Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen munkát tudnék végezni?...

Milyen munkát tudnék végezni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szociális fóbiás lány vagyok, azaz nagyon nehezen kommunikálok. Az erős szorongásom nagyon szembetűnő sajnos. Igyekszem kezelni, de még hatásos módszert nem sikerült találnom rá.

Érettségim, és egy ügyintézői szakmám van (amit a fóbiám miatt nemigen tudok hasznosítani).

Jelenleg gyárban dolgozom 1 éve, ez az első munkahelyem. Szeretnék váltani, mert itt nem érzem jól magam, úgy gondolom többre lennék azért képes kompetenciában, de leginkább az emberek miatt szeretnék lépni..

Esetleg valakinek valami használható ötlete?

(Köszönöm, de a 18+ -os munkalehetőségek nem érdekelnek..)

Jogsim, valamint nagyon alapfokú német és angol nyelvismeretem van.


Gy-M-S megye,

22/L


2019. nov. 11. 03:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Kiszallitas. A kocsiban nem fogsz szorongani es nem kell annyi emberrel se talalkozni. Kicsit az emberek is mormalisabbak lesznek. Nekem is volt tapasztalatom gyari melosokhoz (bar en szerencsere nem dolgoztam gyarba) de sejtem mire celzol amikor nem jo tarsasagnak hivod oket. Fobiara meg van egy tok jo modszerem:)
2019. nov. 11. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem fog tetszeni a válaszom, pedig segítő szándékú. Ne azt keresd, hogyan tudnád elkerülni az embereket, hanem a fóbia legyőzésén dolgozz. Most mondjuk találsz embermentes munkát, de a fóbiás sziruk lépten-nyomon szembe fognak jönni az életben. Ismerkedés, férjhez menés, gyerekszülés, stb.
2019. nov. 11. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudom, sokan javasolják ezt a módszert, és hidd el próbáltam..sőt folyamatosan próbálom edzeni így magam, de az esetek 99%-ában beégek, és még inkább elkeseredek. Egyszerűen olyan szintű beszédhibák, dadogás, értelmetlen katyvasz jön ki a stressz hatására a számon, hogy teljesen jogosan gondolhatnak furának/idiótának. Tényleg egy nagyon rossz állapot, amiből gyógyszerekkel is próbáltam kimenekülni, de az sem volt megoldás. Úgyérzem nem tudok kijutni ebből teljesen... volt fejlődés a 22 év alatt, de minimális. Igazából nemis csak a fóbia a gond, alapvetően sem vagyok túl 'kapcsolati ember', négyszemközt el tudok tökjól beszélgetni olyan emberrel, aki szimpatikus, de egy idő után megunom, sok, zavaró lesz a jelenléte, úgyérzem leszívja az energiám. Szeretek egyedül lenni. Egyébként van vőlegényem, 8 éve alkotunk egy párt. Szerencsére ő elfogad így. De amúgy pl. 2tanús esküvőt tervezünk pont emiatt, mert én nem tudok meglenni nagyobb társaságban, még családi körben sem, pláne ha én vagyok a középpontban.

Na kicsit elkanyarodtam a témától, csak próbáltam megértetni a helyzetem jobban..


Egyébként köszönöm a válaszokat!

2019. nov. 11. 05:45
 4/7 anonim ***** válasza:

A problémád az, hogy nagyon azonosultál a gondolkodásmódoddal, a szerepeddel és lett egy meggyőződésed, egy hitrendeszered ami neked lett a valóságod.

Van vagy volt olyan sérülésed, ha nem is akkor alkotott az elméd egy olyan dolgot ami szerint te élsz gondolkodsz és ez mind tudatalatt. Valamilyen sztorit mesélsz magadnak, amiből nem mersz kilépni mert jön a fájdalomtest, a félelem és a szociális fóbia olyan mint az nem létezik, csak az hogy te nem találod meg a biztonságot önmagadban.

Nem azért félsz az emberektől mert bántanak, hanem azért "bántanak" mert félsz tőlük. Ez nem mindegy. Valamit elhittél magadról, lealacsonyítod magad tudatalatt a többiekhez képest ez pedig megint az egód és a gondolati azonosulásod műve. Tegyél fel magadnak kérdéseket.

Hogyan lehetne ez számomra mégjobb? Mi az, ami most jó lenne nekem? Ne ítéld meg magad soha se jól, se rosszul se a helyzetet, semmit. Ha nem számítana senkinek sem a véleménye, hogy viselkednél? Ezek mind mennek tudatalattidba és onnan fog jönni a válasz, de azt se ítéld meg mert majd úgy is fogod tudni melyik a helyes és a helytelen. Ezek a korlátok nem szeretik a megengedést. Nem egyik napról a másikra fogsz megváltozni de ez egy folyamat ahol tartanod kell magad ezekhez, mert te ítéled meg magad, a helyzetet te vagy a legnagyobb ítélő és ítéltetett. :) Tudom én évekig ugyan ebben a helyzetben voltam és mikor öntudatomra ébredtem, akkor kezdtek a dolgok megváltozni. Ilyen az mikor a dinnye (az elme) irányít, és nem te irányítod őt. Mikor pedig megpróbálod egy ideig jön a fájdalomtest, a testi ellenkezés de azzal sem szabad azonosulnod mert így próbál védekezni, viszont az sem te vagy még, te a gondolataid megfigyelője vagy. 22/F

2019. nov. 11. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szimplán nem tanultál meg kommunikálni, nem voltál kitéve gyerekként bizonyos helyzeteknek.


Sok megoldás van, az a kérdés mit szeretsz, mikhez érteszsmihez van érzéked.

2019. nov. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
Erdekes szocfobiad van, ha egy ki tudja hany 100 fos gyarban elvagy, de egy ugyintezoi szekbe nem birsz beleulni.
2019. nov. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Otthonról végezhető valamilyen számítógépes munka (adatrögzítés, hanganyag legépelése bármi), ilyen munkák is szoktak lenni.
2019. nov. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!