Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Otthagynátok a munkátokat egy...

Otthagynátok a munkátokat egy új, buta, kirúghatatlan kolléga miatt?

Figyelt kérdés

Nyáron felvettek mellém egy lányt, friss érettségis, semmi képzettség, tapasztalat. Valaki ismerőse, OKJ vagy főiskola lenne a feltétel, neki meg a hátszél.

Jó sokat tudnék panaszkodni rá, betelt a pohár.


<panaszkodás>

Igyekeztem tanítani, először a könnyebb feladatokat rábízni, mondtam mi a hiba, de egyik fülén be.

Egyes feladatokat egyszerűen nem csinál meg, amit csinál azt tele hibával, nemhogy nem számol utána, elütések, helyesírási hibák sora. Feleslegesen hó közben csinálja a hó végi feladatokat, nekem meg utolsó héten égnek áll a hajam.. szakmai részt próbál nulla tudással, 1+1=3 szinten. Meg virágokat rajzol a hivatalos papírra.

Netezget amikor sok munka lenne, eleinte elbújt kieső helyen, ma már erre se figyel.

A beteg gyerekem mellől be akartak rendelni, mert őnagysága nyaralni ment a próbaideje alatt. Ő is írogatott nekem facebookon, hogy oldjam már meg valahogy, bébiszitterrel a gyerekelhelyezést, mert neki ki van fizetve az útja.. az volt az első, hogy egyedül "dolgozott".

Mostanában meg délben szó nélkül lelép.

Saját bevallása szerint épp görbült az érettségi jegye, ez látszik is rajta. Semmit se jegyez meg és egy listát nem képes átmásolni.

</panaszkodás>


Persze ő jól érzi itt magát és kirúgni se fogják, de én azt hiszem beadom a felmondásom. Pedig szerettem itt dolgozni és nem sok normális munkalehetőség van a környéken, valami irodai munkát hátha találok, jön az új év.

Talán erre is játszanak hogy az én helyem elfoglalja, csak a többi kollégám sajnálom mert ha én elmegyek, ő tuti nem fogja tudni ellátni a munkáját.



2018. nov. 21. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én ott hagynám
2018. nov. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire szeretem amit csinálok.
2018. nov. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha úgy véled,a kolléganő nemtörődömsége, figyelmetlensége, lustasága miatt Te két ember munkáját végzed és ez zavar, akkor azt orvosolni kell.


A főnök annyit lát, hogy 4 emeletnek a 4 wc-je ki van pucolva, 4 chatből 4 chat fel van véve, 4 szendvicsből 4 szendvics el van készítve - de mögé nem mindig lát bele. Ha a rendszerben visszanézi, hogy ki mennyi feladatot végzett el, és látja, Te többet, akkor simán szorgalmasnak könyvel el; abba nem merül bele, hogy a kolléganőd biztos egy lusta disznó.


(Egy kis off, de volt olyan munkahelyem, ahol én végeztem a legtöbb munkát, mert a többiek nem akarták, majd, amikor a rendszerben kimutatkozott, hogy a többiekhez képest mennyivel többet dolgozok, azzal védekeztek, hogy "Persze, mert elveszi előlünk a munkát")


Egy szó, mint 100; ha Téged lelkileg, fizikailag, szellemileg terhel, hogy 2 ember munkáját végzed egyedül., akkor le lehet ülni a kolléganővel, elmondani, hogy ez így Neked nem könnyű, hogy szeretnéd, ha jobban odafigyelne illetve ha egyáltalán dolgozna (persze finoman) - ha ezen megsértődik, akkor ez van, ha elszégyelli magát, ez van; de ha nincs semmi pozitív következménye; ergo nem kezd el normálisan dolgozni, akkor mehetsz a főnökhöz, hogy segítsen abban, hogy a munkahelyeden ne kelljen belegebedned a munkába (azzal, hogy a kolléganőt ráveszo a munkára, vagy elbocsátva egy alkalmasabb embert felvesz, ha a kolléganő az ő figyelmeztetése ellenére se moccan a munkahelyen)


Ha, miután szóltál, a főnök lexarja és semmit sem csinál, akkor fel lehet mondani, ha találtál egy helyet, ahol ugyanennyi fizetésért vagy többért hasonló vagy azonos munkakörben dolgozhatsz.


Ha most ezek után a kolléganőd mérges lesz rád, nem lényeges; persze nem jó érzés, ha az emberrel alaki összeveszik, de a munkahely azért van, hogy elvégezd a munkád, amire alkalmaztak, emberi körülmények között.

