Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Figyelemzavarral lehet dolgozn...

Figyelemzavarral lehet dolgozni? Több lenn

Figyelt kérdés
Van itt olyan, akinek figyelemzavara van, és dolgozik? Hogy tud? Nekem adhd-m van, és eddig sehol sem tudtam dolgozni, mert elég hamar "hülyének" lettem nézve a sok félreértés miatt, és nem maradhattam sehol huzamosabb ideig... Ja és nincs kezelve, mert felnőttkorban tudtam meg hogy adhd-m van egy cikk alapján, és mivel faluban lakom, elég sokat kéne utazni ahol ilyet kezelnek...

2019. nov. 18. 16:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%

6. válaszoló vagyok.

A következő lépés a szakemberek diagnózisa.

Máskülönben a környezetedben úgysem veszi senki komolyan. Lehet hogy úgysem. Nekem 11 évbe telt az Asperger megállapítása onnan kezdve hogy én rájöttem. Az ADHD is csak idén lett meg. És sokan még most sem értik egyiket sem. Szóval vigyázni kell az ilyen kijelentésekkel hogy "nekem is az van".

A kedvenc kijelentések közé tartozik hogy "nekem is figyelemzavarom van". Azt sem értik hogy ez mi.

Figyelemzavara végülis mindenkinek lehet időnként.

Ez is divatba jött, mint annak idején az Asperger.

De akinek ezek valamelyike van, az ezzel született.


Interneten valóban nem lehet diagnosztizálni - bár én is ezt tettem. De nem is vették komolyan.

Ezen az oldalon meg pláne nem, de persze nem is ezért van. Én is csak azért figyelem ezen az oldalon az ilyen kérdéseket, mert sokszor nincs hova fordulni, még most sem, pedig a '60-as évek óta elismert diagnózis. Az Asperger '94 óta ha jól emlékszem. És vannak sokan akik szerint az Aspergert "törölték" de nem így van.


És ha valóban ADHD-d van, az komolyabb dolog mint hogy figyelmetlen vagy. Alacsony dopamin szint, más agyműködés. De nem betegség egyik sem, viszont kezeletlenül hagyva súlyos következmények lehetnek az élet minőségében.

(Ami ezt az oldalt illeti: Nem véletlen hogy 55-56%-ban adok "hasznos" válaszokat.)

Az internetet illetően meg angol nyelven érdemes keresni, olvasni, vannak nagyon jó (értsd:hiteles) oldalak.


Asperger kivizsgálás Magyarországon: Autizmus Alapítvány

ADHD kivizsgálás: Semmelweis Felnőtt ADHD szakambulancia


Az Autizmus Alapítványhoz nem kell beutaló, az ADHD-hoz pszichiáter ír ha megmondod hogy kérsz (és normális az orvos).

2019. nov. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az ADHD nem betegség

https://www.youtube.com/watch?v=WUzr7940kgQ

Ezt fontos leszögezni.

Van erről rengeteg infó. Érdemes rákeresni.

Nem tudom hogy az említett videó elég értelmes-e, de a lényeg hogy ez nem betegség. Olvasni kell.

De tényleg lehet istencsapása, mert rengeteg problémát okoz ha nincs megfelelően kezelve.


Azt nem tudom hogy Szlovákiában mik a lehetőségek, sajnálatos ha nincs mód a kivizsgálásra.


Az viszont biztos, hogy orvos hivatalos diagnózisa kell a megfelelő gyógyszeres kezeléshez - ha a gyógyszer segít, ami viszont nem derül ki amíg az ember nem próbálta. Addig minden más csak okoskodás. Akár itt, akár máshol...

Tehát ha megvan a megalapozott gyanú, akkor a következő lépés a szakemberhez fordulás.

És megalapozott lehet, ha az interneten olvastál róla és megfelelően értelmezted is amit olvastál. Akkor ne hagyd lerázni magad.

Akár ADHD, akár Asperger vagy más.

2019. nov. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
80%

Első körben menj el pszichiáterhez, ne egy cikk alapján találd ki, hogy mi a baj. Ha tényleg ADHD-d van akkor tudnak ajánlani gyógyszert, plusz az étrendeden is változtatnod kell, és rendszeresen kéne sportolni. Ha megy az angol ajánlom ezt az oldalt:

[link]

2019. dec. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Bár érteném hogy az előző válaszoló válaszát kik és miért szavazták le...

Tényleg nem értem.

Az additudemag.com-ot én is rendszeresen olvasom, már egy éve. Az ott írtak segítettek jobban megérteni az ADHD-t, és segített rászánnom magam hogy elmenjek ADHD vizsgálatot végző orvoshoz.

Azóta megvan a diagnózis és a gyógyszer is, és szuper.

Ami az interneten szerzett ismereteinket illeti, valóban ne legyen "rögeszménk" hogy mi jobban tudjuk, de fontos segítség. Én már 2015-ben mondtam a körzeti/járási pszichiáteremnek a gyanúmat, és csak gúnyosan mondta hogy ír beutalót, ha ragaszkodok hozzá. Persze nem ragaszkodtam, mert honnan is tudhattam volna; nem is az én dolgom.

És végül az interneten szerzett ismereteim segítettek hogy "ne hagyjam magam".

Szóval kényes téma a laikusok interneten való információkeresése orvosi diagnózisok terén. Megértem az ellenzőket is, de ők meg azt értsék meg hogy az internet nélkül sem az ADHD, sem az Asperger diagnózisom nem lenne meg még ma sem.

Persze hogy kinek mit jelent az interneten való olvasás, az a lényeges kérdés szerintem. Én nem bulvárt olvasok.

2019. dec. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!