Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az tényleg meg szokott esni,...

Az tényleg meg szokott esni, hogy ha valaki munkahelyet akar váltani, és ez a jelenlegi melóhely fülébe jut, akkor azok szabotálni próbálják az új állását, még mielőtt elkezdene amott dolgozni?

Figyelt kérdés
Olvastam már itt is és másutt is olyat, hogy valaki beadta a felmondását, mert lett új helye, és valahogy a jelenlegi hely fülébe jutott, hogy hova menne dolgozni. És felhívták őket, és negatív dolgokat hordtak róla össze, mire az új hely úgy döntött, mégsem veszik fel. (Vagy még próbaidő alatt volt amott, és úgy lett elküldve, végeredmény ugyanaz.) Így két szék közé, a padlóra esett, mert állás nélkül maradt. De nem értem, hogy ebben mi a logika? Mit nyernek vele? Értem én, nyilván nem teszik nekik, hogy elmegy a dolgozó, de ebből mi hasznuk van? Vagy arra számítanak, hogy majd térden csúszva eléjük járul, és könyörög, hogy vegyék vissza?
2019. nov. 20. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Létezhet ilyen, ugyanis engem rejtélyes okokból egyetlenegy munkahely nem akar átvenni a jelenlegi helyemről, méghozzá úgy, hogy sokszor erre semmilyen racionális magyarázat nincs, mert a végzettségemnek megfelelő állásokról lenne szó!
2019. nov. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Jöhet a sok okoskodó, hogy megmagyarázza, hogy miért nem akarnak engem sehova átvenni, de úgyse tudják ezt megmagyarázni, pláne ekkora munka erőhiányban...
2019. nov. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A te esetedben nem akarják, hogy elmenj, gondolom, nehezen tudnának pótolni vagy ilyesmi. (Kérdés, hogy miképp jutnak mindig tudomásukra a máshova beadott jelentkezéseid?) De én most arról beszélek, amikor a dolgozó már felmondott, megvan az új helye, és ezt szabotálják. Ennek nem tudom, mi értelme.
2019. nov. 20. 14:57
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
És mégis hogy jut a tudomásukra, hogy hova mész? Nem kell elmondani senkinek, se főnködnek, se kollégának, akkor nem tudják meg. Amúgy nem hiszem, hogy ilyesmi előforulna, ugyan mi haszna lenne belőle a régi munkáltatónak? Arról már nem is beszélve, hogy az új munkáltatónak is leesne, hogy valamiért bosszúból csinálja. A próbaidő alatt meg amúgy is kiderül, hogy milyen munkaerő, csak azért nem küldik el, mert a régi munkáltató esetleg rosszat mondott róla.
2019. nov. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4: Az új hely referenciát kér, vagy csak úgy szimplán felhívják az önéletrajzból a jelen munkahelyet.

És amúgy létezhetnek beszűkült gondolkodású munkáltatók, akik elsőre elhisznek mindent. Vagy hogy a két hely főnökei véletlenül pont ismerik egymást, és országos cimborák.

2019. nov. 20. 15:36
 6/12 anonim ***** válasza:

Úgy juthat a tudomásukra, hogy az illető hova jelentkezett, hogy megpályázott munkahelyről felhívják a jelenlegi munkahelyét, hogy kérdezősködjenek a dolgozóról. Ezzel tehát ujonnan pályázott melóhely is valamilyen lebukik, hogy nyomoz.

Ezért tehát célszerű lehet a felmondási időszak előtt nem hozni a megpályázott cég tudomására, hogy jelenleg hol dolgozol. Valami alternatív kamuszöveg jobb ilyen esetben. Pl: egy hónypig még ápolási segélyen vagy idös rokonnal. Annak nem fog utána nyomozni. Majd ráér megtudni az igazat, ha már felvett. Ők sem szentek.

2019. nov. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Létezhet ilyen! Vannak rosszindulatú emberek. De igaza van az egyik válaszolónak, nem kell mindig az igazat mondani, hogy miért mondasz fel. Vagy mondj egy másik nevet vagy akármi. Így talán nem tudnak keresztbe tenni.
2019. dec. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Jelen

Én csak cegen belül akartam,amióta beszeltek a főnökeim azota nem vagyok alkalmas...

2019. dec. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sok gonosz ember van :(
2019. dec. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ilyenről már én is hallottam, egy volt kollégáról így tudódott ki hogy munkát keresett. Szegényt úgy kibeszélte a háta mögött a HR. Az is szép szakma, és sosem bírtam őket.
2019. dec. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!