Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sok táppénz, lehet baj belőle?

Sok táppénz, lehet baj belőle?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Sajna 3. hete vagyok beteg, sajnos nem hogy dolgozni, de járni sem bírok.

A 3-an vagyunk váltásban a helyen ahol dolgozom, nem vagyok lógós, dolgozom mindíg teljes szívemből!

Félnem kéne szerintetek hogy felmondanak nekem?

Rettegek ettől, első munkahelyem! 23 vagyok.



2019. nov. 27. 17:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen,lehet baj.Bar attól függ mióta dolgozol ott.
2019. nov. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

másfél éve


Ez általánosan igaz a munakhelyekre, hogy kidobjuk az embert ha önhibáján kívül beteg lesz?

Az orvos felajánlotta hogy be is feküdhetek, ha nemtudom megoldani a táppénzt..

2019. nov. 27. 18:14
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Általában nem szemétségből mondanak fel a betegeskedőnek, hanem mert nem lehet számítani rá, helyettesíteni kell a többi kollégának, és azért beláthatod, hogy ezt nehéz megoldani. Ahol három emberre van tervezve a munka, és azt kettőnek kell elvinnie, az nem jó. Képzeld el hogy megbízol valakit hogy fesse ki a lakásodat, te számítasz rá, várod, mindent aköré rendeztél, hogy jön és megcsinálja a munkát, ő pedig nem jön, mert beteg lett. Persze te nagyon sajnálod és jobbulást kívánsz neki, de csak keresel egy másik szobafestőt, nem?
2019. nov. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3 hét az még semmi. sőt még bele is fér 1 akár.
2019. nov. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem rúghatnak ki táppénz alatt. Határozott vagy határozatlan idejű szerződéssel dolgozol?
2019. nov. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

3: A két eset teljesen más. Az általad írt példában a szobafestő és közted "megbízó és vállalkozó"-viszony van, nem pedig "főnök és beosztott". Értsd: Te nem állsz a szobafestő fölött, nem kötöttél vele szerződést meg ilyenek. Símán megteheted, hogy ha megbetegszik, keresel mást, és ezt ő is megérti.

De a kérdésben szereplőhöz hasonló esetben igenis parasztság felmondani valakinek azért, mert 1 hétnél tovább beteg. Pár hét hiányzás esetén meg lehet odlani a helyettesítést, ha mást nem, kölcsönözhetnek munkaerőt közvetítőtől. Ha több hónapos betegeskedésnek néz elébe, akkor már érthető a dolog, de elbocsátani akkor is csak a táppénz után tudják.

2019. nov. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Határozatlan idejű szerződésem van.


Igazából 2 fős a munka, de 3-an vagyunk rá.

Legalább 1 hónap a "kiképzési idő", én anno 2 hét alatt "elvégeztem".

A 3 ember közül pedig ketten vagyunk csak, akiknek határozatlan idejű szerződésük van, meg persze mi ketten vagyunk akik rendesen dolgoznak.

A 3. személy, hát ő sokszor lébecol...

2019. nov. 28. 05:58
 8/11 anonim ***** válasza:
Milyen munka ez?
2019. nov. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
raktár
2019. nov. 28. 08:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyilván nem örülnek neki. De nem rúfhatnak ki ezért. Most a gyógyulásra koncentrálj ne aggodalmaskodj mellé. Én fél évig voltam tappénzen műtét miatt. Nem rúgtak ki. Ha nagykn elhúzódik max felvesznek valakit aki helyettesít. Barkivel előfordulhat hogy megbetegszik. Nyilván nem taszítja ki a tarsadalom és lehetetleniti el a helyzetét hogy meg tbje se legyen és megpusztuljon. :) Vannak szemét munkáltatók akik ha valaki sokat beteg megazabadulnak tőle. De 3 hét még nem a világ vége.
2019. nov. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!