Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jelenleg kisadózó vállalkozó...

Jelenleg kisadózó vállalkozó vagyok. Ha visszamegyek egyetemre levelezőn, hogy fog változni a státuszom?

Figyelt kérdés

Tehát jelenleg KATA-s vállalkozó vagyok, de szeretném elvégezni a mester szakot (két félév levelezőn, mivel még a régi rendszerben szereztem főiskolai diplomát).

Ha levelezős egyetemista leszek államilag támogatott képzésben, akkor a vállalkozásommal mi lesz? Maradok vállalkozó és mellette tanulok vagy elsődlegesen diáknak fogok minősülni és mellette mellékállásban leszek vállalkozó? Hogy működik ez? Aki jobban képben van, felvázolná a lehetőségeimet?

Köszönöm előre is!



2019. okt. 27. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy diák vagy nem zárja azt ki, hogy vállalkozó legyél.
2019. okt. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Diákként csak 25k a KATA havi.


Amúgy miért zárná ki egymást? Én is vállalkoztam egyetem mellett.

2019. okt. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oh, szuper! :) Akkor megmarad a KATA, de csak havi 25E, és esetleg mellé még ösztöndíjat is kaphatok? Az levelezősként járhat?
2019. okt. 27. 13:06
 4/6 A kérdező kommentje:
Most olvastam, levelezőn nem jár ösztöndíj, ugye? :( Kár. Pedig két napi munka kiesés (elvileg pénteken-szombaton leszek az órák) többe fog nekem kerülni, mint havi 25E. És biztos eminens diák leszek (már 10 éve dolgozom a szakterületemen, ahová visszatérek mestert szerezni), jó lett volna egy kis ösztöndíj. :)
2019. okt. 27. 13:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy levelezőn nem 25k. A könyvelődet kérdezd meg. Mert általában a nappali számít csak ilyen szempontból érvényesnek.


Az ösztöndíjat meg hagyd meg a diákoknak, akiknek nincs 10 év tapasztalatuk, hanem most jöttek ki a gimiből, és egy vajas kiflire nem jut:D

2019. okt. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megkérdezem a könyvelőmet. De abban nem értünk egyet, hogy ha én 110%-ot odateszek tanulásban és szín ötös vagyok, akkor szerintem nekem is járna vmi ösztönzés. Pláne, hogy tényleg bevétel kieséssel fog járni és egyedül, egy fizuból nem lehet ám olyan nagy lábon élni. Oké, vajas kiflire telik. :)

Szánhatnának ide egy kis pénzt politikusék plakátok, gyűlöletkeltés meg orgiák helyett.

2019. okt. 28. 01:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!