2018. nov. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A kedves kolléganőnek többször jeleztem hogy figyeljen oda, mit csináljon, hol nézzen utána annak, amit csinál. Na ez süket fülekre talált.


A közvetlen főnököm tudja, látja, hogy a Micike mennyit hibázik, vidáman facebookozik mindenki szeme láttára és délután már nem lehet megtalálni. Na de a dolgozókat nem ő veszi fel és bocsátja el hanem az igazgatóság, ott pedig így döntöttek, hogy Micike ide fog jönni akár jól dolgozik, akár nem. Esetleg áthelyezhetnék valahová, az jó lenne. Máshoz is ennyit ért.


Korábban egyedül láttam el ezt a munkát szóval nem dolgozom kettő helyett - bár néha sok dolgom volt - de inkább lenne ez a néha.


Inkább elláttom a munkát plusz utána igyekszem takarítani. Még jó hogy facebookozik, késik és előbb lelép, annyival kevesebb retket csinál. Délután pedig rajtam kérik számon, hogy mik ezek a hibák, miért nem néztem át.

Nézném, ha Micike nem gondolná azt hogy ő irtó ügyes és a megkerülésemmel akar mindent csinálni. Inkább a neten néz utána. :D

2018. nov. 21. 15:38
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Látom Balázska megint sziporkázik.
2018. nov. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, a 3. válaszoló vagyok. A főnököddel Te konkrétan leültél és elmondtad neki, hogy "Micike" többször lett figyelmeztete, de nem mutat javuló tendenciát - és ennek a következményeit?


Ugyanis lehet, hogy a főnök szemében Te veszed el a lehetőséget "Micike" elől, hoyg dolgozzon - vagy szimplán úgy látja, hogy ez a felállás így jó Neked.


Írod, régebben egyedül láttad el a munkát; nem biztos, hogy a főnök első gondolata, hgy "Micike" egy lusta disznó.


Ha "Micike" többször lett figyelmeztetve, de ugyanúgy lexarja a munkát, akkor meg kell beszélni a főnökkel. Hiába nem ő vette fel "Micikét", ő először le tud ülni "Micikével", figyelmeztetheti, megnézheti, hogy mik a hiányosságai vagy pontosan miért nem motivált a munkához - ha pedig ennek ellenére sem fejlődik, felveheti a kapcsolatot "Micike" ügyében, hogy kaphass egy olyan kolléganőt, aki segít a munkádban.


Ha ez az egész nem történik meg és miután jelezted a főnököd felé nem látod, hogy ő lépne bármit is az ügyben, akkor lehet új állást keresni.


Ha nem áll szándékodban jelezni a feletteseidnek, mert inkább dolgozol "Micike" helyett meg takarítasz "Micike" után akkor is szintén a munkahely otthagyását javaslom - de én inkább érzem ezt a kérdést a felháborodásod kifejezésének "Micikével" kapcsolatban és nem igazán érzem, hogy tanácsra vársz. De lehet, hogy tévedek :)

2018. nov. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Elmondod a főnöknek mi van és hogy ha nem változik valami X időn belül akkor pattansz, mert van más lehetőséged.
2018. nov. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem hagynám ott a melót,csak ha egyébként is lenne ilyen tervem.Nekem ugyanez volt,csak férfi kollégáról volt szó.Elmondtam neki jó párszor szép szóval,aztán szóltam a főnöknek,de mivel eleinte nem sokat csinált vele,megmondtam az ürgének,hogy indítson befelé a főnöki irodába,én meg szépen kísérem,és elbeszélgetünk kicsit...Nagy nehezen áthelyezték szóbeli fegyelmivel,aztán magától elment.Nehéz harc volt,de nehogy már egy nemtörődöm,pofátlan senkiházi miatt én hagyjam ott a munkahelyem.
2018. nov. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elmondod a főnöködnek, mi van. Ha ez nem működik, akkor pedig úgy kell végezni a munkát, hogy te feddhetetlen maradj. Ha folyamatosan eltolások lesznek, ami a cégnek pénzbe kerül és egyértelmű lesz, hogy ő a hibás, nem te, akkor egy idő után el fog fogyni a hátszél.
2018. nov. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elmennék. Voltam már ilyen helyzetben, egy egész csapat szívott egy Micike miatt, mégis őt sajnálta a főnök, hogy szegénynek mennyi a dolga, mennyit túlórázik (hát ja, facebook). Ne készítsd ki magad ilyen luvnyeszok miatt.
2018. nov. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!