Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha 3 hónapos próba időn...

Ha 3 hónapos próba időn vagyok, és azt mondták 3 hónapig bármikor megszüntethetem a munkaviszonyt, illetve a főnökség is akkor az azt jelenti, hogy bármikor felmondhatok?

Figyelt kérdés
Sajnos nem úgy alakult 1-2 dolog ahogyan terveztem, nagyon rosszul érzem magamat a jelenlegi helyemen, mert állandóan kóstolgatnak. Azért teszem fel a kérdést, mert ez az első munkahelyem, 18 éves vagyok, és annyira nem értek hozzá.

2019. nov. 6. 08:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Igen, a bármikor azt jelenti, hogy bármikor. De nem ez a lényeg, mert (kivéve a határozott időre szóló munkaviszonyt) minden munkavállaló bármikor felmondhat. A lényeg az, hogy nincs felmondási idő, azaz a munkaviszonyod a bejelentés pillanatában megszűnik.
2019. nov. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És ha pl a munkaviszonyt határozott időre 3 hónapra kötik, akkor az meg azt jelentené, hogy 3 hónapig a munkavállaló köteles az adott munkahelyen dolgozni? És ha felszeretne mondani, akkor nem teheti meg? Illetve ha nem áll munkába akkor fizetnie kell? (csak kíváncsiságból kérdezem)
2019. nov. 6. 08:29
 3/15 anonim ***** válasza:
56%

Igen kérdezö ahogy írtad.


Da próbaidö alatt csak egy levelet kell írnod és attól a naptól amit bele írsz fel is mondtál.


DE mivel fiatal vagy én még azért végig gondolnám, hogy ténlyeg ennyire képtelen vagyok erre a munkára? Neked nem rossz érzés, hogy képtelen vagy megefelelni egy munka helyen? Ne add fel ilyen könnyen.

Mit gondolsz a következö munkahelyen sokkal jobb lesz?

Ha úgy érzed tényleg nem veled van a baj, akkor egyszerüen keress másik munkát, ha oda felvettek akkor mondjál fel itt.

2019. nov. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt bármikor azonnal megszüntetheted a munkaviszonyodat, leírod, hogy mai nappal megszünteted és holnap már nem kell menned dolgozni.
2019. nov. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A határozott idejű munkaviszony megszüntetésének lehetőségéről olvashatsz cikkeket a neten, itt hosszú lenne felsorolni, hogy milyen esetekben lehetséges.
2019. nov. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen képtelen vagyok, mert nem bírom elviselni a felettesemtől való közeledést (azonos neműek vagyunk...)


És igen, úgy gondolom más helyen jobban érezném magamat.


Közben olvastam a határozott idejű szerződés megszüntetéséről is.

2019. nov. 6. 08:43
 7/15 anonim ***** válasza:

Inkább a munkát nézd, munkatársak jönnek-mennek. Újakat mindenhol kóstolgatják. Eleinte én is fel akartam mondani, de érdekes módon abbahagyták, a munkámat meg szeretem.

Más alternatívát nem is tudnék hirtelen.

Ja meg azért érdemes minél tovább kitartani, mert nagyon hülyén mutat az önéletrajzban, hogy valakinek volt 66 munkahelye és mindenhol egy hétig húzta.

Pont erre jó a próbaidő, hogy ez alatt el tudd dönteni, hogy be tudsz-e illeszkedni, megy-e a munka stb.

2019. nov. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Plusz kíváncsiság hogy informáltabb legyek: Ha például 3 hónapos határozott idejű szerződés van, az a 3 hónap a próba időt is jelenti általában, ami alatt pedig bármikor fellehet mondani?
2019. nov. 6. 09:01
 9/15 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy közeledni próbál? Nem lehet, hogy első munkahely lévén csak félreértesz valamit? Nyíltan vállalja a munkahelyen a melegségét? Ha igen, az nem lehetséges, hogy csak pusztán kedves, és te csak reflexből ezt akarod belemagyarázni?
2019. nov. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Onnan hogy a neten is írkál hogy mit csinálna velem. Nem nem akarom bemagyarázni, nyiltan megmondja amit akar.
2019. nov. 6. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!