Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Figyelemzavarral lehet dolgozn...

Figyelemzavarral lehet dolgozni? Több lenn

Figyelt kérdés
Van itt olyan, akinek figyelemzavara van, és dolgozik? Hogy tud? Nekem adhd-m van, és eddig sehol sem tudtam dolgozni, mert elég hamar "hülyének" lettem nézve a sok félreértés miatt, és nem maradhattam sehol huzamosabb ideig... Ja és nincs kezelve, mert felnőttkorban tudtam meg hogy adhd-m van egy cikk alapján, és mivel faluban lakom, elég sokat kéne utazni ahol ilyet kezelnek...

2019. nov. 18. 16:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Ha az a tipusu koncentraciozavar hogy mindenre csak rövid ideig kepes figyelni, nem tud nyugton lenni stb, annak olyan munka valo amiben ezerfele es rövid ideig tarto tevekenysegek vannak, VAGY amihez nem kell figyelni es felalomban is vègezhetö pl szalagmunka masnikötès feladattaö
2019. nov. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
Szóval magadat diagnosztizáltad egy netes cikk alapján. Oké.
2019. nov. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem nem kéne minden hülyeséget elhinned, amit a neten olvasol.
2019. nov. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem is van, és én is nehezen boldogultam a munkahelyekkel. Én mellette még autista is vagyok. Diagnózisom még nincs egyikről sem, mert a szüleimet ezeket a nehézségeimet hisztinek gondolták és azt hitték, majd kinövöm, így nem vizsgáltattak ki. Sokáig én is azt hittem, majd kinövöm, de nem így lett. A háziorvosom ajánlott be már felnőttkoromban vizsgálatra, de 2-3 éves várólista van és még csak kb. a felénél tartok. Én nagyon szeretek zenélni és rajzolni, jelenleg abból élek, hogy fellépésekre járok (főleg esküvőkre meg ilyesmi eseményekre hívnak), és általam tervezett és rajzolt dolgokat árulok. Ha megtehetem, soha többé nem megyek vissza alkalmazottként dolgozni, egyáltalán nem nekem való.
2019. nov. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1-es: Pont ilyen vagyok, széken nem bírok megülni, rövid ideig figyelek, sokszor beszélgetni se tudok normálisan senkivel, mert másra figyelek... Amugy gyárban dolgozok, egy helyben állok, tudom csinálni a munkám, de ha van olyan nap, amikor mást is kell csinálni a megszokott rutin helyett, már vannak gondok...


2-es és 3-as: pedig minden rám illett, ami a cikkben volt, és orvosi oldalról volt (webbeteg, hazipatika), tesztet is kitöltöttem, és ott még volt ezek mellé még diszharmónia is...


4-es: bátor vagy akkor, én soha nem mernék emberek elé kiállni, mert mi van, ha elfelejteném a szövegem stb...

2019. nov. 18. 17:20
 6/14 anonim ***** válasza:

Ez a rész: "elég hamar "hülyének" lettem nézve a sok félreértés miatt" rám is passzolt mindig.

Olyan jellegű munkám volt huzamosabb ideig, ahol az hogy időnként elkalandoznak a gondolataim (vagyis gyakran) nem jelentett gondot. Rendszergazda, IT üzemeltető, Excel táblázatok, stb. Szóval irodai. Nem olyan munka, ahol ha nem figyelek, levágja a gép az ujjaimat.

Mivel az ADHD nem azt jelenti hogy semmire nem tudunk figyelni, csak arra ami nem izgat, nem érdekel eléggé, viszont ami érdekel arra nagyon is tudunk, nekem az informatika nagyon megfelelt, mert imádtam.


Aki meg az interneten való ismeretszerzést fikázza, az csak nem tudja használni. Értelem kell hozzá. Én is interneten megjelent tudományos színvonalú cikkeket olvasva jöttem rá hogy ADHD-s vagyok. Meg Aspergeres is. Mindkettőt én találtam, most már mindkettőről van hivatalos diagnózisom is.


A "figyelemzavarral" kapcsolatban szerintem a legfontosabb amit tudni kell, hogy igenis tud az ADHD-s is figyelni, koncentrálni huzamosabb ideig is, csak ehhez meg kell találni azt a munkát ami valóban érdekli, lelkesíti. Tudom, ez nehéz lehet.

Nálam a számítástechnika imádata gyerekkorom óta megvolt, és olyan szerencsém volt hogy az első munkahelyemen, bár nem rendszergazdának vettek föl, értékelték hogy engem ez érdekel, és megváltoztatták a munkaköröm.

2019. nov. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Talán nekem is van egy enyhe figyelemzavarom, nagyon hamar elbambulok meg elgondolkozom és eközben akármi történhet. A munkám pedig csak annyi 10-12 órában, hogy figyeljek. Nem a legmegerőltetőbb munka, de szellemileg lefàraszt. Folyamatos jàrkàlàssal tudok csak figyelni, ha leülök egy idő után àlmosodni kezdek, vagy teljesen elkalandozom. Mondjuk nem állítom biztosra, hogy nekem xy bajom van. Az önéletrajzodba is beleírod, hogy "Nekem adhd-m van"? Aztán ha kérik a papírt róla elmondod, hogy egy internetes cikk alapján diagnosztizàltad magad?
2019. nov. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
4. vagyok, szoktam vinni tabletet fellépésekre, az ott van előttem, rajta a szöveg és az akkordok.
2019. nov. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
7-es: nem kérhetnek papírt, csak alkalmassági vizsgálatot rendelhetnek el.
2019. nov. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

6-os: most hogy utánanéztem, az asperger szindróma is illik rám :D Lehet tényleg nem pontos az internetes diagnózis, de valahol a kettő között van az igazság, mert valami nyavalyám van, az holtbiztos!

Ja, és gratula neked akk hogy ilyen szerencséd van, hogy egyből olyan munkád lett, amit szeretsz. Egyébként nekem nem csak az a bajom, hogy milyen munkát végzek, hanem az emberekkel való kapcsolattartás is, mert mivel szinte folyton el vagyok gondolkozva, így nem beszélgetek senkivel se, konkrétan nem ismerek senkit különösebben a gyárban, pedig már fél éve ottvagyok :D

2019. nov. 19. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!