Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új munkahelyen, hogy szólítsam...

Új munkahelyen, hogy szólítsam a kollégàkat?

Figyelt kérdés

Úgy erzem a volt munkahelyemen problémàm volt a magàzodàssal. Én ugy érzem ( bàr fiatal vagyok 27 éves) hogy kollégàk között, nagy szakadékot tesz ha nem tudnak tegezödve beszélni munkàt végezni. Most ennek nem mennék bele a pszichologiàjàba de én ezt érzem.


Mivel nem illik fiatalabbként a tegezödést feldobni, így megvàrom még az idösebb felveti. Sajnos a volt munkahelyemen (vasút, Máv) az idösebb 1-2 mozdonyvezetö még egy év utan sem mondta hogy nyugodtan tegezz. Tisztelettudó embernek gondolom magam, neveltetésem is olyan volt, nem szemtelenkedem. A kérdésem az lenne, hogy hogy àlljak most új munkahelyen megint a kollégàkhoz? Ha alapból tegezödve megyek, lehet megsértödik söt valószínü. Viszont ha magàzom, akkor szerintem egy olyan fal marad köztunk amivel nagyon nehéz nap-mint nap dolgozni. Hogy àlljak ehez a dologhoz? Mennyire leszek ezzek bunkó elöttünk? me nyire ellenszenvet kivàltó dolog màr ugy indítani?


2019. okt. 17. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
Semmiféle szakadékot nem képez a magázódás. Ha nálad igen, akkor a te fejedben van zavar. 27 évesen ne te akard eldönteni, hogy egy 50 éves, netán nálad magasabb beosztásban levő ember tegeződik-e veled, vagy magázódik.
2019. okt. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom lesz, aki betanít, kérdezz rá nála, mi a szokás, tegeződtök vagy magázódtok egymás közt. Ha a tegeződés szokás, nyugodtan köszönj úgy kapásból mindenkinek.

(Életemben nem dolgoztam még olyan helyen, ahol magázódni kell kollegák között... egyenrangúak vagyunk bazz, nem is maradnék ilyen helyen. Egyetlen helyen volt egy darab néni, aki annyira néni volt, hogy cukiságból mindenki magázta, de ő volt a kivétel.)

2019. okt. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akit magázol és letegez, azt automatikusan neked is tegezned kellene. Hiszen te is ugyanolyan felnőtt vagy, mint ők.
2019. okt. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem eleve tegeződéssel kezdj. Normális munkahelyen senki sem magázódik. Kollégákat szólíthatod a keresztnevükön. Ha túl nagy a korkülönbség, hozzáteheted, hogy "Géza bá', te is..." vagy akkor megkérdezheted, hogy szólíthatod. Nőnek nénit ne mondj! A mávot pedig ne vedd alapul, az egy teljesen más világ, mint bármely más munkahely.
2019. okt. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

3 leírta a lényeget, a több púder.

Sokkal gördülékenyebb tegeződve a munka, pláne cégen belül, ahol a többség viszonylag rendszeresen találkozik, beszél egymással.

2019. okt. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az elsö vàlaszolónak. nyilvàn nem azért kérdeztem mert nekem nehezemre esik a magàzódàs, de tény hogy tegezve sokkal màsabb a légkör szerintem hamarabb oldódik mindenki, és nem azért mert tegezve tudok vele szidkolózni.
2019. okt. 17. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!