekem és azt részletezte, hogy miért keres ezerrel állást. Tehát ez nem azt jelenti, hogy Neked nem örülnek, csak már belefásultak a munkába.


Nem is értem ezt, hogy, ha valaki nem szereti a munkáját, miért kell valakit, aki még azt se tudja, mi merre hány lépés rögtön az első napján lelombozni... Az, hogy ő ki nem állhatja a munkahelyét, nem feltétlenül jelenti azt, hogy majd más is így lesz vele. Függ sok mindentől, hogy hosszútávon képesek leszünk e szeretni egy munkahelyet vagy nem. Lehet a másik fél, akinek az életkedvét elveszi, fogékony arra a munkára és tehetséges benne.

2018. nov. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem. Egy kicsit azt éreztem, hogy nekem címezték a dolgot, maguk között megy a bratyi meg a jópofi. Én arra gondoltam ha annyira elakarna menni már elment volna. Persze aztán lehet nekik is igazuk, nekem ez a második napom. Alapvetően próbálom eredménynek tekinteni, hofy itt lehetek, mert határozatlan idejű szerződést ad.
2018. nov. 13. 09:46
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is megkaptam még az elején, hogy a jelenlegi helyem gáz. Persze én ritkán adok rosszindulatú véleményekre. Inkább bízok a saját tapasztalataimban.

Eltelt két év. Mindent aláírok, amit akkor mondtak nekem. Most már keresem az új helyem. (Vagyis majd csak januártól. Kell a 13-ik havi meg a karácsonyi pénz)

Azt én se feltétlen értem, hogyha valahol rossz, miért maradnak még ott, de íme egy példa, gondolatébresztőnek: nem tud elmenni, mert tanfolyamot fizettek neki, vagy munkáltatói kölcsönt kapott, vagy bármi miatt ha adott pillanatban kilép, súlyos pénzeket vonnának le tőle. Ezért muszáj maradnia még egy ideig, holott lehet, szíve szerint már menne.

Nekem mákom van, egyelőre a munkaruha kihordási ideje is most jár le és a tanfolyam is most fog elévülni. Én mehetek, minimális veszteséggel. Kollégám szintén menne, de neki két havi fizetését vennék el, ha megtenné, mert friss tanfolyam. (Ja, és el kellett mennünk rá, mert amúgy kiraktak volna, ha nem.)

Egyikőnknek sincs jó véleménye a cégről. Bár tény, az újakat nem húzom le feltétlen, de ha kérdik, nem hazudok.

2018. nov. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Tipikus... Szar emberek szar munkahelyén mindenki tudja hogy ezt meg azt a szakot kellett volna elvégezned. Így még úgy kellene maszekolnod. Ilyen még olyan vállalkozást kellett volna indítani ahelyett hogy ott kötöttél ki azon a szár munkahelyén.


De az hogy ők ott kötöttek ki azon a szár melóhelyen az nem az ő hibájuk hanem a körülmények játszottak össze ellenük.


Annyi nincs a kedves kollégáidban hogy beismerjék hogy elbaxták a "karrierjük" mert a munka helyük leszarozása jóval könnyebb meg elbaxni 2 új munkatársak kedvét az egésztől....


Nem (csak) a munkahely szar hanem az emberek ( is)

2018. nov. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
4. voltam "Én arra gondoltam ha annyira elakarna menni már elment volna" - szerintem egyszerűbb nyafiznia, mint, hogy szétküldje az önéletrajzát, felvételizzen más helyre, képezze magát jobb pozicióért egy más helyen, stb
2018. nov. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
(Kifogást meg könnyű találni. Egy ismerősöm pl imádta a munkahelyét, ettől függetlenül szerzett második diplomát, nyelvet tanult és teljes erőbedobással dolgozott, miközben sugárkezelésre járt és két gyereket nevelt a férjével.)
2018. nov. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezzel nem rólad voltak rossz véleménnyel, hanem a munkahelyről.Neked ezzel inkább jót akartak.Mert ők már tudják, milyen ott dolgozni.

Miért esik neked rosszul, ha tanácsot adnak?Hogy tanulj,meg bárhova menj, csak ide nem.

2018. nov. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!