Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sos! Ha loptak az üzletből,...

Sos! Ha loptak az üzletből, ahol dolgozom az az én hibám?

Figyelt kérdés

Dolgoztam egy üzletben, egyedül voltam végig. Sajnos kijátszottak és sikerült lopniuk, végülis elkaptam őket, valamennyit hajlandóak voltak visszaadni,majd elszaladtak.

Természetesen szóltam a főnöknek, hogy ez történt és nézzük vissza a kamerát, nehogy több dolgot loptak volna . Persze több minden volt és feljelentették őket.

A rendőrségen azt kellett mondjam,hogy ketten dolgozunk az üzletben, de a lopás pillanatában épp sürgős ügynél volt a főnök/vele dolgoztam felvaltva/ szóval már az sem volt helyén, hogy egyedül dolgoztam.

Illetve szombatonként sem dolgozhattam volna, de ők kötelezték.

Ez egy tavalyi ügy volt, akkor egy szóval sem mondták, hogy tőlem a lopott összeget elkérnék, sőt őrültek hogy észrevettem és így kiderült a lopás.

Nemrég felmondtam, és most mikor ki kellene adjak az utolsó fizetésem, közlik hogy a lopás árát tőlem levonják s majd akkor megkapom ha rendeződik az ügy.


Miben vagyok én a hibás? Észrevettem a lopást, megtettem amit kellett, miért kellene tőlem ezt lehúzni?

Ezt most bosszúból teszik, mert eljöttem.

Nagyon feldúlt vagyok, ám meg nem tudtam beszélni ügyvéddel. Mit tehetek, mivel tudok érvelni, ami legálisan megállja a helyét? Tudok pár adócsalásukról, de erre nincs bizonyítékom.


2019. okt. 23. 15:40
 1/6 A kérdező kommentje:

Mielőtt jogi lépéséket tennék, megpróbálnám ész érvekkel ravenni,hogy fizessenek ki, nekem sem hiányzik a cécó és nemsokára külföldre szeretnék menni.

Szóval milyen jogon von le a fizetésemből emiatt? Megteheti? Mit mondhatok?

2019. okt. 23. 15:43
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nemhogy levonni de a bennt maradt szabijaidat is ki kene fizetniük. Nyugodtan mehetsz a munkaügyi felügyelethez szolni. Önkenyesen nem vonhat le semmit akkor se ha te loptal volna. Mert a rendörseg/birosag mondhatja csak ki a karteritest
2019. okt. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Írsz egy mailt hogy perelsz munkaügyön ha péntek 15 óráig nem utalják a pénzed . Felhívod röviden őket ( NE LEGYEN ÍRÁS STB ZSAROLÁSODRÓL ) hogy van bizonyíték csalás miatt navnál is plusz felnyomod .... Ez elegendő .
2019. okt. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan nem teheti meg, és bíróságra mehetsz. Nem neked kell bizonyítani, hanem nekik kéne. A lopásnak nincs köze a munkabéredhez. Azt nincs joguk visszatartani.
2019. okt. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne hagyd annyiban!

És igen, ez csak egy kicsinyes bosszú akar lenni, amiért eljössz. Ennek fényében még inkább ráfér a főnökre, hogy valaki megszorongassa.

Az, hogy a bíróságon nem az igazat mondtad, az mondjuk komoly dolog, konkrétan hamis tanúzás, amiért akár jóval komolyabb büntetést is kaphatnál, mint amennyivel most le akarnak húzni. De ezt csak úgy mondom, mivel nem függ össze a nyomozással, valószínűleg semmi nem lesz belőle, főleg, hogy mondhatod azt, hogy kényszer hatására vallottál így. De legközelebb azért a hatóságok előtt próbálj igazat mondani. Tudod: egy büntetett előélet azért kicsit kellemetlenebb, mint egy főnöki szodás azért, mert nem követtél el bűncselekményt.

Ami a kérdést illeti: nem biztonsági őr vagy, hanem eladó. Ami egy eladótól elvárható lopás esetén, az az, hogy értesíti a hatóságokat, meg persze a felettesét. Ennyi. Még az sem elvárható, hogy elkapd őket, mivel nem vagy köteles veszélyeztetni a testi épségedet. Márpedig ki tudja, hogy hogy reagál az adott tolvaj, ha elkapják? Ha lenne külön biztonsági őr, vagy egy ember, aki teljes munkaidejében a kamerát nézi, akkor már más lenne a helyzet, de így te még többet is tettél meg, mint amennyi elvárható volt.

"Miben vagyok én a hibás? "

Legfeljebb annyiban, hogy egy ilyen mocsoknak falaztál. De ebben sem hibás vagy, csak naiv és lojális. Egy jótanács: az olyan helyeken, ahol eleve sumákolások vannak, azokkal mindig vigyázni kell. Nem mondom, hogy mindenki gonosz, aki trükközik, de az ilyeneknél kifejezetten sokan pont azért kerülnek nehéz helyzetbe, mert alkalmatlanok vezetőnek. Az ilyen csak addig értékel, ameddig a pénzt hozod.

2019. okt. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos sok helyen ilyeneket csinálnak. Baràtnőm rokona buszsofőrkènt dolgozott és fegyveresek kiraboltàk, amit elvittek tőle azt levontàk, ezért mondott fel. Nincs joguk még hasonlót sem tenni, tedd meg a jogi lèpèseket!
2019. okt. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!