Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha minden igaz akkor mennem...

Ha minden igaz akkor mennem kell állás interjúra. Mit kell felvennem majd és hogyan viselkedjek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ostoba kérdés, de fiatal vagyok és életem első állás interjúja lesz. Eddig úgy néz ki, hogy be fognak hívni. Irodai munkáról van szó és részmunkaidős. Csupán érettségit kérnek hozzá. Mit illik felvenni? Fekete nadrág+valami női inget, vagy csipkés fehér blúzt, esetleg valami teljesen mást? Mit kérdezhetnek? Mire számítsak?

Csak értelmes válaszokat kérek!


2019. okt. 28. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

A nadrág ( ami nyilván nem szakadt farmer), ing/ blúz kombó teljesen tökéletes.

Én szoktam interjúztatni, mindig kérek először egy rövid bemutatkozást ( tudom, benne van az önéletrajzban, de akkor is).

Megkérdezem, mi volt a motivációja ide jelentkezni, mit tud, vagy képzel el a leendő munkáról. Aztán én is elmondom, hogy kb. mire számíthat az illető, ha felvesszük. Utána esetleg rövid, kötetlenebb beszélgetés és ennyi.

Legyél határozott! Ez jó benyomást szokott kelteni.

2019. okt. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van dresszkódja a leendő munkahelynek? Ha van, aszerint kell felöltözni.

Ha nincs, akkor egy (nadrág)kosztümmel nem lőhetsz mellé.

Amit kerülj: mély dekoltázs, pucér vállak, felkar, miniszoknya, élénk színek, erős smink.

Tipikus kérdések:

miért keres állást?

volt-e már munkahelye?

legmagasabb iskolai végzettsége, esetleg innen kérhetnek referenciát

SAJNOS törvényellenesen, de megkérdezhetik, hogy van-e párkapcsolatod, és mikor tervezel családalapítást.

Bérigény is kérdés lehet.


Sok sikert!

2019. okt. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja. Kb. mintha évzáróra mennél (de matrózblúz azért nem kell)

Menete nálam is hasonló, mint az elsőnél. Rá szoktam kérdezni, hogy mit tud a cégről (így van egy kép az általános felkészültségről, alaposságról is) és szoktam egy rövid excel teszt-et csináltatni, mert arra meg szükség van a munkához.

2019. okt. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
érdekel
2019. okt. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én az utóbbi időben megfordultam néhány állásinterjún, így a tapasztalatomat tudom megosztani :)

Általában egy fekete vagy sötétkék nadrágban megyek, egy alkalmibb cipőben (nem muszáj magassarkú), illetve ingben vagy ha hidegebb van akkor ráveszek egy blézerfelsőt is. Eddig ez tökéletesen bevált.

Hogyha kérnek valamilyen irodai programcsomagot (pl. excel, word, stb.), akkor ebből lehet teszt, vagy esetleg ha nem is teszt akkor szóban rákérdeznek, hogy mennyire értessz hozzá. Itt nem érdemes füllenteni, mert a próbaidő alatt úgyis kiderül mennyire is értesz hozzá valójában.


Ahogy előttem is írták: általában azzal kezdik, hogy mutatkozzak be. Ez kb. 3-5 perc, mivel neked még nincs szakmai tapasztalatod, így elég felsorolnod az iskolákat, melyek voltak a fő tantárgyaid, melyiket szeretted a leginkább és miért. Ezen kívül kérdezhetik, hogy mik a hobbijaid, mit csinálsz szabadidődben, mik a jövőbeli terveid, miért akarsz náluk dolgozni, miért épp ebben a munkakörben. Általában azt is megkérdezik, hogy mit tudsz a cégükről, így érdemes mindenképp utánanézni a cégtörténetnek (mikor alapították, cégtörténet, mi a fő tevékenységi köre, mekkora volt az árbevétele az előző évben, hány főt foglalkoztatnak). Továbbá lehet olyan, hogy mik az erősségeid/gyengeségeid, milyen számodra egy ideális főnök/kolléga. A legfontosabb, hogy a végén megkérdezik mekkora a bérigényed. Érdemes utánanézni pl. bériránytű, fizetések.hu oldalán, hogy a lakóhelyeden ezen a munkaterületen, ekkora tapasztalattal mekkora az átlagbér, ezt összevetni azzal, hogy milyen elvárásokat támasztanak (pl ha nem kérnek nyelvtudást mondj kicsit kevesebbet az átlaghoz képest, hisz a nyelvtudás dob a béren). Persze neked is nyilván van elképzelésed, de az se jó ha túl alacsony bért mondasz ahogy az se ha túl magasat.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe. :) Érdemes nézegetni állásinterjú kérdésekkel kapcsolatos oldalakat, mert rengeteget tudnak segíteni abban is, hogy milyen kérdések lehetnek és az optimális válaszban is, hisz könnyen mellé lehet lőni egy átgondolatlan vagy rosszul megfogalmazott válasszal.

Légy mosolygos, határozott, de barátságos és közvetlen és akkor máris jó esélyekkel indulsz! Sok sikert!

2019. okt. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2019. okt. 29. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!