Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Félek elfogadni az állást?

Félek elfogadni az állást?

Figyelt kérdés

Elsőként leszögezem,hogy nem kenyérre kell a pénz, illetve ez diákmunka.

Az ebből befolyt összeg az költőpénz lenne.


A történet;

Úgy gondoltam,hogy szívesen jelentkeznék diákmunkára, hiszen ez hozna pénzt és ezt teljes mértékben arra költhetném, amire szeretném.

Fontos,hogy nem diákközvetítő cégen keresztül találtam, azért emelem ki mert 15% helyett így 33,5 %-ot kell adóznom. Ebből még lejönne a bejárási költség meg egyéb dolgok. Tisztán maradna kb 33 ezer forint, ami nekem 64 munkaórámba kerülne. Gondolkodtam, evvel az összeggel sok mindent nem tudnék kezdeni, mindjárt jönnek a nagyképu jelzők, de ezt tegyük félre.


Ami most jön, arra kérek választ.


Ha ennél többet kapnék akkor sem merném elvállalni a munkát, ami számomra azért is rémisztő mert én tényleg nagyon lelkesen fogtam hozzá a kereséshez, később pedig az evvel járó szükséges ügyeknek az intézéséhez is. (orvos,tüdőszürő stb)


Most,hogy hívtak telefonon, megkaptam az állást. Mégsem tudnok rá igent mondani akkor sem tudnék,ha minden feltétetel olyan volna ami számomra megfelelő lenne. Bevagyok tojva vagy mi lenne a gondom? A környezetemnek a változásától félek ? vagy miért van ez?


2019. okt. 29. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Nincs önbizalmad.
2019. okt. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért van, mert félsz az újtól.

De te írod; nem kenyérre kell. Igazából semmit se vesztesz, ha kipróbálod. Csináld egy hónapig, az alatt lesznek jobb napok, rosszabbak, elég idő belerázódni. Megkapod az első fizetésed, ott láthatod, hogy mennyi az annyi. (Útiköltség térítésre kérdezz rá!)

Utána eldöntöd, hogy kell-e ez neked.

Egy hónapot mindenképp érdemes kivárni, ne az első káoszos, betanulós hét alapján hozz döntést!

2019. okt. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Ezzel más is van így.Én is féltem az első munkanaptól.Új emberek,új környezet.Pár nap és bele fogsz jönni.Kitartást!
2019. okt. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Miért lett lepontozva a 3#-as válasz? :D

Ment a zöld kéz.

2019. okt. 29. 19:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, ha már ennyit utánajártál (ahogy írtad elmentél tüdőszűrésre, gondolom interjúra is, stb.) akkor próbáld meg. 33 ezer forint valóban nem sok, de diákként én sem kerestem többet ennyi óráért és legalább megtapasztalod milyen a munka világa. Nem tudom, hogy hol és mit tanulsz, de nekem speciel a diákmunka még ha csak egy egyszerű pénztáros meló is volt vagy valamilyen irodai aktatologatás, papírlefűzés sokat adott a személyiségemhez, hiszen beleláttam mások munkájába, átérezhettem azoknak a helyezetés akik nap mint nap ezt csinálják főállásban és hogy őszinte legyek ez motivált az egyetem elvégzésére is, hiszen napi 8 órát állni a kassza mögött nem épp üdítő. Utána pedig elkölteni az általad megkeresett pénzt sokkal jobb érzés.
2019. okt. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!