Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek kamu ez az allashi...

Szerintetek kamu ez az allashirdetes?

Figyelt kérdés
Szeretnek legiutaskisero lenni de nagyon furcsanak tartom ezt a hirdetest. Altalaban a legitarsasagok nem igy toboroznak, illetve a ceg aki feladta a hirdetest nincs rola semmi. Nektek mi a velemenyetek rola? [link]
2019. dec. 4. 12:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
41%
Miért lenne kamu?? Az otthoni munkák. Na azok kamuk.
2019. dec. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Mert a feladorol semmit se ad ki a google, mintha nem is letezo lenne.
2019. dec. 4. 12:19
 3/24 anonim ***** válasza:

[link]


Tudsz németül?


Cégjegyzékbe csekkold le a nevüket.


Igen az furcsa egy picit, hogy semmit nem írnak a cégről.


[link]


Csekkold itt. A nevet írd be, az országot, és a pipát pipáld be.


Több ilyen céget dobott ki nekem, keresd meg, mert több oldalon van.


Jobb az óvatosság, mert ha kamu nehogy elvigyenek valahova.

2019. dec. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem lehetne fennt a hírdetés a Jooble-n ha kamu lenne.
2019. dec. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, én azt tudom mondani, hogy pár éve volt egy átverős cég, amelyik légiutaskísérőket toborzott. Ennek az oldalnak a stílusa más, de lehet, hogy ugyanazok, csak okosabban csinálják.

Elvileg lehet normális cég is. Rákerestem, én megtaláltam a honlapjukat. Ott cím ugyan nincs, de van egy vezetékes telefonszám: +36 1 500 9420. Ennyivel már többet tudsz.


Szóval: gyanús, hogy nincs cím, de jó, hogy legalább vezetékes telefonszám van. Én kb. 60%-ot adok arra, hogy csalók, 40%-ot arra, hogy nem.

Tehát próbálkozni lehet velük, csak vigyázz, nehogy érzékeny adatot adj ki magadról (pl. bankkártya száma), vagy jól gondold meg, ha pénzt kérnek tőled bármilyen címen. Ne feledd, hogy egy állásközvetítőt mindig a cég fizet ki, akiknek közvetítette a dolgozót.

2019. dec. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Oké, de egy ilyen oldalon a cégről is kéne írniuk a munka leíró részében, így lenne a fer.


Amúgy aki légiutas kísérő annak iskolába kell előtte járnia, írj nekik csak úgy, hogy érdeklődsz és olyan kérdéseket kérdezz, amiből letudod olvasni, hogy kamu vagy nem, de mivel munkaközvetítő oldal, így kötelesek szűrni a kamu hirdetéseket, ebbe igaza van az előzőnek.

2019. dec. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Igen csekkold a telefonszámot, és ha Mari néni veszi fel akkor ne bízz bennük mert akkor kamu, ha a cégjegyzékbe se találod, ha meg igen akkor lehet hogy csak el van írva.


De amit adtam nemzetközi cégjegyzék kereső weboldal címet, ott le tudod csekkolni, hogy valós cég-e.

2019. dec. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem jelentkezel konkrét légitársasághoz? A legtöbbnek van saját képzése!
2019. dec. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Goldmund van a honlapon cégjegyzékszám?


Ha csak telefonszám van az nagyon-nagyon gyanús.


A weboldalaknak is van kötelező szabályai. A gugli hova sorolta, első helyre?

2019. dec. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
A Ráérek tanácsát kéne megfogadnod,ez így látatlanba nagyon necc.
2019. dec. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!