Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 24/48 szolgálatban jár táppénz?

24/48 szolgálatban jár táppénz?

Figyelt kérdés
A főnököm szerint nem jâr
2019. nov. 29. 07:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy milyen a beosztásod, ha beteg vagy, betegszabadság vagy táppénz van.


Persze ha nem normális helyen dolgozol, esetleg szürkén, feketén akkor azt csinál a főnök, amit akar.

2019. nov. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A főnöködnek egy pármilliós büntetés kéne, hogy járjon.

Olyan nincs, hogy egy munkaviszonyban nem jár táppénz. Polgári szerződésnél (pl. egy óraadó tanár esetében) tényleg nem jár, hiszen az megbízás, és nem munkaviszony. De munkaviszonynál tök mindegy, hogy milyen a beosztás és a munkarend, jár.

2019. nov. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

15 nap betegszabadság jár, amit a főnököd fizet, ha kimerült a keret, akkor jár a táppénz, amit az államtól kapsz és a munkahelyednek hozzájárulást kell fizetnie az állam felé.

Ezzel sokan nincsenek tisztában. Ha beteg vagy, menj orvoshoz, kérj igazolást, csinálj magadnak egy másolatot, az eredetit, pedig juttasd el a munkahelyed re, én már aznap el szoktam küldeni e-mailben a fotóját.

Aztán mikor megkapod a bérlapodat látnod kell rajta hogyan lett elszámolás. Amennyiben nem betegszabadság vagy táppénz szerepel, úgy mehetsz reklamálni a bérszámfejtőhöz vagy a könyvelőhöz, aztán ha nem korrigálják mehetsz egy szinttel feljebb is. Persze akkor lehet kirúgnak, de ezzel lehet tovább menni.


Persze ez csak akkor áll, ha határozatlan vagy határozott idejű szerződésed van (bár utóbbiban nem vagyok teljesen biztos).

Ha egyszerűsített foglalkoztatásban vagy (napi/alkalmi bejelentéssel), akkor nem jár se betegszabadság, se táppénz, mivel jogviszonyod csak arra a napokra van, amikor dolgozol, így a TB-d sincs rendezve.

Ha pedig feketén vagy akkor se jár semmi.

2019. nov. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jaj azt nem írtam hogy megbízásos szerződésem van
2019. nov. 29. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!