Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan bírjátok szeretni a...

Hogyan bírjátok szeretni a munkátokat? Hogy sikerült ilyen munkát szereznetek, amit szerettek?

Figyelt kérdés
Mégis hogy lehet heti 40-nél több órában, mások utasítására, ugyanazt a tevékenységet végezve szeretni?
2019. okt. 22. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Ne csak a monoton szalagmunkából indulj ki. Én is végeztem olyat egy darabig, és nekem se volt a szívem csücske.

Most egy könyvesboltban dolgozom. Olvasni szeretek, úgyhogy ez nekem eléggé hazai pálya. Ha normálisak a vásárlók, akkor őket öröm kiszolgálni és önbizalmat, sikerélményt ad.

Továbbá a beosztásom is egész jó, és a munka is elég lighos, szellős. A kollégák közül eddig mindenkivel sikerült egész jól kijönnöm.

Plusz, ha külső árusításoknál ki kell telepednünk valahova, akkor egy csomó új helyre el tudok jutni a városon belül és ott is folyamatosan érnek új élmények.

Szeretem ezt csinálni és úgy érzem, hogy eléggé megtaláltam benne magam :D

Egész jó érzés úgy munkába indulni, hogy közben nem akarok meghalni :D

2019. okt. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%
Nem szeretem, csak teszem, amit tennem kell. Érzés nélkül.
2019. okt. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
en heti 60 vagy tobb mint 60orat dolgozom ugy,hogyfel7kor fel kell kelnem hogy delelott 10re beerjek dolgozni ,s este fel1re erek haza... munka maradt,lakhely valtozott.. eleg monoton a vendeglatas is,pultos vagyok,csukott szemmel osszedobok az etlaprol barmit(frissen helyben dobjuk ossze) mar herotom van mikor meghallom,hogy a kasszanal mit rendelnek 😂 minden nap ugyan azokat az eteleket keszitem el... mindezek ellenere ugy kibirhato a nap,ha elhulyeskedunk munka kozben,beszelgetunk,bohockodunk.. amelyik vendeget pedig zavarja hogy nem vigyazban allunk a pultban (bar eleg laza stilusu etteremben dolgozom) az nyugodtan beallhat csak egy napra is tizenorakra helyettem 🙄 eddig nem igazan volt problema ebbol halistennek,meg persze tok jo amikor jonnek a torzsvendegek es az egesz crew tok jol elbeszelget veluk :) dolgoztam gyarban is,ott is a sok hulyeseggel siman kibirhato a melo,meg persze szerettem amit csinalok :)
2019. okt. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Pl. Nem negatívan nézem és nem erre gondolok, hogy ezt mások utasítására kell végeznem, mint egy rabszolga, részben próbálok a saját agyammal gondolkodni egy adott foglalkozásban, nem úgy tekintek magamra, mint egy robot, ami tökéletesen végrehajtja mások utasításait. Volt szerencsém olyan munkahelyen dolgozni, aminek volt egy előnye: sosem volt ott a munkáltatóm mellettem, senki sem utasítgatott, a munkatársak meg jófejek voltak, tehát senki sem volt, aki parancsolgasson nap mint nap.


Pl. szerethetek egy munkát már azáltal is, hogy eltudom képzelni azt, hogy van rosszabb is, feltudom mérni a helyzetet, tudom, hogy van, akinek sokkal nehezebb a munkája, mint az enyém, így szerencsésnek érzem magam kényelmes körülmények közt. Aki a mezőn szedi a terméseket nyáron +30-40 fokban, vagy építkezik az épületek tetején kellemetlen időjárásban, azokat csodálom, hogy hogyan is bírják, vagy hogy tudják szeretni. A saját munkámmal meg úgy vagyok, hogy nem a legjobb, de optimistább szemmel is nézhetem, tehát viszonyítás kérdése is lehet. Én nem hiszem, hogy csak az tudja szeretni a munkáját, aki valami befolyásos irodavezető milliós keresettel. Egyszerű munkákat is lehet szeretni úgy gondolom, azt nem tudom, hogy te kérdező mivel foglalkozol.

2019. okt. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Irodai adatrögzítő voltam, jelenleg munkanélküli.


Alapból szerintem a munka a szükséges rossz. Én otthon is meglennék (megvoltam, amikor úgy alakult pár éve), nincs szükségem arra, hogy ugyanazt csináljam heti 40+ órában.



Az, hogy mások utasítására kell dolgozni, egy tény. Rá lehet húzni a pozitív bs negatív maszlagot, de az eléggé erőltetett.

2019. okt. 23. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!