Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti megbocsátanátok neki?

Ti megbocsátanátok neki?

Figyelt kérdés

Általános iskolában volt 4 fiú osztálytársam, aki csúfolt engem éveken keresztül (felső tagozat). Duci kislány voltam, és mellé még félénk is, sose mertem visszaszólni, így pont jó célpont voltam számukra. Nagyon sok fájdalmat okoztak anno, sokszor sírtam miattuk otthon. Közülük az egyik most a munkatársam lett. Én azóta megváltoztam, miután elkezdtem dolgozni és kikerültem a "nagyvilágba", megtanultam a sarkamra állni, mivel muszáj volt. Ő most végzett az egyetemen és nálunk kezdett dolgozni. Mikor megtudtam, hogy ő az új munkatárs, feltörtek bennem az emlékek általános iskolából, és haragot éreztem. Pedig azóta ő is változott, komoly férfi lett, mégis úgy érzem, nem tudom elfelejteni azt, amit akkor tettek velem. A baj az, hogy ezt ő is észrevette. Az egyik raktárat én leltároztam tavaly, és akkor sorba is raktam a gyártmánylapokat, mert egész addig káosz volt bent, semmit nem lehetett megtalálni. Kellett volna neki valami onnan, és hozzám küldték, hogy majd én megmutatom neki, mert én rendeztem azokat el. Tudom, nem volt szép dolog, de nem akartam segíteni neki, odaadtam a kulcsot, és mondtam, hogy keresse ki maga. És akkor szóba hozta, hogy a suli miatt vagyok ilyen ellenséges vele, igaz? Egész addig nem beszéltünk, csak köszöntünk, mikor ő jött. Bocsánatot kért, hogy tudja bunkók voltak, de gyerekek voltak, visszacsinálni már nem tudja. Akkor fogtam magam, megmutattam neki, hogy hol van amit keres, megköszönte és el is mentem.

Ti meg tudnátok bocsátani annak, aki éveken keresztül bántott, megalázott és nevetett rajtatok? Legszívesebben visszaadnám neki azt a sok fájdalmat, amit okoztak, de ez tudom nem lenne érett viselkedés. Ti mit tennétek?


L/24


2019. okt. 18. 21:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Igen meg. A fiuk nagyon hulyek tudnak lenni, eretlenek.
2019. okt. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Hű. Hasonló érzéseim vannak nekem is bizonyos emberek iránt. Sztem bocsáss meg neki, és bízd Istenre az igazságszolgáltatást. Most jöhetnek a lepontozások!
2019. okt. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Megértem a problémádat, mert engem is csúfoltak általánosban, de tudod az emberek változnak. Szerintem adj neki egy esélyt. Hisz ő is belátta, hogy hülyeség volt és most már nem tenne ilyet.
2019. okt. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Megértelek. Velem egy osztálytársnőm volt elképesztően szemét általánosban, de megbocsájtottam neki. Elhiszem, hogy nem egyszerű, és átérzem a fájdalmad, de szerintem is adj neki egy esélyt, hátha tényleg érett lett.

Sok sikert és kitartást!

2019. okt. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
Elkezdhetsz vele harcolni, de semmi értelme. Mivel ő pozícióban valószínűleg jóval feletted van, fél évet kell csak kibírnia, hogy ne csináld ki, utána már ő lesz nyeregben. Nem kell jóban lenni, de felesleges évekkel ezelőtti sérelmek miatt betartani
2019. okt. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Én nem bocsátanék meg az biztos. Megtenném az alap kötelességeimet, amit a munkahely kíván, de amúgy ezenkívül elkerülném őt és nem foglalkoznék vele.
2019. okt. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én átéltem ugyanezt, szóval tudom miről beszélsz. És meg is bocsátottam az illetőnek, igaz azóta sokat változott a jó irányba, de az ok amiért megbocsátottam neki az nem ez volt, hanem az hogy tisztelem magam, szeretem magam annyira hogy ne dúljon harag a szívemben. Én úgy tudtam teljesen megbocsátani hogy végigvettem mit/miket tanultam azokban a szituációkban, és így könnyebben ment magam mögött hagyni a múltat. Szerintem a múltat teljesen úgy hagyhatjuk magunk mögött hogy a mi miért történt elven kivesézzük múltunk olyan történéseit amik fájdalmat hagytak bennünk. És csak ez után kerülhet sor a megbocsátásra.
2019. okt. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%

Igen. Ennek mi értelme van?


Ha azt gondolod kiszúrsz majd vele,hát nem fogsz, csak magaddal.

Neki segít majd valaki más, rólad még elmondja, hogy milyen bunkó vagy.

Vagy esetleg az igazat is, hogy azért vagy bunkó mert ők 12 évesen egyfolytában csufoltak. És még mindig ezen kattogsz.


Ugye, hogy nevetségesen hangzik?


Dolgozol, felnőtt önálló ember vagy, tanuld meg elengedni a dolgokat.


Ha így viselkedsz jól nem.johetsz ki belőle.

Ráadásul honnan tudod, hogy te hány embert sértettél még kiskorodba?

2019. okt. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%
"Ha haragot dédelgetsz, az olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg"
2019. okt. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor meg, ha a gyerekkori énjéhez képest láthatólag vett egy min. +90 fokos fordulatot.
2019. okt. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!